Możliwe zastosowania klejów termotopliwych

0
Możliwe zastosowania klejów termotopliwych

W poszukiwaniu uniwersalnego kleju dedykowanego łączeniu różnorodnych materiałów, takich jak tworzywa sztuczne, metal, drewno czy guma, warto przyjrzeć się bliżej popularnym klejom termotopliwym, czyli polimerowym klejom stosowanym na gorąco. Kleje tego typu dedykowane zastosowaniom domowym i montażowym zwykle przybierają formę charakterystycznych białych lasek, dopasowanych średnicą do wybranych modeli pistoletów do klejenia na gorąco. W zastosowaniach przemysłowych mają one na ogół formę granulatu.

Jak działa klej termotopliwy?

To specyficzny rodzaj kleju o stałej konsystencji, który dopiero po podgrzaniu do temperatury około 150-180 stopni Celsjusza rozpuszcza się i nabiera właściwości klejących. Kleje termotopliwe produkowane są z różnych rodzajów polimerów, ale często dodaje się do nich również naturalne i syntetyczne żywice, antyutleniacze, woski czy wypełniacze mineralne. W formie gotowych do użycia lasek mają najczęściej biały, lekko przezroczysty lub żółtawy kolor. W indywidualnych zastosowaniach montażowych laskę takiego kleju umieszcza się w specjalnym pistolecie, który podgrzewa ją do wysokiej temperatur. Pod jej wpływem klej zaczyna zmieniać konsystencję ze stałej na półpłynną. W tej formie charakteryzuje się silnymi właściwościami wiążącymi i z łatwością przylega do różnorodnych powierzchni. Bardzo szybko stygnie, ponownie przechodząc w stan stały. Jeśli podczas wiązania mocno dociśniemy łączone ze sobą elementy, zapewniamy ich trwałe połączenie. Klej termotopliwy wiąże w zaledwie kilkanaście-kilkadziesiąt sekund, co jest jego wielkim atutem w zastosowaniach montażowych.

Do czego wykorzystuje się ten rodzaj kleju?

Podstawowym zastosowaniem dla klejów termotopliwych jest montaż elementów wykończeniowych we wnętrzach mieszkalnych i użytkowych. Kleje tego typu stosuje się przy instalacji różnego rodzaju kabli i przewodów, przy osadzaniu listew przypodłogowych lub wykładzin. Klej termotopliwy znajduje również szerokie zastosowanie w przemyśle meblowym. Stosuje się go do klejenia mebli i ich oklejania różnego rodzaju okładzinami. Niekiedy wykorzystuje się go również przy montażu mebli.

Oczywiście możliwych zastosowań dla kleju stosowanego na gorąco jest znacznie więcej. Wystarczy wspomnieć o florystyce, gdzie wykorzystuje się go do tworzenia trwałych kompozycji kwiatowych czy rękodziele, gdzie używa się go m.in. do produkcji drewnianych lub papierowych zabawek, różnego rodzaju ozdób i pudełek. W domu kleju termotopliwego można używać do sklejenia uszkodzonych przedmiotów drewnianych, metalowych, gumowych i plastikowych.

Jak ochronić wnętrze domu i mieszkania przed hałasem?

0
Jak ochronić wnętrze domu i mieszkania przed hałasem?

Osoby budujące lub posiadające dom czy mieszkanie w pobliżu ruchliwej ulicy, dużego skrzyżowania, prężnie działającego zakładu produkcyjnego, centrum handlowego czy też lokali o charakterze rozrywkowym często skarżą się na uciążliwe hałasy. W jaki sposób mogą ochronić wnętrze domu czy mieszkania przed dźwiękami dobiegającymi z otoczenia?  

Podczas budowy

Izolacją akustyczną najlepiej zająć się już w trakcie budowy. Wiele zależy np. od konstrukcji ścian. Dobrą izolację od dźwięków zapewniają np. ściany z masywnych elementów, takich jak bloki silikatowe i betonowe, które trudno wprowadzić w drgania. Przeważnie stanowią one optymalną barierę akustyczną, gwarantującą ciszę we wnętrzu budynku.

Jeśli w projekcie założono budowę ścian dwuwarstwowych, najlepiej jest zadbać o odpowiednią izolację ścian konstrukcyjnych. Zastosowanie grubej warstwy styropianu, który można kupić m.in. na www.hurtowniastyropianiu.pl, podniesie zarówno właściwości cieplne budynku, jak i stopień jego ochrony przed hałasem.  

Na etapie budowy warto też pomyśleć o montażu solidnych, wysokiej jakości okien i drzwi. Współcześnie produkowana z drewna i PCV stolarka wykazuje doskonałe właściwości i parametry fizyczne – chroni nie tylko przed chłodem i wiatrem, ale również dźwiękami dobiegającymi z otoczenia.  

