Dlaczego warto zamieszkać w Bydgoszczy? Poznaj jego ukryte piękno

Bydgoszcz jest największym ośrodkiem województwa kujawsko-pomorskiego i wbrew pozorom coraz więcej osób decyduje się właśnie tam zamieszkać. Dlaczego? Przede wszystkim szukamy spokojnych miejsc, uciekając od zgiełku i chaosu dużych i mocno turystycznych miast.

Bydgoszcz to miasto, które coraz bardziej nas zachwyca

Wydawać by się mogło, że tylko miasta takie jak Kraków, Warszawa czy Gdańsk są warte odwiedzenia, ze względu na swoje bogactwo kulturowe i historyczne oraz oczywiście w Gdańsku mamy piękny Bałtyk. Jednak wcale tak do końca nie jest. Bydgoszcz jest przykładem miasta, które kryje w sobie niesamowity urok, który oczarował niejedną osobę.

Nie bez powodu nazywamy Bydgoszcz polskim Amsterdamem czy Wenecją. Choć to porównanie żartobliwe, to jednak w Bydgoszczy właśnie możemy znaleźć coś z europejskich miast.  Przede wszystkim to architektura w stylu neoklasycyzmu i szereg oryginalnych kamieniczek usytuowanych nad wodą przypominają nam o Wenecji czy Amsterdamie. Ponadto, w ciągu ostatnich lat Bydgoszcz przeszedł niesamowitą metamorfozę. Zmodernizowano ścieżki na rowerzystów, urządzono mnóstwo placów zabawach czy otworzono nowoczesną marinę – przystań kajakarzy, żeglarzy i wioślarzy.

Miasto zachwyca także o zmroku, kiedy kolorowe światła latarni oświetlają rzekę. Turyści szczególnie uwielbiają teren Wysypy Młyńskiej, który otoczony jest licznymi obiektami kulturowymi i rekreacyjnymi. Spacerem po urokliwej starówce dotrzemy do jednego z najpopularniejszych muzeów w Polsce – Muzeum Mydła i Historii Brudu.  

Bydgoszcz to miasto, które oferuje wiele atrakcji dla młodych osób. Prężnie rozwija się pod kątem gospodarczym, a także obserwujemy coraz więcej otwierających się nowych przedsiębiorstw.

Zamieszkaj blisko natury

To właśnie w Bydgoszczy znajduje się największy park miejski w Polsce – Myslęcinek, liczący ponad 830 hektarów powierzchni. Jak wynika ze statystyk, obecnie coraz częściej przenosimy się za miasto. Wolimy mieszkać blisko natury. W Bydgoszczy możemy spotkać wiele inwestycji, na przykład od dewelopera Red Co. nowe mieszkania na sprzedaż położone blisko parku Zbigniewa Załuskiego. Choć Bydgoszcz jest o wiele spokojniejszym miastem niż Warszawa czy Kraków, to jednak zdecydowanie wolimy mieszkać dalej od ścisłego centrum. Jakość powietrza jest o wiele lepsza, a bliskość parków i innych obiektów rekreacyjnych sprzyja lepszemu wypoczynkowi wraz z rodziną.

Bydgoszcz to miasto, które warto na pewno odwiedzić, aby przekonać się, że swoim urokiem dorównuje wielu innym polskim, a nawet europejskim miastom!

[Głosów:5    Średnia:3/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzafki rtv do salonu
Następny artykułBudowa hal stalowych

Pozytywnie zakręcona na tematy związane z architekturą wnętrz i ich projektowaniem.