Wybór grzejnika do łazienki

0
Wybór grzejnika do łazienki

Podczas wyboru grzejnika do łazienki powinieneś zwrócić uwagę nie tylko na jego estetykę, ale także moc. Dzięki temu grzejnik będzie w pełni funkcjonalny. Zazwyczaj kupującym wiele kłopotu sprawia wybór odpowiedniego rodzaju o mocy grzejnika. Dlatego przygotowaliśmy artykuł, w którym zajmiemy się właśnie tymi kwestiami. Informacje, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy, z pewnością ułatwią Ci podjęcie właściwej decyzji.

Rodzaje grzejników do łazienki

W kategorii grzejników łazienkowych bez wątpienia najliczniej spotykane są konstrukcje drabinkowe. Grzejnik drabinkowy składa się z pionowych kolektorów, które są połączone za pomocą poziomych rurek. Ten typ konstrukcji charakteryzuje się także walorami użytkowymi i pozwala na wygodne suszenie ręczników na poszczególnych szczebelkach tej nietypowej drabinki. Warto także zwrócić uwagę na łatwość montażu grzejnika drabinkowego. Prosta konstrukcja sprawia, że grzejniki drabinkowe sprawdzają się praktycznie w każdej aranżacji łazienki. Tym bardziej że producenci oferują je w wielu wariantach kolorystycznych.

Konstrukcja grzejników drabinkowych opiera się na rurkach i profilach stalowych, aluminiowych lub miedzianych. Ze względu na wysoki poziom wilgotności w łazience poszczególne elementy grzejnika muszą być zabezpieczone antykorozyjnie. Powłoka, która pokrywa grzejnik łazienkowy, ma zupełnie inną charakterystykę niż powłoka w tradycyjnych grzejnikach. Po nałożeniu zabezpieczenia antykorozyjnego powierzchnia grzejnika drabinkowego może być lakierowana, satynowana, chromowana lub metalizowana. To tylko potwierdza, że niezależnie od wystroju łazienki, na pewno dopasujesz grzejnik do aranżacji wnętrza.

Ważną kwestią jest także sposób zasilania grzejnika w ciepło. Standardowym rozwiązaniem są grzejniki wodne, które są zasilane wodą z instalacji CO. Alternatywą mogą być grzejniki elektryczne, które zasila zamontowana w nich grzałka elektryczna. Coraz bardziej popularne stają się grzejniki wodno-elektryczne. W czasie trwania sezonu grzewczego są one zasilanie z instalacji CO, a latem wodę podgrzewa grzałka elektryczna.

Dobór mocy grzejnika

Moc grzejników drabinkowych jest mniejsza od tradycyjnych urządzeń montowanych w innych pomieszczeniach. Powodem tego jest mniejsza powierzchnia wymiany ciepła, jaką mają grzejniki łazienkowe. Podczas wyboru grzejnika do łazienki powinieneś kierować się jego mocą, a nie wielkością. Do określenia optymalnej mocy grzejnika potrzebna będzie temperatura zasilania oraz powrotu wody z instalacji. Ponadto musisz znać zapotrzebowanie na ciepło w łazience oraz oczekiwaną temperaturę, jaką chcesz uzyskać w pomieszczeniu. Standardowa temperatura w łazience powinna wynosić około 24 stopni. Na każdym grzejniku znajduje się informacja producenta, która określa moc grzejnika w odniesieniu do konkretnych parametrów. Producenci mogą także podawać wydajność grzejnika dla określonej temperatury wyrażoną w Watach.

Jeśli Twoja łazienka ma standardową wysokość 270 cm, to w przypadku małego pomieszczenia wystarczający będzie grzejnik o mocy 80 W/m2. W przypadku słabo ocieplonego budynku powinieneś wybrać grzejnik o mocy do 130 W/m2. Wybierając grzejnik drabinkowy z zasilaniem dolnym, zwiększ jego moc o 10%.