Przy okazji remontu

Wyciszenie istniejącego budynku czy mieszkania jest nieco trudniejsze, gdyż wymaga dokonania jego remontu. Izolacyjność akustyczną domu wolnostojącego można poprawić np. poprzez ocieplenie jego elewacji lub remont ścian wewnętrznych. W lokalu w budynku wielorodzinnym można zastosować dodatkową izolację podłóg, ścian i sufitów – najlepiej zrobić to przed malowaniem czy układaniem nowych płytek.

Niektóre osoby decydują się na wyciszenie ścian styropianem lub wełną mineralną oraz płytami kartonowo – gipsowymi (co pomaga dodatkowo je wyrównać), inne zaś kupują specjalnie do tego celu przeznaczone panele akustyczne, stosowane m.in. w studiach nagraniowych. Każde rozwiązanie, które podnosi komfort odpoczynku we wnętrzu, jest warte rozważenia.

Niestety, nie każdy jest w stanie dokonać remontu poprawiającego właściwości akustyczne wnętrza – w końcu wymaga to niemałych nakładów finansowych i przeorganizowania codziennego życia chociaż na kilka dni, na co trzeba mieć odpowiednio dużo czasu. Na szczęście, można wyciszyć dom lub mieszkanie również innymi, mniej inwazyjnymi sposobami.

Drobne zmiany

Istnieją także takie sposoby na wyciszenie domu i mieszkania, które nie wymagają wielkich inwestycji i ingerencji w ściany, stropy i podłogi. Wystarczy kilka niewielkich zmian, dzięki którym mieszkanie może stać się bardziej ciche, spokojne i przytulne. Na co warto zwrócić uwagę wśród takich rozwiązań?

Dobrze jest np. pokryć podłogi dywanami lub wykładzinami o średnim bądź długim włosiu. Świetnie izolują od dźwięków dochodzących z niższych kondygnacji, wygłuszając jednocześnie kroki ludzi i zwierząt czy odgłosy przesuwania mebli i elementów wyposażenia. Podobne działanie wykazują grube zasłony, rolety, okiennice, płaskorzeźby i tekstylia na ściany – akcesoria nadające się do szybkiego samodzielnego montażu.

Banalnym sposobem na poprawienie właściwości akustycznych wnętrza jest jego przemeblowanie. Przeniesienie wysokich regałów i szaf na ścianę, zza której dochodzi najwięcej kłopotliwych hałasów, potrafi zdziałać cuda. To patent tak samo prosty, jak np. owinięcie rur kanalizacyjnych w bloku wełnianymi swetrami.

O cichy dom najlepiej zadbać już na etapie jego budowy. Ściany o odpowiedniej konstrukcji, prawidłowo zaizolowane styropianem lub wełną mineralną, uzupełnione wysokiej jakości stolarką okienną i drzwiową, powinny przepuszczać minimalną ilość dźwięków. Ochroną wnętrza przed hałasem można zająć się również przy okazji remontu podłogi, ścian czy sufitu w istniejącym już domu czy mieszkaniu. Są też na wyciszenie wnętrza niewymagające inwestycji i ingerencji w konstrukcję jego ścian – nimi również można się zainteresować.

Stolarstwo – piękne i użyteczne hobby

0
Stolarstwo - piękne i użyteczne hobby

Amatorskie stolarstwo to hobby, które cieszy się coraz większym wzięciem. Już nie tylko mężczyźni, ale również coraz więcej kobiet marzy o rozpoczęciu przygody z domową obróbką drewna. Spróbujmy odpowiedzieć na pytanie, co stoi za tak powszechnym wzrostem zainteresowania oraz jak najłatwiej wkroczyć w ten świat.

Wady i zalety produkcji masowej

Jeszcze niedawno wydawało się, że małe zakłady rzemieślnicze skazane są na zagładę. Rzeczywiście, większość z nich poległa w starciu z produkcją masową, która skutecznie zastąpiła ręce rzemieślników zautomatyzowanymi liniami wytwórczymi. Najbardziej wyraźnym efektem takiego działania był gwałtowny spadek cen produktów, nic więc dziwnego, że wkrótce domy i mieszkania zapełniły się produktami pochodzącymi z olbrzymich fabryk. Jednak w parze z korzystną ceną występowały również dwa aspekty o zdecydowanie mniej pozytywnym charakterze. Pierwszym z nich był problem jakościowy. Optymalizacja kosztów wymagała stosowania tańszych materiałów, głos księgowych zyskiwał na znaczeniu, spychając na dalszą pozycję trwałość oraz zakładając cugle projektantom.

