Zakładanie trawnika – jak to zrobić krok po kroku?

0
trawnik

Wiele z nas przeprowadzając się do domku jednorodzinnego marzy o pięknym trawniku. Jest to bowiem piękna ozdoba dla domu. Pusta przestrzeń która aż roi się od chwastów i trawy sięgające aż do kolan może być nieco odstraszająca. W jaki sposób założyć trawnik? Jaką metodę do tego obrać? Bez obaw przychodzimy z odpowiedzią! Pamiętajcie jednak, że trawnik siejemy dopiero wtedy kiedy altanka jest już postawiona, a miejsce na ogród wydzielone. Dzięki temu będziemy wiedzieć w jaki sposób wszystko rozplanować. Do dzieła!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/zakladanie-trawnika/

Przygotowanie podłoża

Na samym początku najważniejsze jest to, aby odpowiednio przygotować podłoże pod wysiew. W jaki sposób to zrobić? Nic trudnego, przede wszystkim musicie usunąć ze swojej działki wszelkie kamienie, chwasty i liście, które mogą się na niej znajdować. Następnym krokiem będzie przekopanie ziemi na głębokość szpadla. Jeżeli ziemia na Twojej działce jest piaszczysta lub gliniasta dobrze jest dodać warstwę kompostu i przemieszać ją z ziemią. W taki sposób trawa będzie lepiej rosła. Do tego wszystkiego najlepiej będzie użyć glebogryzarki. Jeśli jednak nie jesteśmy wyposażeni w takiej sprzęt możemy zrobić to ręcznie, jednak zajmie nam to nieco więcej czasu.

Wyrównanie terenu

Kolejnym bardzo istotnym krokiem którego nie wolno nam pominąć jest oczywiście wyrównanie terenu pod trawnik. Możemy W tym celu użyć zwykłych grabi. Tydzień przed zasianiem trawy należy zasilić ją specjalnym nawozem przeznaczonym do trawników. W tym przypadku sprawdzi się niewielki poręczny siewnik, który możemy zakupić w internecie czy też kupić w sklepach typu OBI czy JULA. Czas na podlanie. Musi być ono bardzo obfite.

Odpowiedni rodzaj wysiewu

Dopiero kiedy odpowiednio przygotujemy podłoże możliwe będzie zasianie trawy. Na jaki rodzaj się jednak zdecydować? Tak naprawdę mamy do wyboru dwie opcje na założenie trawnika są to rolka lub wysiew. Wybór należy do nas. Siejemy więc trawę wybranym sposobem, a następnie czekamy jakiś czas, aż wyrośnie. Teraz możemy się cieszyć pięknym i świeżym trawnikiem.

Zobacz też: http://www.studiodeco.pl/metamorfoza-ogrodu/

Meble do pomieszczeń socjalnych

0
meble socjalne

Pomieszczenia, z których korzystają na co dzień pracownicy, powinny być odpowiednio wyposażone. Mowa między innymi o podstawowych meblach i sprzętach, z których będą mogli swobodnie korzystać. W zależności od rozmiaru danej placówki i ilości pracujących w niej osób, należy wybrać odpowiedni zestaw.

Wyposażenie szatni i pomieszczeń socjalnych

W wielu przedsiębiorstwach, dzień pracy każdego pracownika rozpoczyna się od wizyty w szatni. Szatnia powinna być miejscem, w którym każdy może pozostawić swoje rzeczy osobiste, bez obaw o ich bezpieczeństwo. W wielu miejscach pracy – takich jak przedsiębiorstwa produkcyjne czy sklepy wielkopowierzchniowe – konieczna jest także zmiana odzieży na specjalistyczną.

By szatnia spełniała swoje podstawowe funkcje, powinna być wyposażona przede wszystkim w odpowiednie szafki. Nazywane są najczęściej szafkami socjalnymi lub szafkami BHP. Są to wąskie, wysokie meble, wyposażone półkę oraz drążek do wieszania ubrań.

