Co zabrać, a co zostawić, kiedy przeprowadzamy się za granicę

Przeprowadzki nie należą do najprostszych czynności, zwłaszcza jeśli nasze docelowe lokum znajduje się daleko. Czasami nawet zmiana mieszkania w obrębie jednego miasta może wiązać się z pewnymi trudnościami, która odpowiednio się spiętrzą, jeśli zdecydujemy się wyprowadzić za granicę. Niestety część z naszych rzeczy będziemy musieli zostawić, ponieważ ich transport może okazać się nieopłacalny. Kwestię tego, co warto zabrać ze sobą, a czego nie, poruszymy w poniższym artykule.

Przeprowadzka za granicę – sporo problemów i formalności

Powody przeprowadzki za granicę bywają przeróżne. Niekiedy możemy wręcz zostać do tego zmuszeni z powodu utraty zatrudnienia w Polsce lub kłopotów finansowych w rodzimym kraju. Czasami jednak nasza motywacja może wynikać z fascynacji kulturą i klimatem kraju, do którego planujemy się przenieść. Niezależnie od tego, co staje się dla nas powodem zmiany miejsca zamieszkania, powinniśmy mieć świadomość, że czeka nas sporo formalności, no i oczywiście sama czynność przeprowadzki, która może okazać się bardzo problematyczna. Nie mamy większego wyboru – część naszego dobytku należy zostawić w Polsce. Jak wybrać przedmioty, których nie warto będzie brać ze sobą?

Meble i wszelkie inne duże gabaryty

Najmniej opłacalne w kontekście zabrania ze sobą do nowego mieszkania za granicą wydają się nasze meble. Są one duże, ciężkie i wyjątkowo kłopotliwe w transporcie, przez co nawet jeśli będziemy próbowali je przewieźć, mogą ulec uszkodzeniu w trakcie transportu. Należy pamiętać, że meble nigdzie nie należą do najtańszych rzeczy, jakie można kupić, jednak najprawdopodobniej zakup nowych mebli do Twojego nowego mieszkania za granicą i tak będzie tańszy niż transport starych.

Dodatkowo, jeśli zdecydujesz się na zebranie swoich mebli z mieszkania w Polsce, nie możesz mieć stuprocentowej pewności, że dobrze wpasują się do Twojego nowego lokum – nie chodzi tylko o względy estetyczne, ale przede wszystkim o kwestię wymiarów.

Ubrania

Ubrania także mogą stanowić pewien problem, kiedy zdecydujemy się zabrać je za granicę. W tym wypadku nie chodzi o ich rozmiar, ale o ilość. Przeważnie w naszych szafach zalega sporo ubrań, w których już dawno nie chodzimy. Warto więc dokonać selekcji – jeśli usuniemy z naszego bagażu ponadprogramowe ubrania, z całą pewnością zaoszczędzimy na miejscu i wadze bagażu. Warto wziąć pod uwagę także to, że przeprowadzka może stać się dla nas symbolem nowego startu, więc odświeżenie garderoby także może się nam przydać.

A co, jeśli nie możesz rozstać się ze swoimi rzeczami? Pomoże firma przeprowadzkowa

Warto mieć na uwadze, że niezależnie od tego, ilu rzeczy z naszych bagaży się pozbędziemy, warto jest postawić na usługi firmy przeprowadzkowej, takiej jak Fortis Przeprowadzki, z której ofertą można zapoznać się pod tym linkiem: https://fortis-przeprowadzki.pl/przeprowadzki/miedzynarodowe. Przeprowadzka za granicę to wiele problemów i formalności, nie ma więc sensu dokładać sobie więcej trudności niż jest to konieczne. Skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej daje nam pewność, że nasze rzeczy dotrą do nas w jednym kawałku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]