Jak urządzić małą łazienkę

Mała łazienka, choć ma swoje wady i nie daje nam takiej swobody jak pomieszczenie o większym metrażu, wcale nie musi oznaczać kłopotów aranżacyjnych. Wystarczy dobry plan i odpowiednie zagospodarowanie, aby urządzić funkcjonalną oraz stylową łazienkę mimo niewielkich rozmiarów. Jak zaplanować i wyposażyć małą łazienkę? Tego dowiesz się z naszego najnowszego tekstu. Zapraszamy do czytania.

Urządzenie małej łazienki nie musi być problematyczne

Aranżacja małej łazienki zdecydowanie jest wyzwaniem, ale ograniczona przestrzeń wcale nie musi oznaczać kłopotów aranżacyjnych. Aby ułatwić nam to zadanie, coraz więcej producentów wychodzi naprzeciw klientom, oferując wyposażenie o niestandardowych wymiarach. Asymetryczne wanny, boczne szafki, czy narożne umywalki to tylko przykłady rozwiązań, które można znaleźć w sprawdzonych sklepach internetowych, takich jak https://plytkilazienki.pl/. Dzięki tym propozycjom będziesz w stanie stworzyć funkcjonalną i komfortową łazienkę, nawet jeśli na początku wydawało Ci się, że wąska i mała łazienka będzie niemożliwa do urządzenia.

Jak urządzić małą łazienkę? Zanim wybierzesz sprzęt i zamówisz wyposażenie, musisz dokładnie zaplanować całą przestrzeń. Na samym początku zastanów się, które urządzenia i sanitaria są niezbędne oraz jakie akcesoria możesz ewentualnie umieścić, jeśli starczy Ci miejsca. Czy masz na tyle przestrzeni, aby postawić na pralkę? A może musisz zrezygnować z szafki na ręczniki? To właśnie na tego typu pytania musisz znaleźć odpowiedź w pierwszej kolejności. 

Prysznic czy wanna – co lepsze do małej łazienki?

Niewielki metraż wymusza na nas wybranie jednej z dwóch opcji – albo prysznica, albo wanny. Jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez długich kąpieli lub domowego spa, koniecznie wybierz małą wannę narożną z parawanem prysznicowym.

Z kolei jeśli wolisz odświeżający i szybki prysznic, postaw na kabinę prysznicową. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie zakup prysznica typu walk-in, który pozbawiony jest brodzika, a jedynie ma przeszklenia pełniące funkcję ścianek. To idealna propozycja w przypadku łazienek o niestandardowych wymiarach, w których niemożliwe jest zainstalowanie tradycyjnej kabiny lub wanny. Co więcej, kabiny typu walk-in w wielu sytuacjach umożliwiają lepiej rozplanować przestrzeń, dzięki czemu możesz wygospodarować miejsce na dodatkową szafkę, a nawet pralkę. W zależności od metrażu Twojej łazienki możesz również wybrać standardowe kabiny, takie jak narożne lub kwadratowe kabiny prysznicowe.

Umywalka z szafką doskonałą alternatywą do łazienki o niewielkim metrażu

Wybór odpowiednich mebli łazienkowych oraz armatury to istotne kwestie, dzięki którym będziesz w stanie maksymalnie wykorzystać metraż, nawet w tych łazienkach, które mają niestandardowe wymiary. Rozwiązaniem, które pozwala zaoszczędzić przestrzeń, jest umywalka z szafką łazienkową. To praktyczny i estetyczny mebel. Dzięki zabudowie możesz schować kosmetyki oraz drobne przybory,  których korzystasz na co dzień. W ten sposób łazienka będzie uporządkowana i wyda się bardziej przestronna. Dobrym pomysłem jest przechowywanie w szafce pod umywalką organizera na kosmetyki, suszarki oraz innych urządzeń przydatnych do codziennej pielęgnacji.

Jeśli masz wąską łazienkę, możesz mieć problemy z montażem umywalki z szafką. W takiej sytuacji rozważ instalację zlewu narożnego bądź podwieszanej umywalki. Oba te rozwiązania zajmują niewielką przestrzeń, a nad umywalką lub zlewem możesz zamontować półkę, w której przechowasz niezbędne przedmioty. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]