Jak dobrze zaaranżować swoją łazienkę?

Jeśli dopiero pierwszy raz budujesz swój dom lub kupujesz mieszkanie w stanie deweloperskim, to możesz nie mieć doświadczenia w tym jak dobrze urządzić swoją łazienkę. Może pojawić się mnóstwo pytań w Twojej głowie – czy wybrać wanny Besco, czy prysznic, czy dwie umywalki, czy robić łazienkę z oknem czy bez. Te pytania będą się mnożyć w czasie również urządzania łazienki. Postaramy się Wam pomóc odpowiedzieć sobie na najważniejsze kwestie.

Prysznic czy wanny Besco?

Na samym początku musisz się zastanowić czy potrzebujesz wanny Besco czy prysznica. Jak do tej pory korzystałeś z łazienki? Czy wolisz długie, gorące kąpiele w wannie czy może jesteś typem człowieka, który wskakuje do prysznica na szybko? To jest bardzo ważna kwestia, ponieważ to od niej zależy czy Twoja łazienka będzie funkcjonał. Jeśli kupisz prysznic, ale zdecydowanie jesteś osobą, której przydały by się wanny Besco, to będziesz niezadowolony z funkcjonalności Twojej łazienki. Pomysł co jest dla Ciebie ważne jeszcze przed jej urządzeniem.

Z oknem czy bez?

Niektórzy bardzo lubią łazienki, w których jest dużo światła, dlatego aranżują swoje łazienki tak, aby posiadały okno. Jednak dla wielu osób okno w łazience stanowi również problem – trzeba je zasłaniać i pamiętać o tym, aby nie paradować nago przed samym oknem. Dodatkowo okno w łazience może ten powodować problem dla osób, które nie lubią dekoracji. Parapet pod oknem zazwyczaj w łazience jest miejsce na sukulenty czy inne drobiazgi.

Armatura podtynkowa czy nie?

O ile sprawa z prysznicem jest prosta, a wanny Besco również łatwo wstawić, tak przed położeniem płytek trzeba koniecznie zdecydować czy armaturę łazienkowa chcemy mieć podtynkowa czy nie? Baterie do wanny Besco możemy mieć zarówno podtynkową jak i nad. Jednak trzeba o tym pamiętać zanim kupimy baterie, ponieważ każda z nich jest inaczej montowana. Obecnie dość duża popularnością cieszą się baterie podtynkowe, ponieważ nie są aż tak widoczne. Widoczny jest jedynie kran oraz regulator. Jest to wygodna opcja dla osób, które nie lubią dużo sprzątać w łazience.

Urządzanie swojej pierwszej łazienki bywa trudne. Często błędy dostrzegamy dopiero po fakcie. Dlatego zanim ją urządzimy warto przeglądać sporą ilość zdjęć, aby zainspirować się fajnymi rozwiązaniami. Wanny Besco, prysznice, rodzaj baterii czy inne rzeczy, o których musimy zadecydować mogą sprawić nam problem. Należy przyjrzeć się naszej obecnej łazience i zadać sobie pytanie, co jest do zmiany, a co nam się podoba. To pewien model wyjściowy, od którego możemy zacząć aranżację naszej łazienki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]