W wyborze szafek socjalnych powinniśmy zwrócić uwagę na podstawowe istotne parametry, takie jak materiał, z którego zostały wykonane. Najczęściej, są to solidne stopy metalu, trwałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Warto o tym pamiętać, ponieważ szafki socjalne podlegają intensywnej eksploatacji, a pracownicy często nie zwracają należytej uwagi na sposób ich obsługiwania. Szafki socjalne stosowane w szatni powinny posiadać także inne, solidne elementy konstrukcyjne. Do najważniejszą należą: spawania, śrubki i uchwyty.

Designerskie meble socjalne

W wielu miejscach odchodzi się dziś od stosowania klasycznych szafek, na korzyść ich bardziej nowoczesnych odpowiedników. Najczęściej, mają one podobną konstrukcję jak typowe szafki – są to wąskie, wysokie meble, które możemy ustawiać obok siebie, tworząc dłuższe ciągi.

Różnią się natomiast wyglądem. Zazwyczaj, mają delikatnie wykończone, kolorowe fronty, odróżniające się od reszty obudowy. Ich wygląd może także imitować inne materiały – na przykład drewno. W rezultacie wprowadzają wesołą atmosferę do pomieszczenia, w którym się znajdują.

Z szafek takich korzysta się w różnych miejscach – nie tylko tych zatrudniających pracowników fizycznych. Mowa więc o: szkołach, urzędach, biurach, placówkach administracyjnych i innych.

Inne istotne meble w wyposażeniu pomieszczeń pracowniczych

Szatnia to oczywiście nie jedyne miejsce, z którego korzystają pracownicy danej placówki. Oprócz niej, do dyspozycji mają zazwyczaj pomieszczenie socjalne, jadalnię, palarnię, łazienkę oraz inne. W przypadku każdego z nich, stajemy przed koniecznością zakupu odpowiedniego zestawu mebli.

Do takich zaliczają się między innymi: ławki, krzesła, szafki śniadaniowe, szafy i meble gospodarcze, kosze na odpady, a także liczne inne, sprofilowane pod kątem potrzeb określonej grupy zawodowej. Osobom poszukującym sprawdzonych dostawców mebli przeznaczonych do pomieszczeń pracowniczych, polecamy zapoznać się z ofertą FX Meble. Znajdziemy w niej zarówno meble wymienione powyżej, jak i inne, z których korzystać mogą pracownicy danego miejsca. FX Meble specjalizuje się w wyposażaniu zarówno dużych placówek – zatrudniających kilkudziesięciu (i więcej) pracowników – jak i tych mniejszych – na przykład placówek gastronomicznych, mikro-przedsiębiorstw lub niedużych biur.

Budujemy dom jednopoziomowy!

0
dom jednopoziomowy
fot. pexels.com

W budowie domu każdy detal ma znaczenie. Dlatego bardzo ważnym jest, by o nim myśleć już na etapie projektowania budynku. Poszczególne etapy budowy mają swoje możliwości, zatem dobrze zaplanuj, jak ma wyglądać twój przyszły dom, zanim stanie już gotowy!

Zobacz też: http://radiobc.pl/dom-jednopoziomowy/

Jak zaplanować budowę domu jednopoziomowego?

Przede wszystkim skontaktuj się z architektem, który pomoże ci rozrysować dokładnie plan budynku. Opowiedz mu o swojej wizji, gdzie ma się znaleźć jakie pomieszczenie, jaki ma mieć metraż twój dom, gdzie ma być wejście.

Pamiętaj, że są również pewne regulacje prawne, które mogą trochę pokrzyżować twoje plany, zwłaszcza gdy masz działkę i chcesz na niej wybudować dom. W tym celu musisz wcześniej udać się do różnych urzędów, aby ustalić co chcesz zrobić i uzyskać na to pozwolenie.

