Gabinet stomatologiczny - jak zaprojektować aby był wygodny i funkcjonalny?

Gabinet stomatologiczny musi być wyposażony w odpowiedni sprzęt i narzędzia. Jednak niezwykle ważna jest również aranżacja pomieszczenia. Co oczywiście wcale nie jest łatwe. Dlatego bardzo ważny jest projekt, który warto wykonać u najlepszych specjalistów. Ciekawą ofertę przygotowała firma luxinteriors.com.pl. Warto zapoznać się z ofertą, która skrojona jest dla najbardziej wymagających klientów i dopasowana do ich potrzeb.

Projekt gabinetu stomatologicznego – wybierz to co najlepsze

Projekt gabinetu lekarskiego musi spełniać określone w ustawie normy. Dlatego wybierając dobre biuro projektowe z miasta Gdańsk nie trzeba o nic się martwić, gdyż projektanci dostosują go do wymagań, ale jednocześnie sprawią, że będzie on funkcjonalny dla lekarza i przyjazny dla pacjenta. Warto tutaj zwrócić uwagę na wybór mebli. Powinny one być wykonane z najlepszych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Dzięki temu można cieszyć się świetnie urządzonym gabinetem przez wiele lat.

Aranżacja gabinetu stomatologicznego- wybierz swój styl

Jeszcze kilka lat temu większość gabinetów była surowa, ściany pomalowane były zieloną farbą, co raczej nie uspokajało pacjentów i dodatkowo wywoływało stres, szczególnie, że wszędzie czuć było „szpitalny zapach”, który do przyjemnych nie należy. Na szczęście wybierając biuro projektowe z miasta Gdynia, raz na zawsze można pozbyć się tego reliktu przeszłości i cieszyć się gabinetem, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Projektowanie gabinetu stomatologicznego może opierać się o określony styl, dzięki któremu można wykonać aranżację zarówno opartą na monochromatycznych połączeniach, jak i na kontraście. Gabinet stomatologiczny można urządzić w stylu skandynawskim, gdzie będzie dominować biel i jasne meble. Tutaj można zdecydować się na fronty lakierowane w białym kolorze, które połączone są z blatem z tworzywa sztucznego. Warto również zadbać o odpowiednie oświetlenie. Najlepiej postawić na ciepłe światło. Zamiast klasycznego biurka dla lekarza ciekawym pomysłem jest stolik z szufladami, również na wysoki połysk, do którego warto dołączyć krzesła inspirowane kultowymi projektami Arne Jacobsena. Takie połączenie idealnie wpisuje się w skandynawski minimalizm. Miłośnikom stylu industrialnego polecane są meble ze szklanymi frontami, które zostały połączone z metalowymi obiciami. Całość tworzy surowy styl, który jednocześnie zachwyca swoją elegancją. Tutaj jasne ściany można pomalować na szary kolor, a nawet lodowy. Ciekawym wyborem może być też gabinet w stylu kolonialnym, gdzie dominuje kolor brązowy i meble z naturalnego drewna. W tym przypadku widoczne sęki nie są wadą, ale stanowią zaletę, świadczącą o unikalności. Jeżeli nie chce się mebli z naturalnego drewna można także wybrać jego imitację. Możliwości jest naprawdę wiele. Warto zatem skorzystać z biura projektowego Gdynia.

Projekt gabinetu stomatologicznego wymagania

Gabinet stomatologiczny powinien być przestronny i jednocześnie funkcjonalny, zatem warto zadbać o odpowiednie ustawienie mebli. Zazwyczaj znajdują się one na jednej ścianie, gdzie na przeciwko znajduje się fotel dentystyczny. Tak naprawdę można wybrać wiele ciekawych aranżacji. Warto także stworzyć strefę dla dzieci. Dlatego jedna ściana powinna być kolorowa. Można także wybrać tapety w bajkowe wzory. Oczywiście nie można zapomnieć o fotelu, który dopasowany jest do dzieci, zatem powinien on być również kolorowy. Ważna jest także poczekalnia, która powinna współgrać z całą aranżacją gabinetu , dzięki temu monochromatyczność zostanie zachowana. Ciekawym pomysłem jest ustawienie na poczekalni dużej kanapy, gdzie można zrelaksować się przez wizytą. Oczywiście ważna jest także estetyka i wygoda pacjentów. Na poczekalni powinien również znajdować się kącik dla dzieci, aby mogły się pobawić, dzięki temu również nie będą się tak stresować.

Zatem warto postawić na projekty renomowanej firmy z Gdańska, dzięki temu gabinet stomatologiczny będzie doskonale się prezentował.

[Głosów:1    Średnia:5/5]