Duży wybór grzejników drabinkowych do łazienki możesz znaleźć na stronie termicotychy.pl. Doradcy z firmy TermiCo pomogą ci w wyborze optymalnego grzejnika do Twojej łazienki.

Co trzeba wiedzieć o rurach preizolowanych?

0
Co trzeba wiedzieć o rurach preizolowanych

Rury preizolowane to fraza, którą można łatwo spotkać, jeśli zainteresujemy się różnego rodzaju instalacjami wodnymi, na przykład z tego względu, że mamy taką instalację w planach. Warto zgłębić swoją wiedzę na ten temat, ponieważ z dużym prawdopodobieństwem pomoże nam to podjąć decyzję na temat tego, jaki rodzaj rur wykorzystać w swojej instalacji, jak je dobrać i od kogo je kupić. W takim razie, co trzeba wiedzieć o rurach preizolowanych? Czym one właściwie są i do czego można je wykorzystać? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej.

Czym są rury preizolowane?

Rury preizolowane to takie, które fabrycznie zawierają w sobie warstwę izolacyjną. Znajduje się ona Między zewnętrzną rurą płaszczową a wewnętrzną rurą przesyłową. Materiał, z którego może być wykonana warstwa izolacyjna, jest bardzo różnorodny, natomiast często spotykanym wyborem jest specjalna pianka poliuretanowa.

Dużą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że rura preizolowana syncopex jest gotowa do montażu od razu po dostarczeniu jej do klienta. Nie trzeba samemu nic w niej modyfikować, aby uzyskać satysfakcjonujący poziom izolacji. W związku z czym z montażem tego typu rur mogą poradzić sobie często nawet kompletni laicy. Dla spokoju ducha i pewności, że nie dojdzie do żadnego błędu warto mimo wszystko zwrócić się o pomoc do eksperta, natomiast niewątpliwie elastyczność i lekkość tego typu rur działa na ich korzyść.

Dlaczego warstwa izolacyjna w rurze jest tak bardzo przydatna? Przede wszystkim jest ona ogromną zaletą ekonomiczną, jako że znacząco redukuje straty ciepła. Jednocześnie tłumi też dźwięki powstające w czasie pracy rur, dzięki czemu są one słabiej słyszalne, a w niektórych przypadkach nawet niemal bezgłośne. To istotna kwestia zwłaszcza dla osób, u których charakterystyczny hałas rur wywołuje frustrację czy irytację.

Do jakich zastosowań można wykorzystać rury preizolowane?

Rury preizolowane stosuje się głównie w ciepłownictwie, czyli tam, gdzie olbrzymie znaczenie mają straty cieplne i dąży się do ich maksymalnej redukcji. Wykorzystuje się je w wodociągach, kanalizacji, górnictwie i nie tylko. Warto wspomnieć, że wśród rur preizolowanych występuje bardzo duża różnorodność w zakresie tego, z jakich materiałów są one produkowane.

Rury preizolowane mogą powstawać ze stali i miedzi, ale też różnych rodzajów tworzywa sztucznego. To na te ostatnie warto zwrócić szczególną uwagę, ponieważ charakteryzują się one wyjątkową lekkością i łatwością montażu, przy jednoczesnej długiej żywotności i niskich stratach ciepła.

Ważne jest jednak, aby pozyskiwać je od rzetelnego producenta, który dba o wysoką jakość swoich produktów. Znaleźć dobre rury preizolowane można na przykład tutaj: https://synco.pl/oferta/rurociagi-preizolowane-pex/pojedynczy/. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że instalacja posłuży nam wiele lat bez żadnych problemów. Rury preizolowane należy dobrać do ich przeznaczenia, a więc tego, co planujemy przesyłać za ich pomocą, istotny jest także rozmiar rur (zależny od tego, gdzie instalacja będzie zakładana i jaka ma być jej wydajność). Jeśli nie mamy pewności odnośnie do tego, który produkt wybrać, warto poradzić się eksperta.