Budujemy

Odwiedzaj budowę swojego domu, jak często tylko możesz. Ze względu na to, by obserwować postęp prac, ale również, aby dopilnować, czy wszystko idzie jak należy oraz czy jest zgodne z projektem. Pamiętaj również o tym, że niektóre etapy prac mogą się wydłużyć, ze względu na pogodę i warunki atmosferyczne. Niektórych prac budowlanych nie można przeprowadzać w trakcie deszczu lub przymrozków.

Dom jednopoziomowy powinien mieć na tyle duży metraż, abyś spokojnie się w nim pomieścił wraz ze swoją rodziną. Nie zapomnij o tym, by uwzględnić również jakieś miejsce do przechowywania różnych rzeczy, zwłaszcza, że w domu jednopoziomowym nie będziesz mieć strychu, ani piwnicy.

Możesz pomyśleć o garażu lub jeśli będziesz mieć ogród o jakiejś przybudówce, w której będziesz trzymać niezbędne rzeczy, takie jak kosiarka czy rowery.

Ogrzewanie

Pamiętaj również o odpowiednim ogrzewaniu domu jednopoziomowego. Jeśli chcesz trochę zaoszczędzić na rachunkach, może warto rozważyć kominek? To dodatkowe źródło ogrzewania, które znacznie zredukuje Ci rachunki za ogrzewanie. Pamiętaj, że ogrzewanie domu ma się inaczej do tego, jak ogrzewanie w bloku – nikt po bokach ani z dołu i z góry nie będzie dogrzewał twojego nowego lokum, jak to ma miejsce w blokach.

Przeczytaj też: http://www.ruszglowa.pl/praca-jako-operator-zurawia-budowlanego/

 

PŁYTKI DO ŁAZIENKI-JAKIE NAJLEPIEJ WYBRAĆ?

0
łazienka

Na etapie wyboru płytek do łazienki bardzo ważne jest sprecyzowanie na czym tak naprawdę nam zależy. Czy jest to może wygoda i funkcjonalność, i żeby były łatwy w codziennym utrzymaniu, czy może jednak wygląd i estetyka. Czasami jednak można te obie rzeczy ze sobą połączyć , tak żeby było i ładnie i funkcjonalnie.

Przeczytaj też: http://www.wime-art.pl/plytki-lazienkowe-najwyzsza-jakosc-oraz-nowoczesny-wyglad/

Wiele prestiżowych firm ma swojej ofercie takie płytki, które na pewno sprostają naszym wymaganiom. Dla wielu z nas łazienka musi być miejscem komfortowym i przytulnym, z klimatem , ponieważ jest ona miejscem kojarzącym się z intymnością i relaksem.

Wybór płytek do naszej łazienki musi więc też być odpowiedni pod tym względem, ponieważ musi stwarzać wyjątkową atmosferę. Dzięki temu połączymy te obie kwestie, czyli sprawimy , że nasza łazienka będzie miała nie tylko aspekt praktyczny ale też estetyczny i będzie wspaniale się prezentowała.

Czym należy się kierować podczas wyboru odpowiednich płytek do łazienki?

Dobre płytki muszą spełniać szereg kryteriów, tak aby były przede wszystkim praktyczne i aby posłużyły nam na długie lata.

Dobrej jakości płytki powinny być przede wszystkim odporne na wilgoć , czyli mało nasiąkliwe, poniżej współczynnika 3%, ponieważ w łazience jest dużo wilgoci i pary wodnej.

Te płytki, które są położone na podłodze powinny być antypoślizgowe, jest to szczególnie ważne, kiedy mamy w domu osoby starsze lub małe dzieci, które gdy jest w łazience mokro mogą łatwo skręcić sobie nogę na takich płytkach. Warto więc wybierać te pokryte specjalnym impregnatem, który chroni przez poślizgiem.

Kolejną istotną kwestia, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze płytek jest klasa ścieralności, czyli to jak szybko zużywa nam się taka płytka. Im wyższa klasa, tym oczywiście większa i dłuższa odporność na ścieranie, ale też większa cena. Warto wziąć pod uwagę ile mamy domowników oraz jak często będziemy korzystać z łazienki.