To właśnie ten drugi problem, czyli unifikacja wzornictwa sprawił, że coraz szersze rzesze klientów zaczęły poszukiwać rozwiązań indywidualnych. Nic w tym dziwnego, każdy z nas chce się wyróżniać a meble i akcesoria domowe potrafią efektowne podkreślać aspiracje swoich właścicieli. Popularność zaczęły zyskiwać produkty pochodzące z niewielkich manufaktur, ale też coraz więcej osób decydowało się na samodzielne sprawdzenie swoich sił w stolarstwie. Pokusa jest duża, nawet drobiazgi takie jak własnoręczne wykonany wieszak, świecznik czy podstawki pod szklanki, nie tylko dostarczą sporo satysfakcji autorowi, ale też mogą stanowić doskonały prezent dla rodziny i bliskich. Drewno to materiał wdzięczny i stosunkowo prosty w obróbce, narzędzia stolarskie są łatwo dostępne, a warsztat pracy nie musi zajmować ogromnych przestrzeni.

Od czego zacząć?

Osoby bez wcześniejszego doświadczenie raczej nie powinny zaczynać od dużych wyzwań i prób samodzielnego stworzenia mebli to całego mieszkania. Te prace wymagają wiedzy, przeprowadzenia stosownych obliczeń, doboru właściwego materiału i znajomości technik pracy. Łatwo tu o błąd, a często nawet ten najmniejszy potrafi zniweczyć efekt wielu godzin pracy. Warto zacząć od zapoznania z rodzajami drewna, ich charakterem i podatnością na obróbkę. Własnoręczne wykonanie niewielkiego pudełka na drobiazgi nie zajmie dużo czasu, pozwoli przy tym zrozumieć zasady piłowania, doboru odpowiednich materiałów szlifierskich, czy też pracy z wkrętarką. 

Następny projekt zapewne będzie bardziej złożony i wykorzystujący kolejne coraz bardziej zaawansowane procesy obróbki. Nie wolno zapominać o wiedzy teoretycznej, jest nieoceniona, ponieważ pozwala unikać błędów i oszczędnie gospodarować materiałem. Przede wszystkim jednak ważne jest poznanie zasad bezpieczeństwa pracy. Z tego też powodu należy zwrócić baczną uwagę na dobór odpowiednich narzędzi. Na szczęście na adeptów sztuki stolarskiej czekają profesjonalne sklepy prowadzone przez pasjonatów i fachowców. Doskonały przykład to Dluta.pl. Znajdziemy tu nie tylko szeroki wybór narzędzi i akcesoriów, ale też potężną bazę wiedzy, która w znaczący sposób ułatwi wejście w zaczarowany świat drewna.

Jakie drzwi stalowe do domu?

0
Jakie drzwi stalowe do domu?

Drzwi to bardzo ważny element domu. Stanowi on element dekoracyjny wnętrza, jak również bardzo funkcjonalną część pomieszczenia. Mnogość produktów obecnych na rynku, może stworzyć problem z wyborem odpowiedniego produktu. Jednak dzięki szeroko rozbudowanej ofercie, każdy użytkownik może wybrać artykuł dopasowany do swoich potrzeb i wymagań. Ciekawym i korzystnym wyborem jest zastosowanie drzwi stalowych. Jakie drzwi stalowe do domu spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających mieszkańców? Czym się charakteryzują?

Drzwi Linia Thermika Felc – polecane drzwi stalowe.

Linia Thermika Felc to wewnętrzne i zewnętrzne drzwi stalowe, wykazujące niesamowitą estetykę, jakość i gwarancję przydatności. Jest to produkt wyposażony w stalowe skrzydło, oparte na drewnianym ramiaku. Ponadto, stalowa konstrukcja wypełniona jest specjalną pianką poliuretanową. Drzwi posiadają termoizolacyjną ościeżnicę oraz ocieplany, aluminiowy próg.

Drzwi stalowe Thermika Felc wyposażone są w dwa niezależne zamki trzybolcowe oraz stałe sworznie antywyważeniowe, co zapewnia ogromne bezpieczeństwo podczas użytkowania. Stalowa konstrukcja wbudowana w najlepszej jakości drewno zapewnia trwałości i funkcjonalność przez długie lata.

Charakterystyka i właściwości drzwi Thermika Felc.

Drzwi stalowe Thermika Felc to produkt dla najbardziej wymagających. Posiada on wiele zalet, które z pewnością spełnią oczekiwania każdego klienta. Cechują się one wieloma korzystnymi właściwościami i elementami takimi jak:

 • bezpieczeństwo użytkowania,
 • termoizolacja,
 • dwa niezależne, wysokiej jakości zamki,
 • metalowe osłonki zawiasów,
 • mnogość wzorów i kolorów,
 • fabrycznie nawiercone otwory na klamki,
 • dwie uszczelki,
 • listwa okapowa w kolorze skrzydła,
 • wiele innych.

Oryginalne, wysokiej jakości, eleganckie drzwi stalowe zapewniają wysokie bezpieczeństwo użytkowania, a także dodają unikalnego i oryginalnego charakteru każdemu pomieszczeniu. Są praktyczne i wygodne, jednocześnie dają gwarancję niezawodności. Dzięki możliwości doboru koloru, mogą stworzyć ciekawy element dekoracyjny każdego pomieszczenia. Możliwość zamontowania ich na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku podnosi jego standard i walory użytkowe. Drzwi dostępne są w kilku szerokościach z możliwością wyboru jednego lub dwóch skrzydeł. Drzwi stalowe Thermika Felc to idealny wybór zarówno do użytku prywatnego, jak również wykorzystania publicznego.