Co trzeba wiedzieć o rurach preizolowanych – podsumowanie

Rury preizolowane to interesujący temat, o którym można bardzo wiele pisać. Są one spotykane w ciepłownictwie już od kilkudziesięciu lat, aczkolwiek nie każdy wciąż wie, czym są – a warto wiedzieć, ponieważ, jak widać, ich zastosowanie ma mnóstwo różnych zalet. Przede wszystkim zmniejszone straty ciepła, ale nie tylko. Bardzo istotne jest również na przykład tłumienie dźwięków.

Nowoczesne oświetlenie techniczne

0
Nowoczesne oświetlenie techniczne

W obecnym czasie oświetlenie techniczne cieszy się coraz większym zainteresowaniem, z roku na rok coraz większym, bowiem przeżywa obecnie rozkwit swojej popularności. Jest to uwarunkowane przede wszystkim wzmożonym zapotrzebowaniem na różnego rodzaju wnętrzarskie dodatki, które oprócz ogromnej funkcjonalności są także w pewnym sensie ozdobą wnętrz. Oświetlenie tego rodzaju bardzo często stosowane jest w przestronnych i jasnych wnętrzach, w dużych mieszkaniach o fabrycznym, surowym designie.

Lampy techniczne

Lampy techniczne to rodzaj oświetlenia industrialnego, które jeszcze kilka lat temu nie było aż tak popularne i często stosowane jak w obecnym momencie. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się ostatnim czasem lampy techniczne do biura, jest to bowiem oświetlenie techniczne, które bardzo dobrze sprawdza się w tych pomieszczeniach. Loftowe oświetlenie jest idealnym rozwiązaniem nie tylko w biurach zlokalizowanych w nowoczesnych budynkach, które posiadają typowy charakter biznesowo- usługowy, ale także we własnym domu. Bowiem oświetlenie jest również dobrym pomysłem w aranżacji wnętrz pomieszczeń znajdujących się pomiędzy sypialnią i salonem. Aby nasze pomieszczenie było komfortowe, oraz jak najbardziej użytkowe wato zadbać o odpowiednie wyposażenie takie jak: obszerne biurko, szafki, regały oraz dobre oświetlenie.

Oświetlenie techniczne przemysłowe

Oświetlenie techniczne przemysłowe odznacza się przede wszystkim fabrycznym, stylowym designem, posiada jedyny i niepowtarzalny charakter, dzięki któremu czas spędzany w industrialnych wnętrzach jest miły i przyjemny. Lampy przemysłowe są często wybierane przez klientów, bowiem posiadają bardzo wiele zalet, między innymi: wyróżniają się ponadczasowym stylem, obecnie panująca modą oraz nowoczesną technologią. W firmach projektanci używają swojej kreatywności, tworzą bardzo zachwycające modele, stosując coraz bardziej innowacyjne pomysły. Oświetlenie techniczne jest bardzo dobrym wyborem, szczególnie w kwestii salonu, gdyż pomieszczenie to spełnia funkcję najbardziej reprezentacyjną

Lampy loftowe

Oświetlenie techniczne nazywane jest oświetleniem loftowym, dostępne obecnie na rynku modele lamp można nabyć zarówno w formie wiszącej, sufitowej, podłogowej oraz kinkiety lub reflektory. Warto zaznaczyć, iż loft oznacza charakterystyczną przestrzeń, której urządzanie jest bardzo istotne, i często wymaga niestandardowych rozwiązań, także w aspekcie oświetleniowym. Należy pamiętać, iż wnętrza loftowe wyglądają dużo lepiej kiedy są dobrze oświetlone, zarówno przez promienie słoneczne jak i przez sztuczne światło.

Jak wybrać skrzynkę narzędziową i na co zwrócić uwagę?

0
Jak wybrać skrzynkę narzędziową i na co zwrócić uwagę

Nie musisz zawodowo zajmować się naprawianiem awarii, aby potrzebować wsparcia profesjonalnych produktów. Skrzynka narzędziowa pozwoli Ci odpowiednio posegregować wszystkie narzędzia. Tym samym nie tylko usprawnisz swoją pracę, ale również zapobiegniesz zniszczeniu lub zgubieniu poszczególnych przyrządów.