Warto też zwrócić uwagę czy takie płytki odporne są np. na silne zabrudzenia, czy łapią łatwo barwniki oraz czy są odporne na środki chemiczne do czyszczenia, i czy np. nie odbarwię się po użyciu takiego preparatu, szczególnie po użyciu silniejszych środków bakteriobójczych do czyszczenia powierzchni.

Zazwyczaj producenci namawiają, żeby wszystkie płytki i te podłogowe i te ścienne oraz dekoracje były od jednej firmy. Ma to wpływa na wiele czynników, takie jak np. łączenia płytek, odpowiednia klasa ścieralności, wtedy producent daje nam gwarancje na takie płytki.

Warto zobaczyć: http://www.studiodeco.pl/wybor-idealnego-kominka-do-twojego-wnetrza/ 

Kryteria wyboru okien PCV

0
Kryteria wyboru okien PCV

Wybór konkretnego modelu okien PCV to jedna z ważniejszych decyzji w trakcie remontu domu lub mieszkania. Jakość okien ma ogromny wpływ na komfort mieszkańców oraz estetykę budynku. Wiele osób ma jednak problem z kryteriami wyboru, jakie należy zastosować podczas zakupu okien. Dlatego przedstawiamy kilka przydatnych informacji, które powinny ułatwić podjęcie decyzji.

Czym są parametry cieplne okien?

Estetyka okien jest ważnym, ale nie kluczowym kryterium wyboru. Dużo bardziej istotne są parametry cieplne. Cechą charakterystyczną nowoczesnego budownictwa jest relatywnie duża powierzchnia okien w stosunku do całkowitej powierzchni ścian. W związku z tym okna podobnie jak ściany powinny wykazywać określone parametry cieplne. Aktualnie obowiązuje norma, która określa, że współczynnik przewodzenia ciepła dla okien (U) powinien wynosić 1,1 W/metr kwadratowy. Wybierając spośród wielu modeli okien, warto zdecydować się na rozwiązania, które mają jeszcze lepsze parametry. Szczególnie jeśli rozmiar okien ma być wyższy od standardowych wymiarów.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że okna nie tylko chronią przed ucieczką ciepła, ale mogą także dogrzewać wnętrze domu w trakcie zimy. Wysoka wartość współczynnika przenikania ciepła gwarantuje swobodny dostęp promieni słonecznych do wnętrza domu. Z drugiej strony trzeba mieć świadomość, że w okresie letnim takie okna muszą być zabezpieczone markizami i roletami, aby uniknąć zbyt wysokiej temperatury w pomieszczeniu.

Na jakie elementy konstrukcji okna zwrócić uwagę?

Podczas zakupu warto także zwrócić uwagę, czy okna są wyposażone we wkładki termiczne zamontowane w profilach. Idealnym wyborem będą też grube profile, które dają możliwość montażu trzech szyb. Produkty z górnej półki mają także specjalną ramkę dystansową oraz przynajmniej trzy uszczelki.

Konstrukcja okien powinna być solidna i wyposażona w grube ścianki oraz wzmocnienia z kształtowników. Zapewniają one optymalny poziom sztywności. Plastikowe profile powinny mieć określoną liczbę dużych komór. W niektórych modelach możemy spotkać specjalne nakładki aluminiowe na profilach. Zapewniają one odporność na oddziaływanie czynników atmosferycznych. Niestety cena tego typu produktów jest wyższa średnio o 30%.

Jak wybrać rodzaj okuć?

Do prawidłowego montażu okien niezbędne są także odpowiednio dobrane okucia. Obecnie na rynku najpopularniejsze są modele rozwieralne lub rozwieralno-uchylne. Oczywiście można także zamówić okna pozbawione systemu otwierania. Sprawdzają się one przede wszystkim w miejscach trudnodostępnych. Jeżeli w domu lub mieszkaniu funkcjonuje system wentylacji grawitacyjnej, to montowane okna powinny być wyposażone w specjalne nawiewniki. Jeśli chodzi o duże okna balkonowe, to praktycznym rozwiązaniem może być hamulec, który zapobiega ich zatrzaśnięciu z powodu przeciągu.