Zwolnica – do czego służy?

0
Zwolnica – do czego służy?

W przypadku pojazdów możemy wymieniać wiele ważnych elementów, dzięki którym funkcjonuje prawidłowo. Jednak szczególną uwagę należałoby zwrócić na zwolnicę. Przede wszystkim ze względu na wspomaganie przekładni zębatej, co jest istotne w przypadku kół napędzanych. Dlatego koniecznie dowiedzmy się więcej na temat tej części

W jakim celu stosuje się zwolnice?

Istnieje wiele powodów, dla których zwolnice są montowane w samochodach. Jednak przede wszystkim istotne jest zwiększenie momentu obrotowego. Dzięki temu pozostałe części należące do układu przeniesienia napędu zaczynają działać na wyższych obrotach. Poza tym często są zakładane po to, by zmniejszyć stopień prześwitów pod samochodem. Jednak zazwyczaj dotyczy to pojazdów niskopodłogowych, np. autobusów.

Poza tym zwolnica ma bezpośredni wpływ na pracę wielu ważnych części, m.in. skrzynie biegów i rozdzielczą.

Jakie zwolnice warto wybierać?

Zwróćmy uwagę na to, że jak duża jest rola zwolnicy w prawidłowym funkcjonowaniu różnych pojazdów. Dlatego bardzo ważne jest to, żebyśmy zadbali o jej wysoką jakość. Dzięki temu mamy pewność, że część sprosta swoim zadaniom i poradzi sobie z dużym obciążeniem, a także przy znacznym zwiększeniu obrotów. Właśnie z tego powodu powinniśmy z najwyższą uwagą wybierać miejsce, skąd bierzemy zwolnicę. Wartym polecenia jest np. https://cemasz.pl/czesci-do-maszyn/cat/zwolnica/.

Podstawowe zastosowanie zwolnicy

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, że zwolnica jest często montowana w różnych pojazdach, a szczególnie w użytkowych oraz tych, które są wykorzystywane w terenie. Dzięki temu samochód może lepiej funkcjonować, co dotyczy np. momentu obrotowego. Warto pamiętać o tym, że właśnie zwolnica sprawia, że pojazd ma większe szanse na poruszanie się na trudnym podłożu. Właśnie z tego powodu wspomniana część jest wykorzystywana w maszynach stosowanych przy budowie.

Przykładowe zastosowanie zwolnicy

 • Traktory,
 • Pojazdy pracujące na budowie,
 • Samochody ciężarowe,
 • Autobusy,
 • Pojazdy terenowe.

Jakie są konstrukcje zwolnic?

Zwróćmy uwagę na to, że zwolnica może mieć bardzo różne konstrukcje. Dzięki temu istnieje możliwość dopasowania tej części do różnych urządzeń, a także zadań, jakie ma spełniać. Poza tym jej budowa ma też bezpośredni wpływ na to, w którym miejscu pojazdu zostanie umieszczona. Dlatego warto dowiedzieć się więcej na temat różnych konstrukcji zwolnicy.

Umieszczona w piastach kół

Warto zaznaczyć, że dotyczy to przekładni obiegowej. W tym przypadku nie niwelujemy prześwity w budowie pojazdu, a zwolnica ma zwartą budowę.

Charakteryzująca się uzębieniem zewnętrznym lub wewnętrznym

Konieczne jest to, żebyśmy zwrócili uwagę na możliwość zwiększenia prześwitów. Poza tym zwolnica zostaje umieszczona w zupełnie odrębnej obudowie.

Zwolnica różnicowa, która znajduje się w piastach kół

Taka konstrukcja charakteryzuje się budową przypominającą mechanizm różnicowy. Trzeba też pamiętać o tym, że ta zwolnica nie ma wpływu na prześwity. Poza tym jest ukryta pod częścią zwaną mostem.

Jak wybrać wygodną pościel?

0
Jak wybrać wygodną pościel?

Każdy, kto lubi dobrze i wygodnie się wyspać, powinien dołożyć starań w wyborze pościeli oraz zwrócić uwagę na jej najważniejsze właściwości. Na komfort snu mają wpływ takie cechy pościeli jak materiał jej wykonania, miękkość, poziom izolacji termicznej czy rozmiar. Ponadto, istotne są takie cechy pościeli jak jej wygląd zewnętrzny, walory estetyczne i „dopasowanie” do wystroju sypialni.

