Do pokrycia dachów stosuje się rozmaite materiały dekarskie. Wybór w dużej mierze zależy od tego, jak duży jest nasz budżet. Pamiętajmy, że wybierając materiały wykończeniowe powinniśmy kierować się przede wszystkim ich wysoką jakością. Z całą pewnością o wiele lepiej zakupić materiały renomowanych producentów. Dzięki temu będziemy mieć gwarancję, że pokrycie dachowe będzie trwałe i niezawodne. Warto mieć świadomość, że pokrycie dachowe musi być przede wszystkim wytrzymałe. Z założenia powinno ono służyć nawet kilkanaście lat. Jak podjąć właściwą decyzję?

Blachodachówka
Blachodachówka to z pewnością najpopularniejsze pokrycie dachowe (pokrycia dachowe Poznań). Jest ona o wiele tańsza, niż tradycyjna dachówka. To główny powód, dlaczego coraz więcej inwestorów decyduje się na jej zastosowanie. Minusem jest fakt, że blachodachówki nie są tak trwałe, jak droższe pokrycia dachowe.
Oczywiście blachodachówki są mniej i bardziej wytrzymałe. Wszystko zależy od tego, na jaki rodzaj blachy się zdecydujemy. Powinna być ona relatywnie gruba, a jej powłoka zewnętrzna nie może być podatna na oddziaływanie otoczenia. Nie bez znaczenia jest również wysokość przetłoczeń. Nie może być ona zbyt niska.

Dachówki
W ostatnim czasie ceny dachówek spadają. To właśnie z tego powodu są one coraz chętniej wykorzystywane. Zaletą tego pokrycia dachowego jest przede wszystkim żywotność oraz wytrzymałość. Dachówki ceramiczne odporne są na skrajne temperatury, promieniowanie słoneczne, deszcz, grad, czy też śnieg. Warto dodać, ze producenci udzielają zwykle aż kilkudziesięcioletniej gwarancji, co jest najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości. Z założenie takie wykończenie dachu powinno posłużyć nawet sto lat.
Nieco tańsze, ale równie solidne są dachówki cementowe. Takie pokrycie dachowe również jest odporne na warunki atmosferyczne, zarysowania, a także innego rodzaju uszkodzenia.

Gonty bitumiczne
Gonty bitumiczne są rzadziej spotykane, jednak trwałość tego materiału znajduje się na zadowalającym poziomie. Takie wykończenie posłuży przez około pięćdziesięciu lat. Zaletą tego rozwiązania jest prosty i bezproblemowy montaż. Jest to pokryci, które umieścimy na dachu najszybciej. Dużym atutem jest również to, że nie będziemy musieli dokupywać akcesoriów dachowych, tak jak jest w przypadku dachówek. Zmniejsza to całkowity koszt inwestycji. Należy również podkreślić, że takie wykończenie jest bardzo estetyczne pod względem wizualnym. Nie musimy więc martwić się, że niska cena idzie w parze ze słabym wyglądem wizualnym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]