Dlaczego potrzebujesz skrzynki narzędziowej?

Przechowywaniu wszystkich narzędzi w jednym miejscu jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które zawodowo zajmują się naprawianiem awarii. Dzięki skrzynce narzędziowej wizyta w domu klienta stanie się zdecydowanie bardziej komfortowa, a Twoje usługi jeszcze bardziej profesjonalne. Pokażesz w ten sposób klientowi, że dbasz nie tylko o naprawianie awarii, ale również o porządek w miejscu pracy.

Możesz być pewien, że zostanie to docenione!

Skrzynka narzędziowa pozwala więc na skuteczniejsze, efektywniejsze i wygodniejsze naprawianie awarii. Pamiętaj jednak, że skrzynki różnią się od siebie nie tylko ceną. Jako że już od 25 lat prowadzimy sklep internetowy m.in.: z narzędziami ręcznymi i elektronarzędziami, doskonale wiemy, jak pomóc Ci w wyborze funkcjonalnej skrzynki narzędziowej.

Zobacz, na co musisz zwrócić uwagę!

Jaką skrzynkę wybrać?

Wybór skrzynki musi być podyktowany charakterem Twojej pracy.

Jeśli więc naprawianiem awarii i usterek zajmujesz się okazjonalnie, a majsterkowanie jest Twoją pasją, ale nie zawodem, prawdopodobnie nie potrzebujesz zaawansowanego produktu. Polecamy w takim przypadku przyjrzeć się skrzynkom narzędziowym, których cena nie przekracza 300 zł.

Należą do nich, chociażby skrzynki FACOM, których skuteczność regularnie przyciąga rzesze klientów. Nic w tym dziwnego! Skrzynki – w zależności od wybranej opcji – mogą mieć 2, 3 lub nawet 5 części, przeznaczonych do przechowywania określonych narzędzi. Wyróżniają się solidną i wytrzymałą budową z blachy oraz mocny uchwytem. Co więcej, wewnątrz znajduje się specjalna wkładka, która oddziela poszczególne segmenty skrzynki, a dno komór zostało wyłożone pianką.

Takie rozwiązanie może być jednak niewystarczające dla osób, które naprawianiem zajmują się zawodowo!

Dla takich specjalistów polecamy metalowe skrzynki na narzędzia firmy BAHCO z 3 szufladami i tacą. Duża pojemność pozwala przechować wszystkie narzędzia, konieczne do przeprowadzania skutecznej naprawy. Co więcej, skrzynka posiada wzmocnioną ramę oraz pokrywę z rączką, ułatwiająca przenoszenie.

Innym rozwiązaniem są skrzynki firmy BETA, które zostały wykonane m.in.: z bardzo wytrzymałego polipropylenu, który jest również odporny na czynniki chemiczne. Dodatkowym atutem skrzynki jest wyposażenie jej w kółka, co zdecydowanie ułatwia transport narzędzi.

Skrzynka na narzędzia dla majsterkowiczów i zawodowców

Skrzynki narzędziowe dostępne w sklepie internetowym NARZĘDZIA MERCURY są dostosowane zarówno dla majsterkowiczów, którzy naprawami zajmują się okazjonalnie, jak i zawodowców, którzy regularnie walczą z awariami i usterkami. W rezultacie możesz wybrać skrzynkę na narzędzia, która spełni Twoje oczekiwania bez względu na okoliczności!

Rządowy program Mój prąd – najważniejsze informacje

0
Rządowy program Mój prąd

Istnieją różne formy dofinansowań. Jedną z nich jest dotacja na dość kosztowną inwestycję, czyli montaż tzw. fotowoltaiki. Rządowy program Mój prąd – bo tak się nazywa taki projekt, to dobra pomoc dla wszystkich osób, które decydują się na dość drogi system. Warto postarać się o dofinansowanie, jeżeli można mieć darmową energię ze słońca.