Materiał wykonania pościeli

Wśród dostępnych materiałów, najczęściej i najchętniej korzystamy z pościeli bawełnianej. Zalety tego typu pościeli wynikają nie tylko z właściwości materiału wykonania – bawełna skutecznie odprowadza wilgoć oraz jest przyjemna w dotyku – lecz także z jej stosunkowo niskiej ceny. Ponadto, tego typu pościele nadają się do częstego prania.

Pościel flanelowa to równie często stosowane rozwiązanie. Flanela pokryta jest z zewnątrz okrywą włókienną, miękką i subtelną w dotyku. Jest to także materiał odporny na różnorodne uszkodzenia oraz dobrze izolujący temperaturę. Dlatego świetnie sprawdza się w okresach zimowych.

Pościel satynowa jest ceniona ze względu na jej wizualne i sensoryczne właściwości. Satyna jest przyjemna w dotyku, sprawia wrażenie wyjątkowo miękkiej, a ponadto jest bardziej estetyczna niż zwykła bawełna (na powierzchni pościeli satynowej obserwujemy refleksy świetlne). Sprawdza się przede wszystkim w okresie ciepłym, gdyż nieco słabiej niż bawełna zatrzymuje ciepło.

Kora to tkanina o specyficznej, pofalowanej fakturze, często stosowana w pościelach. Jej zaletą jest fakt, że nie ulega zagnieceniom i jest wyjątkowo trwała. Nadaje się do stosowania przez niemal cały rok (z wyjątkiem najniższych temperatur).

Do pozostałych, rzadziej stosowanych materiałów należy adamaszek bawełniany, dżersej, batyst, len, perkal, wełna, jedwab oraz materiały syntetyczne.

Pozostałe ważne właściwości

Poszukując pościeli pasującej do twojej sypialni, warto zwrócić uwagę nie tylko na materiał wykonania oraz stopień izolacji termicznej. Równie ważne są takie podstawowe cechy, jak rozmiar, który powinien odpowiadać wielkości twojego posłania. W przypadku kołder dostępne rozmiary wynoszą od 140×200 do 220×200 cm; poduszki występują przede wszystkim w rozmiarach pomiędzy 40×40 i 80×80 cm.

Równie istotne mogą okazać się tak praktyczne kwestie, jak sposób wykonania zapięć. Najczęściej, stosuje się zapięcia na guziki lub zamek błyskawiczny – oba mają swoich wiernych fanów, wskazujących na ich funkcjonalność oraz wygodę korzystania. Polecamy jednak przede wszystkim korzystać z pościeli zapinanej na zamek; to rozwiązanie służy zachowaniu kołdry i poduszek w dobrej jakości, a także minimalizuje ilość odkładających się w nich kurzu i rozwijających roztoczy. Szeroką ofertę poduszek i kołder w różnym zakresie cenowym znajdziesz na stronie nyks.pl.

Kolejną ważną cechą są właściwości estetyczne pościeli. Ze względu na duży rozmiar pościeli, stanowi ona często istotny element w wystroju wnętrz. Urządzając sypialnię, warto dobrać taki kolor lub wzory pościeli, aby dobrze komponowała się z atmosferą panującą w sypialni. Warto sięgnąć po kolory ciepłe, które tworzą wrażenie wyższej temperatury w pomieszczeniu, w którym się znajdują.

Baterie łazienkowe – jaki rodzaj wybrać? Sprawdź na co zwrócić uwagę podczas zakupu

0
Baterie łazienkowe

Bateria łazienkowa jest oczywiście nieodłącznym elementem wyposażenia wnętrza łazienki. Jest ona montowana zarówno przy umywalce, pod prysznicem oraz nad wanną. Producenci stawiają na coraz to nowsze modele, które sprawdzają się również jako dodatek dekoracyjny w łazience. Oczywiście oprócz kwestii dekoracyjnej należy pomyśleć przede wszystkim o funkcjonalności i długotrwałym użytkowaniu. Na co więc zwracać szczególną uwagę podczas zakupu?

Baterie umywalkowe – sposób montażu

Wybierając odpowiedni model baterii łazienkowej należy na wstępie zastanowić się nad sposobem jej montażu. Wyróżnić można trzy rodzaje baterii: sztorcowe, nadtynkowe i ścienne. Wybierając baterie umywalkowe należy przede wszystkim zastanowić się nad ich funkcjonalnością. Baterie te są bowiem najczęściej użytkowane w domu podczas porannej i wieczornej toalety, ale również podczas mycia rąk w ciągu dnia. Najpopularniejsze są baterie stojące inaczej sztorcowe – są najprostsze w montażu i obsłudze. Armatura ta zazwyczaj występuje w wersji jednouchwytowej.

Modele naścienne, choć nieco rzadziej wybierane do łazienek, również mają swoich zwolenników. Baterie te są mocowane bezpośrednio do ściany i zazwyczaj posiadają dwa niezależne kurki od zimnej i ciepłej wody. Można również znaleźć modele jednouchwytowe, a nawet nowoczesne – bezdotykowe.