Wybór i późniejszy montaż okien z pewnością nie jest prostym zadaniem. Warto w tej kwestii zdać się na wiedzę i doświadczenie fachowców. A do takich z pewnością można zaliczyć Grupę Wykonawczą CELS. Firma posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży budowlanej. Odwiedzając stronę cels.pl, możecie zapoznać się z kompleksową ofertą okien PCV. Firma CELS zajmie się nie tylko dostawą zamówionych produktów, ale także ich profesjonalnym montażem.

Wieszaki na ubrania czy szafa? Co wybrać?

0
Wieszaki na ubrania czy szafa

Przedpokój stanowi wizytówkę naszego mieszkania. Dlatego aranżacja tego pomieszczenia jest niezwykle istotna. Ponadto, poza pełnieniem funkcji designerskiej, ma być praktyczny. Jakie meble wybrać do przedpokoju Wieszaki na ubrania czy szafa? Dziś podpowiadamy.

Czas na wiosenne porządki w ogrodach i parkach – zadbaj o strój roboczy swoich pracowników

0
prace w ogrodzie

Kiedy nadchodzi wiosna przychodzi najwyższy czas na porządki w ogrodach i parkach. Trzeba usunąć martwą darń z trawników i wysiać nową trawę. Ponadto wiele krzewów wymaga przycięcia po zimie. Na wiosnę sieje się również nowe rośliny. Pracownicy zieleni miejskiej muszą być wyposażeni w odpowiednią odzież i obuwie robocze. Co będzie niezbędne? Dowiesz się z naszego poradnika.

Po pierwsze: potrzebna odzież robocza

Wiosenne porządki w ogrodach i parkach trzeba wykonywać w wygodnej odzieży roboczej. Doskonale sprawdzą się robocze ogrodniczki, które posiadają dodatkowe kieszenie, w których można schować drobne narzędzia. Do tego warto pracownika wyposażyć w pas narzędziowy. Warto zdecydować się na koszule flanelowe, a ogrodniczki również powinny być wykonane z przepuszczającej powietrze bawełny. W takiej odzieży jest przede wszystkim wygodnie. Można bez problemu schylać się i kucać, a przecież w takich pozycjach wykonuje się wiele prac, takich jak choćby sadzenie roślin czy usuwanie chwastów, a także nawożenie, które po posadzeniu nowych roślin jest niezbędne.

Po drugie: akcesoria, które mogą się przydać

akcesoria roboczePonadto istotne znaczenie ma dobór odpowiednich akcesoriów, które z pewnością się przydadzą. Warto zaopatrzyć pracowników zieleni miejskiej w okulary ochronne. Sprawdzą się w czasie przycinania drzew i krzewów. Oczywiście warto wybrać również kaski, szczególnie tam, gdzie prace wykonywane są z użyciem drabin bądź też podestów ruchomych. Niezbędne będą również rękawice robocze, zwłaszcza takie, które wykonane są z materiału odpornego na przecięcia. Dzięki temu przycinanie gałęzi i żywopłotów przy użyciu piły elektrycznej będzie bardziej bezpieczne. Pracownicy odpowiedzialni za przycinanie i koszenie, używający elektronarzędzi powinni być również wyposażeni w słuchawki wygłuszające, które zwiększają komfort pracy.

