Kącik wypoczynkowy zawsze składa się z podobnych elementów – kanapa, fotele i stolik kawowy. Podczas aranżowania wnętrza z reguły więcej uwagi poświęcamy meblom, w których można wygodnie usiąść. Jednak na samym końcu warto również zastanowić się nad wyborem odpowiednio dopasowanego stolika. Powinien stanowić spójną całość z wystrojem całego wnętrza. Jako że jest meblem, który jako pierwszy rzuca się w oczy, powinien również doskonale się prezentować.

Stolik do salonu może stanowić świetne uzupełnienie mebli w salonie. Odpowiednio zestawiony może również nadać wnętrzu zupełnie nowy charakter. Oczywiście nie można zapominać o jego funkcjonalności. Pojawia się więc pytanie: jaki wybrać stolik, żeby jak najlepiej prezentował się we wnętrzu? W odpowiedzi pomoże przeanalizowanie własnych potrzeb pod względem praktyczności i estetyki.

Biorąc pod uwagę wygląd warto zdać się na intuicję. Ona najlepiej podpowie co nam się podoba i co pasuje do naszego stylu. Można przy tym uwzględnić parę podstawowych zasad. Dobrze, jeśli cały kącik wypoczynkowy jest utrzymany w podobnym stylu – tzn. jeśli przeważa nowoczesny wygląd, to lepiej wybrać również nowoczesny stolik niż tradycyjny. Drewniane elementy powinny współgrać kolorem i fakturą z drewnianymi elementami kanapy lub foteli (ta zasada dotyczy również materiałowych obić). Jeśli wolisz, żeby stolik nie stał się centralnym punktem salonu możesz wybrać model ze szklanym blatem. W ten sposób uwagę będzie przyciągać ciekawie zaaranżowana kanapa lub niebanalny dywan. Dodatkowa wskazówka – prostokątne stoliki świetnie wyglądają przy kanapie, z kolei okrągłe doskonale pasują pomiędzy dwoma fotelami. Szeroką gamę stolików do kawy i modnych ław znajdziesz w sklepie Meble Za Grosze.

Oczywiście stolik kawowy to nie tylko wygląd. Ma on spełniać praktyczne funkcje. Po pierwsze powinien stać na tyle blisko kanapy, żeby móc wygodnie odłożyć gazetę lub kubek. W tym celu musi być o podobnej wysokości co zestaw wypoczynkowy. Dobrze wyglądają i zapewniają wygodę stoliki o długości od połowy do dwóch trzecich długości kanapy. Jeśli posiadasz duże pomieszczenie można zdecydować się na spory stolik. Jeśli jednak twoje mieszkanie jest niewielkie, ciekawym rozwiązaniem może być mniejszy stolik, ale wyposażony w dodatkowe półki lub szuflady. Jeżeli stoi on przy rozkładanej na noc kanapie, warto zwrócić uwagę na jego ciężar. Na komfort użytkowania ma wpływ również stabilność stołu – nie może się chybotać, ponieważ to groził rozlaniem napoi.

Niezależnie od podjętej decyzji zawsze pamiętaj, że stolik kawowy ma przede wszystkim tworzyć doskonałą przestrzeń dla ciebie. Ogromny wybór pomoże ci bez problemu znaleźć modny i najbardziej funkcjonalny dla ciebie stolik. Warto dać ponieść się wyobraźni, żeby stworzyć coś oryginalnego. Ciekawy design? Zestawienie dwóch stolików o różnych wysokościach? Możliwości jest mnóstwo – tylko od ciebie zależy co wybierzesz.

[Głosów:1    Średnia:5/5]