Czeka cię zakup drzwi wejściowych do nowo wybudowanego domu? A może chcesz wymienić je w starszym budynku? Sprawdź z nami, czym NIE kierować się przy ich poszukiwaniu!

W sprzedaży możemy znaleźć obecnie szeroką gamę różnych drzwi wejściowych, które różnią się pomiędzy sobą konstrukcją, zastosowanymi materiałami, technologiami, a także poziomem bezpieczeństwa, izolacją i cenami.

 Wiele osób nie wie, jak wybrać odpowiednie drzwi wejściowe do swojego domu. Często nie korzystamy też z porad ekspertów, którzy mogą doradzić nam, jakie modele sprawdzą się najlepiej. Jednak samodzielny dobór drzwi bez posiadania odpowiedniej wiedzy może zakończyć się niezbyt dobrze – drzwi mogą być niedopasowane, chłodne, niesolidne czy mało bezpieczne. Czym zatem NIE powinniśmy kierować się przy doborze drzwi wejściowych?

1. Cena

Wiele osób chcących zakupić drzwi zewnętrzne poszukuje tych w najniższych cenach. Wynika to głównie z braku odpowiedniej sumy na kupno lepszego modelu. Jednak zakupienie nowych drzwi, na przykład drzwi chińskich, w bardzo niskiej cenie, może nie popłacać.

Tanie drzwi nie dość, że mają nietrwałą konstrukcję, to jeszcze nie są odpowiednio izolowane, dlatego będą powodowały straty energetyczne w budynku. Są też bardziej narażone na uszkodzenia. Lepiej oszczędzić więcej i dołożyć do solidnego modelu. Za przykład mogą tu posłużyć drzwi wejściowe Internorm.

2. Wzornictwo

Także dużo osób kieruje się przy wyborze drzwi zewnętrznych ich wyglądem. Oczywiście, to bardzo ważna kwestia, ale nie powinna przysłonić nam innych parametrów stolarki.

Zatem najlepiej najpierw dobrać drzwi wejściowe pod względem ich konstrukcji, a dopiero potem wzornictwa.

3. Powierzchnia przeszkleń

Drzwi z dużymi przeszkleniami lub naświetlami pozwalają na wpuszczenie do wnętrza naturalne światło. Jeśli chcemy się na nie zdecydować, pamiętajmy jednak o tym, że bardzo ważne jest odpowiednie zaizolowanie oraz zabezpieczenie przeszkleń przed zbiciem.

W przeciwnym przypadku drzwi będą miały pogorszone parametry termoizolacyjne, a także będą zwiększały ryzyko włamań do domu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]