Po trzecie: obuwie robocze idealne do prac ziemnych

Prace ziemne nie mogą odbywać się bez wygodnego i dostosowanego do grząskiego i nierównego terenu obuwia roboczego. Dlatego obok trzewików do prac ogrodowych najlepiej sprawdzają się męskie gumowce robocze. Można wybrać model z dodatkowymi wzmocnieniami, co chroni palce stóp, a także podeszwę stopy. Podnosek i wkładka kompozytowa idealnie się sprawdzą, gdyż nie zwiększą ciężaru obuwia. Dzięki temu pokonywanie dużych odległości nie będzie problemem. Damskie i męskie gumowce robocze powinny być wyposażone w podeszwę antypoślizgową. Dzięki niej praca na skarpach i wysepkach zieleni będzie znacznie łatwiejsza. Jeśli chodzi o trzewiki to doskonale sprawdzą się do koszenia, choć do tej pracy można wybrać także gumowce. Istotne znaczenie ma fakt, by obuwie robocze posiadało dodatkową perforację, dzięki której nawet w przypadku wysokich temperatur wykonywanie pracy nie jest uciążliwe.

Po czwarte: emblematy na odzieży roboczej, które ułatwiają identyfikację wizualną

gumowce roboczeNa sam koniec chcemy jeszcze poruszyć aspekt identyfikacji wizualnej. Niewątpliwie zapewnia ja odpowiednio dobrana odzież robocza. Firma zajmująca się projektowaniem ogrodów powinna zadbać o dobór odzieży roboczej w kolorach odpowiadających logo marki, a także obecności samego logo na odzieży. Dodatkowo również obuwie robocze może być utrzymane w dopasowanej, monochromatycznej kolorystyce. Poza logo wyszytym na bluzach czy też ogrodniczkach, warto zadbać by pojawiło się ono na czapkach z daszkiem, noszonych jako ochrona przed słońcem. Dzięki temu klienci lepiej zapamiętają firmę, a dzięki kompetencji pracowników logo będzie się im kojarzyło z profesjonalizmem. Tak właśnie budowana jest identyfikacja wizualna, która wpływa na prestiż  przedsiębiorstwa, także tego działającego w branży ogrodniczej.

Odpowiednie wyposażenie pracownika zieleni miejskiej lub firmy zajmującej się architekturą krajobrazu i wykonywaniem projektów ogrodów jest bardzo ważne. Dlatego pracodawca powinien dbać zarówno o odpowiednią odzież roboczą, dodatkowe akcesoria, ułatwiające wykonywanie obowiązków, jak i wygodne obuwie robocze.  Wiosenne porządki przeprowadzane są z korzyścią dla roślin, jak również estetyki parków i ogrodów, a kompletnie wyposażony pracownik może wykonywać swoje obowiązki z większą przyjemnością. Wszak nie ma nic lepszego niż przebywanie na łonie natury.

Projekty domów jednorodzinnych

0
Projekty domów jednorodzinnych

Dom nie jest jedynie budowlą. To coś więcej. Własny skrawek przestrzeni, miejsce gdzie spędzamy czas z rodziną, odpoczywamy, bawimy się. Ważne więc żeby spełniał nasze oczekiwania w jak największym stopniu, żebyśmy się w nim czuli prawdziwie u siebie. Właśnie dlatego już sam projekt domu jest sprawą wysokiej wagi. Dobrze o tym wiemy, więc do projektowania zatrudniamy najlepszych architektów o nowatorskim spojrzeniu, by spełniać wszystkie oczekiwania inwestorów.

Oferujemy także całą gamę zróżnicowanych gotowych projektów, wśród których znajdzie się coś dla każdego. Od optymalnych, ekonomicznych pozycji aż po ekskluzywne rezydencje dla bardziej wybrednych. Lubimy podejmować wyzwania i pomagać spełniać wizje inwestorów odnośnie ich własnych domów. Nie straszne nam nietypowe pomysły, działki o niepokojących wymiarach i wszelkie inne przeszkody. Na pewno im podołamy.