Stylowe oświetlenie stworzone z pasją i sentymentem

0
Sklep z lampami

Stylowe wnętrze to przestrzeń, która nie tylko cieszy oko, ale również sprawia, że bardzo dobrze się w niej czujemy. Na jego udaną aranżację składa się wiele czynników, a idealne oświetlenie jest jednym z nich. Sklep z lampami ByLight to miejsce, w którym znaleźć można ponadczasowe lampy i nie tylko.

Lampy wykonane z najwyższą starannością

Ręcznie wykonane lampy to gadżety, które dodają wnętrzu klimatu i oryginalności. Niezwykła staranność projektantów sprawia, że jakość lamp jest wyjątkowa. Trudno sobie wyobrazić salon, czy pomieszczenie jadalne bez pięknej, wiszącej lampy. To ona sprawia, że pomieszczenie zyskuje przyjemny nastrój. Sklep z lampami ByLight daje ogromną możliwość wyboru w tej dziedzinie, gdyż jak wiadomo gusta są różne. Lampy wiszące idealnie odwzorowują obecne trendy w stylizacji wnętrz.

Zabytkowe lampy w naszych domach

W chwili obecnej stare lampy wiodą prym w kwestii dekorowania wnętrz. Okazuje się, że modele lamp z dawnych lat są niezwykle uniwersalne i ponadczasowe. Odnowione lampy idealnie nadadzą się do królujących stylizacji, takich jak wnętrze industrialne, boho, czy glamour. Nowa wersja oryginalnego starocia jest tym, co nadaje wnętrzu wyjątkowego charakteru. Lampy, które oferuje sklep z lampami odnawiane są z wyjątkową starannością i dbałością o każdy szczegół.

Renowacja lamp

Często zdarza się, że podczas sprzątania piwnicy po babci znajdujemy urokliwą, ale niesprawną lampę. Często też chcemy, aby nasza dotychczasowa lampa zyskała to coś wyjątkowego. Sklep z lampami ByLight, to miejsce, w którym takie znalezisko może zostać naprawione, niezależnie od jego stanu. To sprawia, że możemy się cieszyć pięknym dodatkiem sprzed wielu lat.

Włączniki i gniazda w klimacie retro

Sklep z lampami oferuje również stylowe włączniki w stylu retro, które obecnie są prawdziwą perełką w stylizacji wnętrz. Bakielitowe gniazda i oprawy delikatnie ozdabiają każde wnętrze, zwłaszcza te utrzymane w stylu industrialnym. Świetnym dodatkiem są również kolorowe kable w oplocie, które pomogą stworzyć unikalną i delikatną ozdobę mieszkaniowych pomieszczeń. Uchwyty kablowe pozwalają na łatwy montaż tego rodzaju oświetlenia.

Delikatne światło i oryginalne wzory

Prawdziwym hitem są żarówki Edisona, których unikatowy wygląd przykuwa uwagę odwiedzających nas gości. Delikatne światło żarówek sprawia, że są one nie tylko ciekawą dekoracją, ale również wyjątkowym komponentem nastrojowych chwil w domowym zaciszu. Żarówki Edisona mogą być zastosowane zarówno w pojedynkę, jak również w wersji z drucianą lampą.

Magiczne wieczory na tarasie

Stylowe oświetlenie to atrybut wyjątkowego wnętrza, ale także tarasu, czy balkonu. Sklep z lampami oferuje również ciekawe oświetlenie ogrodowe, dzięki któremu miłe wieczory pod chmurką będą jeszcze bardziej klimatyczne. W tym aspekcie, jakość jest szczególnie ważna, gdyż girlandy ogrodowe wymagają specjalnej odporności na warunki atmosferyczne.

Słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe – jakie wybrać?