Dla miłośników innowacyjnych rozwiązań i niebanalnych dodatków polecane są baterie wolnostojące, które montowane są tuż za misą umywalki. Zazwyczaj są one jednouchwytowe. Są również bardzo funkcjonalne, ale jednocześnie niezwykle gustowne. Szczególnie dobrze komponują się z nowoczesną umywalką w kształcie misy.

Baterie prysznicowe – kształt, rodzaj i materiał wykonania

Na rynku możemy znaleźć bardzo szeroki wybór baterii natryskowych. Producenci odpowiadają na potrzeby klientów, dlatego na rynku często pojawiają się nowe modele. Wybierając odpowiedni model musimy przede wszystkim liczyć się z wydatkiem finansowym, dlatego warto zapoznać się na początku z ofertą cenową, ale również poznać funkcjonalność poszczególnych rodzajów baterii prysznicowych.

Wybierając baterie prysznicowe mamy do wyboru ścienne lub podtynkowe. Na rynku dostępne są baterie prysznicowe wraz z zestawem natryskowym, które są najchętniej wybierane podczas urządzania łazienki lub wymiany baterii na nową. Zaletą tego rodzaju baterii jest przede wszystkim oszczędność czasu. Gotowe zestawy można podzielić na te klasyczne ze słuchawką zamontowaną na elastycznym wężu oraz z deszczownicą na specjalnym stelażu. 

Można wybrać również baterie prysznicowe, które nie posiadają zestawu natryskowego. Należy się jednak liczyć z tym, że całość armatury należy samodzielnie skompletować. Oczywiście jest to również zaleta, bowiem w łatwy sposób możemy samodzielnie dobrać poszczególne elementy natrysku.

Najdroższym rozwiązaniem są panele natryskowe, które jednak są coraz częściej montowane w łazienkach. Panele składają się z deszczownicy, słuchawki, a także wyposażone są w system hydromasażu. Jest to więc typowe rozwiązanie dla wymagających osób i niezwykle designerski dodatek. Warto jednak podkreślić, że panele nie mogą być montowane we wszystkich łazienkach – należy zadbać o instalacją wodną z odpowiednim ciśnieniem wody.

Inteligentna pralka – jeszcze bardziej intuicyjne działanie

0
Inteligentna pralka – jeszcze bardziej intuicyjne działanie

Nowoczesny dom potrzebuje nowoczesnych urządzeń, które pomogą nam zapanować nad codziennymi pracami domowymi. Pralka to jedno z tych urządzeń AGD, które ograniczają wysiłek związany z praniem do załadowania bębna i uruchomienia odpowiedniego programu. Czas prania dostosowują natomiast do naszych preferencji. Czyż nie brzmi to idealnie?

Supernowoczesna pralka – bardziej precyzyjne funkcje

W procesie prania wykorzystuje się obecnie wiele funkcji, które bezpośrednio lub pośrednio składają się na uzyskanie idealnie czystych tkanin. Nie wystarczy już tylko zaprogramować temperatury prania. Współczesne pralki, takie jak choćby model WW90M644OBW, dbają nie tylko o jakość Twojego prania, ale również o ochronę środowiska, redukowanie kosztów prania oraz jak najdłuższe utrzymanie pralki w dobrej kondycji. Jest to możliwe dzięki trzymaniu się pewnej konwencji w projektowaniu innowacyjnych pralek.

Funkcje prania

Przykładem pralki, które posiadają super funkcje dopierania każdych zabrudzeń, oszczędzania energii, wody i ograniczania eksploatacji sprzętu, jest na przykład Electrolux z serii Perfect Care, a także pralka Samsung QuickDrive WW90M644OBW. Sortując pranie, możesz oczywiście ustawić ręcznie temperaturę i prędkość obrotów. Jednak dużo wygodniej jest skorzystać z gotowych programów, na przykład do prania ciemnego, jasnego, kolorowego, jeansów, pościeli, delikatnego prania czy super szybkiego. Wystarczy prosta nauka sortowania prania na różne kategorie, aby móc „wycisnąć” ze swojej nowej pralki jak najwięcej dobrego! Zgodnie ze swoimi własnymi preferencjami można też ustawić żądany czas zakończenia prania. To rewelacyjny system, który pozwala wstawić pranie przed wyjściem do pracy, by zaraz po powrocie wyjąć je świeże i nie zleżałe w bębnie!

Funkcje konserwacji urządzenia

Zamiast stosowania chemicznych środków do czyszczenia bębna, w pralkach typu WW90M644OBW wystarczy załączyć program czyszczenia bębna co pewną liczbę cykli. Intuicyjne działanie opiera się na tym, że pralka sama przypomina o umyciu jej! Dobrym sposobem na lepsze porozumienie z pralką jest też obsługiwanie jej za pomocą specjalnej aplikacji na smartfona. Użytkownik powinien być świadomy tego, że to właśnie korzystanie z pralki zgodnie z jej funkcjami pozwala żyć urządzeniu dłużej i bez niepotrzebnych wizyt serwisanta.

