śruby

Śruby nierdzewne to elementy złączne, z którymi kontakt miała chyba każda osoba dorosła. Czasem stanowią część zestawu „zrób to sam”. Innym razem wymagają ich samodzielnego zakupu. Jednak za każdym razem stanowią doskonałe, trwałe połączenie co najmniej dwóch części danej konstrukcji.

Czym charakteryzują się śruby nierdzewne? Gdzie są stosowane? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Śruby nierdzewne – czym się charakteryzują?

Śruby nierdzewne z reguły składają się w co najmniej dziesięciu procentach z chromu. Dlaczego zwracamy na to uwagę? Otóż to właśnie ten składnik sprawia, że cała śruba nie jest podatna na korozję. Innymi słowy: może służyć do różnych celów przez wiele, wiele lat – bez obawy o ewentualną rdzę.

Na tym nie koniec, bo jest to produkt, który jest odporny na wysokie temperatury, a także na oddziaływanie kwasów i zasad. Cechuje go łatwość w utrzymaniu higieny. Nie sposób również nie zauważyć jego estetycznego wyglądu.

A co dzieje się wtedy, gdy śruba nierdzewna przestaje być potrzebna? Wówczas można ją poddać recyklingowi. To wszystko sprawia, że mamy tu do czynienia z produktem, który jest bliski ideałowi.

Przeczytaj także: https://www.naszpieknydom.pl/jakie-sruby-ze-stali-nierdzewnych-sa-najczesciej-stosowane/

Gdzie stosuje się śruby nierdzewne?

Śruby nierdzewne sprawdzają się m.in. w przemyśle motoryzacyjnym (przy produkcji elementów karoserii samochodów), w branży budowlanej (przy konstruowaniu obiektów mostowych), a także przy wytwarzaniu różnego typu narzędzi. Z powodzeniem można je wykorzystywać w przemyśle spożywczym (chociażby przy konstruowaniu aparatury spożywczej). Mało tego! To właśnie dzięki zastosowaniu śrub nierdzewnych w wielu domach na ścianach wiszą dekoracje, obrazy i zegary.

Na tym nie koniec, bo jest cała seria mniej oczywistych branż, w których śruby nierdzewne również są wykorzystywane. To przede wszystkim wszelkiego typu działalności, które zajmują się budową maszyn, statków, łodzi oraz urządzeń AGD i RTV (od lodówek i suszarek elektrycznych, przez zmywarki, a także pralki, aż po piekarniki i pompy ciepła). Do tego dochodzi oczywiście przemysł chemiczny, a także przemysł ciężki.

Potrzebujesz wytrzymałych i precyzyjnych elementów złącznych? Zajrzyj do naszej oferty na stalmut.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]