0
Słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe

Słuchawki to niezbędny gadżet każdego, kto kocha muzykę i lubi słuchać ulubionych utworów w drodze do pracy, w podróży czy podczas codziennego treningu. Wiele osób zastanawia się jednak, czy lepszym rozwiązaniem będą słuchawki przewodowe, czy bezprzewodowe. Oba modele mają swoje zalety, jednak wybór słuchawek powinien być uzależniony przede wszystkim od ich zastosowania. Po inne słuchawki sięgną gracze komputerowi, a całkowicie odmienne wybiorą osoby, które biegają lub uprawiają inną aktywność fizyczną.

Na jakiej zasadzie działają słuchawki bezprzewodowe?

Wszyscy wiedzą, w jaki sposób działają słuchawki przewodowe. Wystarczy je podpiąć do telefonu lub do laptopa za pomocą kabelka poprzez odpowiedni złącze. Takie modele zapewniają dobrą jakość dźwięki, bez opóźnienia czy zakłóceń, a poza tym nie musimy się martwić rozładowaniem baterii. Natomiast słuchawki bezprzewodowe mogą działać na podstawie różnych technologii. Zdecydowanie najpopularniejsze są modele, które wykorzystują technologię Bluetooth. Wystarczy sparować słuchawki ze smartfonem, aby móc bezprzewodowo odtwarzać muzykę. Popularne są również słuchawki na Wi-Fi, które oferują duży zasięg i bardzo wysoką jakość połączenia. Niestety z takiej technologii można korzystać tylko tam, gdzie jest zasięg Wi-Fi. W sprzedaży dostępne są również słuchawki bezprzewodowe na fale radiowe. Wykorzystują one sygnał radiowy, który działa w systemie FM. Dzięki temu połączenie jest wydajne, ale dochodzi do opóźnień i zakłóceń. Rzadko spotykane są natomiast słuchawki na podczerwień, które przesyłają dźwięki z jednostki głównej do słuchawek za pomocą wiązki podczerwieni. Każda z tych technologii ma pewne plusy i minusy, dlatego każdy sam powinien zdecydować, która z nich będzie dla niego najlepsza.

słuchawki bezprzewodowe

Słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe? Zależy od zastosowania

Zastanawiasz się, jakie wybrać słuchawki: przewodowe czy bezprzewodowe? To temat rzeka. Dlatego przed zakupem warto zastanowić się, do czego mają nam służyć słuchawki i w jakich warunkach będziemy z nich korzystać. Odpowiedzi na te pytania znacznie ułatwią nam dobór odpowiednich słuchawek. Jeśli zamierzasz korzystać ze słuchawek głównie w domu, ponieważ chcesz je podłączyć do komputera lub do telewizora, wybór jest oczywisty – słuchawki przewodowe. Modele douszne sprawdzą się do okazjonalnego słuchania muzyki. Natomiast do prowadzenia długich rozmów przez Internet zdecydowanie lepsze będą słuchawki przewodowe nauszne – to właśnie takie modele najczęściej występują z mikrofonem. Natomiast słuchawki bezprzewodowe będą dobrym rozwiązaniem dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia, ponieważ nie mają kabli, które mogłyby ograniczać ruchy. Doskonale nadają się do biegania, uprawiania jogi czy na siłownię. Takim osobom szczególnie polecane są modele zakładane za ucho, które zachowują stabilność nawet podczas wykonywania gwałtownych ruchów. Słuchawki bezprzewodowe również dobrze sprawdzą się na mieście, w drodze do pracy czy w podróży.

sluchawki

Gdzie kupić dobre słuchawki?

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się kupić słuchawki przewodowe, czy bezprzewodowe, powinieneś sięgnąć po polecane modele, pochodzące od sprawdzonych producentów. Duży wybór słuchawek znajdziesz w nowo otwartym sklepie internetowym Inlago.pl, który oferuje urządzenia z kategorii AGD, RTV, a także sprzęty multimedialne, rekreacyjne oraz urządzenia do domu i ogrodu. W sklepie online znajdziesz słuchawki zarówno za 20 zł, za 40 zł, jak i modele w cenie do 100 zł. Żadna domowa siłownia, gaming room czy biuro nie obejdzie się bez odpowiednich słuchawek. W Inlago.pl możesz wybierać spośród wielu wariantów – dyskretnych słuchawek dousznych, modeli gamingowych, jak i słuchawek z mikrofonem.