Dodatkowe możliwości

Jeśli w Twoim domu stanie pralka Samsung QuickDrive WW90M644OBW czy Electrolux EW6S306SPX PerfectCare, będziesz mieć możliwość przekonania się, że intuicyjna, nowoczesna pralka to coś, co zdecydowanie warto mieć u siebie. Cykl ekspresowego prania pozwoli wyprać wszystko bardzo dokładnie, ale przy mniejszym zużyciu energii, a także w krótkim czasie. Innowacyjne systemy piorące sprawiają, że nawet trudne plamy są skutecznie dopierane, nawet przy mniejszej ilości detergentu do prania. Dzięki pralce WW90M644OBW czy EW6S306SPX pranie jest czynnością, która zużywa o wiele mniej energii i wody niż w innych, starszych modelach. Dodatkowo nowe funkcjonalności chronią grzałkę przed osadzaniem się kamienia i zapobiegają nieprzyjemnym zapachom w bębnie, będącym skutkiem gromadzenia się osadów z proszku czy brudów z tkanin.

Wybór nowej pralki nie powinien być więc dyktowany tylko sposobem ładowania, pojemnością bębna czy ceną urządzenia!

Meble online. Dlaczego warto zaufać internetowym sklepom?

0
Meble online. Dlaczego warto zaufać internetowym sklepom?

Wreszcie skończone! Wasze „cztery kąty” przeszły totalną metamorfozę – ściany, podłogi i sufity zyskały nowy wygląd. Przed wami najprzyjemniejszy etap prac – meblowanie! Na dodatek poszczególne elementy możecie wybierać bez wychodzenia z domu. Sklepy internetowe z meblami proponują szeroki wachlarz ekskluzywnych produktów do różnych pomieszczeń – zarówno do domu, jak i do mieszkania w bloku.

Sklep meblowy online

Pamiętacie popularną grę komputerową The Sims? Zdecydowana większość z nas przyznaje, że największą frajdę sprawiało… samo urządzanie domku dla simów. Można było oglądać, przebierać, kombinować z różnymi połączeniami. A wybór? Niejednego przyprawiał o zawrót głowy. Internetowe sklepy meblowe sprawią, że poczujecie się podobnie. Spójrzmy na przykład na ofertę sklepu https://zona-design.pl/. To miejsce, w którym design i styl idą w parze z jakością i solidnym wykonaniem. Znajdziemy tam wiele kategorii – od mebli, poprzez oświetlenie, a na dekoracyjnych detalach kończąc. Krótko mówiąc, ten internetowy sklep meblowy pozwoli na kompletne urządzenie każdego wnętrza. Cały asortyment jest oczywiście najwyższej jakości od wiodących producentów z Polski, Niemiec, Holandii, Belgi, Danii, Włoch i Chorwacji. Ekskluzywne meble pochodzą między innymi od takich marek jak Kare Design czy Invicta Interior Design.

Potrzebujesz mebli do salonu, jadalni, sypialni, przedpokoju, gabinetu czy ogrodu albo balkonu? Żaden problem! A może nigdzie nie możesz znaleźć wymarzonego zestawu wypoczynkowego, niedużego stolika kawowego albo oryginalnych lamp czy akcesoriów wykończeniowych? Tam znajdziesz wszystko! Sklep meblowy online Zona-Design oferuje obecnie ponad 9000 wyjątkowych produktów. Oferta wciąż jest jednak powiększana.

Internetowy sklep z meblami Zona-Design ma jeszcze jedną zaletę – jeśli wybierzemy meble, a nagle się okaże, że remont się nieco przedłuży, sklep będzie je bezpłatnie magazynował aż do momentu, gdy będziemy gotowi na ich przyjazd. Warto zaznaczyć, że Zona-Design to nie tylko meblowy sklep internetowy. To również producent wyjątkowych mebli na zamówienie. Niepowtarzalne, oryginalne wzory z pewnością podbiją serca zarówno miłośników klasyki, jak i nowoczesnego designu.

Szukasz bloga wnętrzarskiego? Sprawdź https://adoo.pl/aranzacja-wnetrz/

Wciąż rosnąca popularność

Dlaczego sklepy meblowe internetowe z roku na rok cieszą coraz większą popularnością? Bo meble możemy oglądać i kupować kiedy chcemy – o każdej porze dnia i nocy. W efekcie oszczędzamy i czas, i pieniądze – nie musimy dojeżdżać do sklepu, nie musimy odbywać nużących wycieczek pośród setek innych klientów. Właściwie to nie jedyna oszczędność – ceny mebli online są najczęściej znacznie niższe niż w salonach meblowych. Poza tym możemy wybierać spośród tysiąca wzorów i modeli, których próżno szukać w zwykłych sklepach stacjonarnych. Na ograniczonej przestrzeni trudno jest przecież umieścić bardzo szeroki wybór mebli. Niestety do każdego pomieszczenia zazwyczaj znaleźć można kilka określonych wzorów. W przypadku mebli online wprost przeciwnie – w Internecie przecież nic nas nie ogranicza.