Dom jednorodzinny

Obszerną kategorią, która skupiała małe i duże domy są projekty domów jednorodzinnych. To najpopularniejsze domy, wybierane przez inwestorów ze względu na ich funkcjonalność i prostotę realizacji. Przy ich wyborze należy kierować się zakładanym budżetem oraz wytycznymi wynikającymi z warunków działki, na której ma stanąć dom. Typowe projekty sprawdzają się na foremnych, sporej wielkości działkach z wygodnym dostępem, ale istnieje też duże zapotrzebowanie na te nietypowe, bo to właśnie ograniczona przestrzeń często szczegółowo określa wygląd projektu domu jednorodzinnego. Jednak nie jest to powodem do zmartwień, wciąż pozostaje duża swoboda w wyborze stylu projektu czy szczegółowych elementów domu.

Wszystkie projekty tworzymy w oparciu o zastosowanie najnowszych technologii zapewniających komfortowe użytkowanie nowego domu. Staramy się zaspokoić zapotrzebowanie zarówno na bardziej klasyczne, jak i te nowoczesne projekty, różnicując je również pod względem możliwości finansowych inwestorów. Potencjalnych problemów przy projektowaniu i aranżacji domu jednorodzinnego jest równie wiele, co samych inwestorów planujących budowę. Problemy z działką, mała powierzchnia domu a duża rodzina, mały i tani w budowie dom z możliwością późniejszej jego rozbudowy, działka ze spadkiem i domy z piwnicą, projekt domu na wąskiej przestrzeni i inne. Autorzy naszych projektów zwracają na to wszystko szczególną uwagę.

Staramy się możliwie ułatwić Wam projektowanie domu, ale także uczynić je w miarę możliwości przyjemny.

Gotowy projekt domu

Jeśli masz ogólny pomysł na swój dom, koncepcję domu lub tylko wizję, to w naszej ofercie dysponujemy szeroką kolekcją gotowych projektów domów jednorodzinnych wśród których możesz poszukać inspiracji. Są wśród nich domy parterowe, domy z poddaszem użytkowym, domy piętrowe oraz domy z podpiwniczeniem lub bez piwnicy, jak i domy z poddaszem do późniejszej adaptacji. Koncepcje domów są najrozmaitsze, zależne od bardzo różnych czynników. Gotowe projekty to propozycje, plany, sposoby na projekt domu, uwzględniające podstawowe, typowe potrzeby.

Warto z nich korzystać, gdyż daje nam to wiele możliwości już na samym starcie i pomaga rozeznać się w oczekiwaniach.  Wszystkie są zaprojektowane przez doświadczonych architektów i zostały sprawdzone przez wielu inwestorów. Każdy z takich projektów można oczywiście wzbogacać i modyfikować, bo każdy z nas buduje dom pod swoje indywidualne potrzeby, wizje i marzenia.

Mimo to warto korzystać ze sprawdzonych rozwiązań, albo przynajmniej traktować je jako wskazówki. Zaś główną zaletą gotowych projektów jest to, że są one tańsze od tych indywidualnych i dostępne praktycznie od ręki.

Więcej znajdziesz tutaj: https://wybieramprojekt.pl/

Czy warto kupić ogrodzenia panelowe?

0
ogrodzenia panelowe

Ogrodzenia panelowe to obecnie jedne z najczęściej wybieranych systemów ogrodzeń. Te rozwiązania, realizowane szczególnie przez doświadczone i fachowe firmy, mogą służyć nam przez wiele, wiele lat.

Ogrodzenia panelowe zapewniają nam świetnie wyglądające i estetyczne ogrodzenie naszej posesji. Jedną z największych firm zajmujących się taką działalnością jest firma KOW-MET, która działa obecnie na terenie całej Polski.

Ogrodzenia panelowe realizowane są za pomocą doskonałych materiałów, a ocynkowana stal zapewniaj odporność na niekorzystne warunki pogodowe i zapewniają bezproblemową eksploatację na lata. Montowane ogrodzenia są ogrodzeniami tzw. systemowymi, dzięki c czemu ich instalacja jest intuicyjna i łatwa.