Na co zwrócić uwagę wybierając systemy do drzwi przesuwnych szafek?

0
systemy do drzwi przesuwnych szafek

Zalety szaf przesuwnych są powszechnie znane wszystkim, którzy mieli okazję zmieniać wyposażenie w domu lub mieszkaniu. Ty też z pewnością doceniasz ich estetykę oraz możliwość optymalnego wykorzystania każdej wnęki. Przed wyborem konkretnej szafy powinieneś jednak przyjrzeć się bliżej elementom, które będą potrzebne do jej montażu i prawidłowego działania. Dlatego też w dzisiejszym artykule omówimy:

– Prowadnice do drzwi przesuwnych

– Wózki do drzwi przesuwnych

– Dodatkowe akcesoria do drzwi przesuwnych

Zdobyta wiedza pozwoli Ci zaprojektować i wykonać nie tylko estetyczną, ale także funkcjonalną i trwałą szafę.

Prowadnice do drzwi przesuwnych

Kupując prowadnice do drzwi przesuwnych, musisz wybrać osobno listwę górną i dolną. Ze względu na różnice pomiędzy tzw. wózkami do drzwi przesuwnych, budowa toru dolnego różni się od górnej szyny. Dobierając prowadnice do drzwi, sprawdź najpierw grubość płyty meblowej, z jakiej zostały wykonane skrzydła. To bardzo ważne pod kątem późniejszego prawidłowego działania całego systemu.

Wózki do drzwi przesuwnych

Omawiając wózki do drzwi przesuwnych, trzeba najpierw podzielić je na dwie kategorie. Wyróżniamy zatem wózki górne i dolne. Zadaniem wózków górnych jest idealne i płynne prowadzenie skrzydła drzwi w tzw. szynie. Wózki górne muszą ściśle współpracować z wózkami dolnymi. Jednocześnie te elementy charakteryzują się nieco inną budową. Są wyposażone w dwie rolki, które zapewniają sprawne przemieszczanie się po szynie bez charakterystycznego chybotania się drzwi.

Jeśli chodzi o wózki dolne do drzwi przesuwnych, to możemy tu wyróżnić dwa rodzaje elementów. Pierwszym z nich są wózki dolne do systemów ramowych, a drugim wózki dolne do systemów bezramowych.

Wybierając wózki dolne, zwróć szczególną uwagę na ich wytrzymałość. To właśnie na nich będzie opierało się całe skrzydło drzwi. Specyfikacja techniczna poszczególnych wózków powinna zawierać maksymalne obciążenie, jakie są w stanie udźwignąć. Musisz bezwzględnie trzymać się tych wartości.

Istotnym elementem wózków dolnych jest system płynnej regulacji. Pozwala on ustawić drzwi w taki sposób, aby dłuższa krawędź biegła idealnie w pionie. To zapewni prawidłowe i płynne przesuwanie skrzydeł.

Akcesoria do drzwi przesuwnych

Kompletując elementy, z których zostaną złożone szafy przesuwne, nie możesz zapomnieć o akcesoriach poprawiających jakość działania całego systemu. Chodzi tu nie tylko o rączki do drzwi, ale przede wszystkim o szczotki, stopery i samodomykacze.

Szczotki montuje się na dłuższych krawędziach drzwi przesuwnych. Pełnią one przede wszystkim funkcję odbojową. Ponadto zapobiegają zbieraniu się kurzu. Bardzo przydatnym dodatkiem są także stopery, dzięki którym drzwi nie będą wypadać z szyny podczas przesuwania. Wygodnym rozwiązaniem są także systemy samodomykające. Po ich zamontowaniu wystarczy tylko pchnąć drzwi w wybranym kierunku, a skrzydło samo zatrzyma się idealnie przy krawędzi szafy. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnego trzaskania drzwiami szafy.

