Plenerowa uroczystość to świetny pomył. Śluby i wesela organizowane w plenerze są bardzo romantyczne i gwarantują niezapomniane przeżycia. Jednak należy pamiętać, że decyzja o organizowaniu uroczystości na łonie natury pociąga za sobą poważne konsekwencja, na które lepiej być przygotowanym. Co zrobić, żeby przebieg imprezy był dokładnie taki, jaki sobie zaplanowaliśmy? Jak przeciwdziałać nieprzewidywanym okolicznościom?

Wybór daty

Nie trzeba nikogo przekonywać jak istotny jest wybór odpowiedniej daty. W końcu ślub i wesele w plenerze mają sens tylko wtedy kiedy będzie ciepło. Nie myślcie nawet, ze plenerowy ślub w okresie zimowym może być udany. Na pewno nie będzie.

Dlatego pogoda powinna być głównym kryterium wyboru. Przygotowania warto rozpocząć od dokładnego sprawdzenia prognoz długoterminowych. Dobrym pomysłem jest korzystanie z kilku źródeł, bo meteorolodzy często się mylą. Warto również sprawdzić trendy pogodowe z ostatnich lat. Dzięki temu można uniknąć przykrej niespodzianki.

Dekoracje i oświetlenie

Nawet najpiękniejsze ogrody czasem wymagają lekkiej poprawy. Bardzo dobre efekty przynosi dodanie koszy z ciętymi kwiatami i dostawienie kilku dodatkowych donic. Dzięki temu można na przykład dopasować kolor kwiatów do sukni panny młodej lub sprawić, żeby ogród jeszcze lepiej współgrał z wybranymi dodatkami.

Nawet jeżeli jesteście największymi fanami prostoty i naturalności, warto pomyśleć o małych dodatkach, które nadadzą uroczystości bardziej osobisty charakter i sprawią, że będzie jeszcze bardziej wyjątkowa. Wiele par decyduje się także na dodanie elementów małej architektury. Kwiatowa brama lub altana są miejscami, które doskonale ogniskują uwagę gości na głównych bohaterach popołudnia i wieczoru. A do tego będą świetnie wyglądać.

Nie można zapomnieć o odpowiednim oświetleniu ogrodu. Wesela trwają zazwyczaj do późnych godzin nocnych, a nikt nie lubi bawić się w kompletnych ciemnościach. Dlatego warto odwiedzić miejsce ślubu w nocy i sprawdzić jakie dodatkowe oświetlenie będzie niezbędne. Dobrze dobrane lampy sprawią, że sceneria będzie jeszcze piękniejsza i bardziej romantyczna.

Plan awaryjny

Pogoda jest niestety nieprzewidywalna. Nawet dokładne zaplanowanie daty nie zagwarantuje pięknej i słonecznej pogody. Dlatego potrzebny jest plan awaryjny. Przygotowanie na deszcz jest stosunkowo łatwe. Doskonale sprawdzi się namiot wystawowy lub namiot imprezowy, który zapewni gościom schronienie. Namioty takie wykonane są z bardzo solidnych materiałów i nie należy się obawiać, że nie sprostają zadaniu. Zaletą namiotu jest fakt, że jego wielkość można bez większych problemów dostosować do liczby zaproszonych gości i w ten sposób uratować uroczystość.

Kolejnym dużym problemem może być porywisty wiatr. Jeżeli prognozy przewidują chociaż najmniejsze prawdopodobieństwo wietrznej pogody, warto żeby namiot posiadał także ściany. Dzięki temu goście będą bawić się komfortowo nawet w najgorszych warunkach atmosferycznych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]