Jak wybrać jednorazowy kombinezon ochronny

Przed wyborem jednorazowego kombinezonu ochronnego należy dokładnie zastanowić się, w jakim celu jest potrzebny. Na polskim rynku dostępne są różnego rodzaju produkty, które różnią się stopniem ochrony dla użytkownika.

Strój musi zostać się dopasowany pod względem rozmiaru, aby nie krępował ruchów i nie utrudniał pracy, ale również musi być dostosowany do odpowiedniego środowiska, w którym będzie użytkowany. Dlatego, jeżeli pracownik będzie zakładał go w miejscu o podwyższonej temperaturze, to powinien być wykonany z tkaniny zapewniającej oddychalność oraz przepuszczalność powietrza i pary wodnej.

Kto najczęściej korzysta z jednorazowych ochronnych kombinezonów?

Tego rodzaju ubrania ochronne najlepiej użytkować się w miejscach, gdzie pracownik narażony jest na szczególne zabrudzenie. Świetnie sprawdza się w przemyśle spożywczym, gabinetach kosmetycznych, lakierniach oraz laboratoriach.

Jednorazowy kombinezon ochronny wykonany z wysokiej jakości materiałów, będzie skutecznie chronił przed cząsteczkami cieczy, pyłu, substancjami chemicznymi oraz różnego rodzaju tłuszczami. Nowoczesny strój zapewnia człowiekowi czystość i higienę, a także gwarantuje zabezpieczenie przed zamoczeniem i zanieczyszczeniami.

Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni kombinezon ochronny?

Wybór odpowiedniego jednorazowego kombinezonu ochronnego zależy od wielu różnych czynników, takich jak:

  • rodzaje szkodliwych substancji,
  • toksyczność i stężenie substancji chemicznych,
  • czas przenikania chemii przez materiał,
  • intensywność użytkowania,
  • ryzyko uszkodzenia mechanicznego,
  • wygoda w noszeniu.

Najpopularniejsze rodzaje kombinezonów ochronnych.

Najpopularniejszym kombinezonem ochronnym jest ten przeznaczony dla malarzy. Stosowany jest podczas prac przy malowaniu ścian, ale również służy lakiernikom w warsztatach samochodowych.

Popularny jest także ochronny kombinezon do oprysków, który wykorzystywany jest przez rolników i ogrodników, aby skutecznie chronić przed pestycydami. Wykonany został ze specjalnego chemoodpornego poliestru powlekanego polichlorkiem winylu.

Kolejnym rodzajem jest strój ochronny przeciwbiologiczny. Użytkowany jest przez pracowników, którzy mają do czynienia z silną żrącą chemią, czyli np. rozpuszczalnikami, kwasami oraz mocnymi zasadami. Wykorzystują go także pracownicy przemysłu utylizacyjnego oraz w laboratoriach.

Ostatnim najprostszym i najtańszym jednorazowym kombinezonem ochronnym jest strój przeciwdeszczowy. Wykorzystuje się go przy wszelkich mokrych pracach. Wyprodukowany został z laminowanego materiału lub tworzywa sztucznego, który dodatkowo posiada uszczelnione przeżycia oraz zamki, aby skutecznie chronić przed strumieniem cieczy pod ciśnieniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]