Duży wybór systemów do drzwi przesuwnych znajdziesz na stronie firmy Locker. W sklepie locker.com.pl będziesz mógł skompletować wszystkie elementy niezbędne do montażu drzwi przesuwnych.

Nowoczesne ogrzewanie domu

0
Nowoczesne ogrzewanie domu

Współczesne budownictwo opiera się o nowoczesne urządzenia, systemy i technologie, dzięki którym każdy nowo wybudowany dom staje się funkcjonalny, praktyczny i bardzo wygodny. Także w starych domach można wiele zmienić, można bez problemu wymienić instalację elektryczną czy grzewczą. Obecnie jeśli chodzi o instalacje grzewcze, prym wiedzie instalacja gazowa.

Remont wybranego pomieszczenia

0
Remont wybranego pomieszczenia

Łazienka nie jest pomieszczeniem, w którym spędzamy większość naszego dnia, warto jednak zadbać, aby była czysta i funkcjonalna, a korzystanie z niej przyjemne. Jednak remont łazienki jest nie tylko uciążliwy, ale również kosztowny. Na co, w takim razie, powinieneś zwrócić uwagę?

Po pierwsze budżet

Zanim rozpoczniesz remont łazienki warto zastanowić się jakimi środkami dysponujesz. Glazura, terakota i armatura łazienkowa są dość kosztowne. Do tego należy również doliczyć koszty związane z zatrudnieniem fachowców, ponieważ niewiele osób, ma umiejętności pozwalające im samodzielnie odnowić swoją łazienkę. Aby obyło się bez niespodzianek warto dokładnie zaprojektować łazienkę i obliczyć koszt realizacji tego projektu. Tutaj musisz pamiętać, że remont łazienki to nie tylko wymiana kafelków czy wanny. Możesz również zdecydować się na przeróbki w instalacji wodno-kanalizacyjnej, które pozwolą zamontować urządzenia sanitarne, tak, aby Twoja łazienka stała się jeszcze bardziej funkcjonalna. Twój budżet powinien obejmować zatem wszystkie zmiany jakich chcesz dokonać.

Po drugie materiały

Remont łazienki jest uciążliwy, ponieważ wymiana kafelków i urządzeń sanitarnych wiąże się z koniecznością usunięcia starych i odpowiedniego przygotowania podłoża zanim rozpoczniemy układanie nowych płytek i montaż nowych urządzeń. To z kolei uniemożliwia korzystanie z łazienki przez kilka dni i wpływa na spory bałagan w pozostałej części domu. Dlatego, wybierając materiały, jakich chcesz użyć podczas remontu łazienki, powinieneś sięgać po te wyższej jakości, które pozwolą się sobą cieszyć przez długie lata. Natomiast, podczas zakupu urządzeń sanitarnych musisz zwrócić szczególną uwagę nie tylko na ich jakość, ale także wielkość, która powinna być dopasowana do wielkości Twojej łazienki.

Po trzecie fachowcy

Nic nie potrafi tak zepsuć humoru, jak fachowcy, którzy zamiast odnowić łazienkę doszczętnie ją zrujnują. Remont łazienki to duże wyzwanie, zatem nie warto oszczędzać na ekipie remontowej. Dobrym pomysłem jest popytanie wśród znajomych. Być może ktoś z nich zna fachowców godnych polecenia, a jeśli Ci się to nie uda i musisz wybierać „w ciemno” możesz poprosić o zdjęcia poprzednich zleceń. Fachowcy, których najprościej szukać pod hasłem remonty Kielce często takimi dysponują, masz wówczas możliwość oceny, czy odpowiada Ci jakość ich pracy. Jeżeli dodatkowo zależy Ci na czasie, możesz rozważyć zatrudnienie kilkuosobowej ekipy, która wykona remont łazienki zdecydowanie szybciej niż np. ekipa dwuosobowa, ale wiąże się to także z większymi kosztami, które musisz wziąć pod uwagę planując budżet.

ZOBACZ TEŻ