Jak wybrać gniazdka do domu? Kilka porad

0
Jak wybrać gniazdka do domu? Kilka porad

Urządzanie pomieszczeń mieszkalnych oraz biurowych obejmuje wiele różnych etapów prac, do których należy między innymi wykonanie instalacji elektrycznej. Wbrew pozorom, rozplanowanie układu instalacji i jej wykonanie nie jest kwestią istotną wyłącznie z praktycznych względów. Ważne są także względy estetyczne, do których zaliczyć należy zarówno rozlokowanie poszczególnych gniazdek i włączników światła, jak i dobór ramek, przycisków i innych zewnętrznych elementów, potrzebnych do ich obsługi.

Gniazdo elektryczne

Gniazdka elektryczne są instalowane niemal wszędzie; każde sprawnie działające pomieszczenie musi umożliwiać podłączenie wybranych sprzętów do instalacji elektrycznej. Szczególnie jest to istotne w takich pomieszczeniach jak kuchnia, łazienka czy salon, w których liczne sprzęty – kuchenka mikrofalowa, czajnik elektryczny, telewizor, pralka i inne – mogą wymagać stałego dostępu do prądu przez długi okres.

Istotną sprawą w doborze gniazdek jest rozważenie potrzeby odporności na wilgoć. W przypadku gniazdek instalowanych w łazience lub w innych pomieszczeniach o zwiększonym poziomie wilgoci warto sięgnąć po modele wyposażone w plastikową osłonę. Gwarantuje ona higroskopijność gniazdek, co pozwala na ich bezpieczne korzystanie niezależnie od ilości unoszącej się w powietrzu wilgoci. 

Gniazda tego typu powinny być oznaczone specjalnym kodem: IP23, określającym klasę ich szczelności. W przypadku innych pomieszczeń można sięgnąć po zwykłe gniazda i włączniki, bez przesłon. Jeśli natomiast planujesz wykonanie gniazdek zewnętrznych, wówczas należy sięgnąć po osprzęt oznaczony odpowiednią klasą szczelności – IP44.

Wygląd gniazd elektrycznych a aranżacja wnętrz

Zdecydowana większość stosowanych gniazd i kontaktów elektrycznych została obudowana częściami w kolorze białym lub szarym. Fakt ten nie powinien dziwić – gniazda oraz kontakty postrzegamy przede wszystkim z perspektywy praktycznych funkcji, które pełnią, nie przykładając specjalnie wagi do ich wyglądu lub sposobu komponowania się z resztą otoczenia. To błąd. Poza funkcjonalnością równie istotna może okazać się estetyka; szczególnie gdy w wystroju wnętrz przykładamy uwagę do najmniejszych szczegółów.

Naprzeciw potrzebom osób pragnących urządzić swoje mieszkanie ze smakiem wychodzą czołowi producenci osprzętu elektroinstalacyjnego. Warto zauważyć, że osprzęt to nie tylko gniazdka i wyłączniki, lecz także uzupełniające je ramki oraz modulatory, przyciski i różnego rodzaju akcesoria.

Zazwyczaj, przygotowanie kontaktu do pracy wymaga skompletowania dwóch elementów – wnętrza gniazda oraz ramki; podobnie w przypadku włączników, które składają się z przycisków oraz ramki. Niektórzy producenci rozbijają osprzęt na trzy oddzielne części, przeznaczone do skompletowania. Dzięki temu, mamy możliwość mieszania kolorów i wzorów pochodzących od tych samych producentów, poprzez dobór i łączenie różnych elementów.

Szczególną popularnością cieszą się obecnie ramki o eleganckim, nieprzesadzonym projekcie, o neutralnych, ale bardzo wyrazistych kolorach. Dzięki wykonaniu z wysokiej klasy materiałów, gniazda i włączniki mogą podkreślić prestiż i elegancję danego pomieszczenia. Równie często sięgamy po gniazda w stylu retro, wykonane w tradycyjnych kolorach – brązowym, beżowym lub białym. Popularne są zwłaszcza motywy dekoracyjne, naśladujące stiuk wenecki, dodające wnętrzu stylu.

Osobom poszukującym gniazdek i kontaktów solidnie wykonanych oraz wyróżniających się estetycznym wyglądem polecamy zapoznać się ofertą z firmą Schneider, szczególnie linią Schneider Asfora lub Schneider Sedna, w których produktach znajdziemy odcienie śnieżnej bieli, satyny i ciemnego grafitu. Gniazda i kontakty Schneider występują we wszystkich możliwych wersjach – gniazd komputerowych, telewizyjnych, mieszanych, a także licznych innych.

ZOBACZ TEŻ