Firma KOW-MET to także producent wszelkich elementów złączeniowych. KOW-MET produkuje m.in. kotwy fundamentowe, kosze fundamentowe, cybanty, podciągi halowe, kotwy fajkowe, kotwy płytkowe, śruby , wytyki fundamentowe. Nasz asortyment obejmuje kotwy rozporowe, chemiczne i fundamentowe oraz różnego rodzaju liny i łańcuchy, w tym m.in. liny plecione i stalowe z osprzętem, zawiesia, pasy transportowe oraz łańcuchy stalowe wraz z osprzętem.

Firma dzięki wieloletniemu doświadczeniu i ciągłemu wzrostowi wykwalifikowania swoich pracowników realizuje usługi na najwyższym światowym poziomie.

Jak dobrze zaaranżować swoją łazienkę?

0
Jak dobrze zaaranżować swoją łazienkę?

Jeśli dopiero pierwszy raz budujesz swój dom lub kupujesz mieszkanie w stanie deweloperskim, to możesz nie mieć doświadczenia w tym jak dobrze urządzić swoją łazienkę. Może pojawić się mnóstwo pytań w Twojej głowie – czy wybrać wanny Besco, czy prysznic, czy dwie umywalki, czy robić łazienkę z oknem czy bez. Te pytania będą się mnożyć w czasie również urządzania łazienki. Postaramy się Wam pomóc odpowiedzieć sobie na najważniejsze kwestie.

Prysznic czy wanny Besco?

Na samym początku musisz się zastanowić czy potrzebujesz wanny Besco czy prysznica. Jak do tej pory korzystałeś z łazienki? Czy wolisz długie, gorące kąpiele w wannie czy może jesteś typem człowieka, który wskakuje do prysznica na szybko? To jest bardzo ważna kwestia, ponieważ to od niej zależy czy Twoja łazienka będzie funkcjonał. Jeśli kupisz prysznic, ale zdecydowanie jesteś osobą, której przydały by się wanny Besco, to będziesz niezadowolony z funkcjonalności Twojej łazienki. Pomysł co jest dla Ciebie ważne jeszcze przed jej urządzeniem.

Z oknem czy bez?

Niektórzy bardzo lubią łazienki, w których jest dużo światła, dlatego aranżują swoje łazienki tak, aby posiadały okno. Jednak dla wielu osób okno w łazience stanowi również problem – trzeba je zasłaniać i pamiętać o tym, aby nie paradować nago przed samym oknem. Dodatkowo okno w łazience może ten powodować problem dla osób, które nie lubią dekoracji. Parapet pod oknem zazwyczaj w łazience jest miejsce na sukulenty czy inne drobiazgi.

Armatura podtynkowa czy nie?

O ile sprawa z prysznicem jest prosta, a wanny Besco również łatwo wstawić, tak przed położeniem płytek trzeba koniecznie zdecydować czy armaturę łazienkowa chcemy mieć podtynkowa czy nie? Baterie do wanny Besco możemy mieć zarówno podtynkową jak i nad. Jednak trzeba o tym pamiętać zanim kupimy baterie, ponieważ każda z nich jest inaczej montowana. Obecnie dość duża popularnością cieszą się baterie podtynkowe, ponieważ nie są aż tak widoczne. Widoczny jest jedynie kran oraz regulator. Jest to wygodna opcja dla osób, które nie lubią dużo sprzątać w łazience.

Urządzanie swojej pierwszej łazienki bywa trudne. Często błędy dostrzegamy dopiero po fakcie. Dlatego zanim ją urządzimy warto przeglądać sporą ilość zdjęć, aby zainspirować się fajnymi rozwiązaniami. Wanny Besco, prysznice, rodzaj baterii czy inne rzeczy, o których musimy zadecydować mogą sprawić nam problem. Należy przyjrzeć się naszej obecnej łazience i zadać sobie pytanie, co jest do zmiany, a co nam się podoba. To pewien model wyjściowy, od którego możemy zacząć aranżację naszej łazienki.

ZOBACZ TEŻ