Elektryczne podgrzewacze przepływowe wody w Twoim mieszkaniu

Wybór elektrycznych podgrzewaczy przepływowych jest dość popularny. Te kompaktowe i uniwersalne urządzenia znajdują zastosowanie między innymi w budynkach mieszkalnych. Jeśli poszukujesz urządzenia wysoce przydatnego, które szybko i sprawnie poradzi sobie z podgrzewaniem wody użytkowej – wówczas urządzenia przepływowe to wybór dla Ciebie. Poniżej skupiamy się na kluczowej sprawie związanej z podgrzewaczami – czyli na ich montażu. Dowiesz się gdzie najczęściej podgrzewacze są montowane w budynkach mieszkalnych, jak wygospodarować dla nich odpowiednią ilość wolnego miejsca oraz gdzie warto powiesić lub postawić podgrzewacz, by jego użytkowanie było maksymalnie komfortowe i bezpieczne.

Elektrycznego podgrzewacza wody w łazienkach 

Podgrzewacze wody mogą być stosowane do obsługi różnego typu połączeń – zarówno konkretnych punktów ujścia wody, jak i całych systemów obsługujących dane mieszkanie lub budynek. W przypadku pomieszczeń mieszkalnych najczęściej stosuje się podgrzewacze wody o działaniu systemowym – czyli urządzenia podgrzewające wodę w całym układzie. Rzadziej, wybierane są urządzenia podłączane wyłącznie do jednego ujęcia – na przykład zlewu, umywalki lub kabiny prysznicowej. 

Niekiedy też wybiera się urządzenia dwufunkcyjne, które poza podgrzewaniem samej wody w kranach, zajmują się także wytwarzaniem energii cieplnej wykorzystywanej w ogrzewaniu wnętrz. Obie grupy produktów znajdziesz pod linkiem https://www.bridom.pl/podgrzewacze-wody/przeplywowe-elektryczne-podgrzewacze-wody.

W przypadku urządzeń, które zawisną w łazience, warto przygotować dla nich odpowiednią ilość wolnej przestrzeni, którą wykorzystasz do montażu. Najczęściej podgrzewacze wiszą na ścianach, w miejscach, w których nie będą przeszkadzać użytkownikom łazienki. Świetnie sprawdzają się różnego typu wgłębiania, wnęki, kanty oraz inne, rzadko wykorzystywane przestrzenie. Niektórzy wieszają także podgrzewacze pomiędzy innymi urządzenia, lub w pobliżu innych sprzętów AGD.

Warto podkreślić, że łazienka jest pomieszczeniem o podwyższonym poziomie wilgoci, dlatego wybierany przez ciebie podgrzewacz powinien posiadać maksymalnie bezpieczną obudowę. Kluczowy pod tym względem jest między innymi parametrami IP, określający stopniu szczelności i odporności na wpływ wilgoci (i pyłków) zawieszonych w powietrzu. Wiele urządzeń posiada obudowę z podwyższonym poziomem szczelności, co gwarantuje ich bezpieczne użytkowanie przez długi okres czasu.

Podgrzewacze przepływowe w kuchni 

Montaż podgrzewacza przepływowego w kuchni wygląda dość podobnie co w przypadku łazienki. Warto wybierać miejsca stosunkowo spokojne i bezpieczne, gdzie nadmiar wykonywanych prac nie będzie stanowił dla nich zagrożenia. Ponadto, podgrzewacz powinien zawisnąć w strefie bezpiecznej pod względem termicznym. Chodzi oczywiście o odseparowanie od strefy gotowania, gdzie nadmiernie wysokie temperatury mogłyby potencjalnie zagrażać bezpieczeństwu urządzenia. Warto więc powiesić podgrzewacz z dala od kuchenki, piekarnika, a także innych sprzętów wykorzystywanych w obróbce termicznej żywności.

Dobrym pomysłem będzie też powieszenie podgrzewacza z dala od miejsc o nadmiernym natężeniu ruchu. Warto unikać bezpośredniego sąsiedztwa skrzydeł drzwiowych, okien, dużych mebli, a także miejsc do przechowywania sprzętów lub innych urządzeń. Najlepszym wyjściem jest wybór takiego miejsca, które zagwarantuje bezpieczny margines wolnej przestrzeni otaczającej Twój podgrzewacz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]