Jak zadbać o środowisko zaczynając od własnego domu

Czy wiesz, że wiele rzeczy, które zmienią nie tylko Twoje życie, ale także życie przyszłych pokoleń możesz zacząć we własnym domu? Być może wydaje Ci się to dziwne, ale kilka prostych zmian w swoim stylu życia może sprawić, że przestaniesz się przyczyniać do powstawania globalnego ocieplenia na naszej planecie. Zmiany te nie wymagają wielu wyrzeczeń, a z czasem mogą stać się naturalną częścią Twojej codzienności.

Segregowanie śmieci

Zmiany możesz zacząć od segregowania odpadów, które wytwarzane są w Twoim domu. Na wielu osiedlach jest to już praktycznie konieczność i jeśli chcemy, aby zabrano nasze odpady, to muszą być one posegregowane. Niestety nie zawsze tak jest, a ludzie też nie zawsze przykładają się do segregacji. Warto jednak poświęcić temu, choć chwilę czasu i wrzucać poszczególne odpady w odpowiednie kontenery. Segregując śmieci, zwiększamy szansę na to, że zostaną one poddane recyklingowi i użyte ponownie. Mowa tu przede wszystkim o plastiku, który wręcz zalewa Ziemię, a mimo to dalej jest produkowany.

Zrezygnuj z mięsa, chociaż na jeden dzień

Mimo, że dieta wegetariańska budzi w ostatnim czasie wiele kontrowersji, to jeśli jest dobrze zbilansowana, to jest naprawdę bardzo zdrowa, a do tego ekologiczna. Hodowanie zwierząt i produkcja mięsa generuje ogromne ilości CO2 co niekorzystnie wpływa na klimat na Ziemi. To właśnie przez dwutlenek węgla klimat na Ziemi stale się ociepla i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Zdajemy sobie sprawę, że z pewnością istnieje wiele osób, które nie wyobrażają sobie życia bez mięsa, ale zrezygnowanie z niego choć raz lub dwa razy w tygodniu może być dobrym krokiem w stronę zadbania o środowisko. Jeśli tylko nieco ograniczysz spożycie mięsa i zastąpisz je owocami i warzywami, to nie tylko poczujesz się zdrowszy, ale także zminimalizujesz szkodliwy wpływ na środowisko we własnym domu.

Korzystaj ze źródeł energii odnawialnej

W tym momencie mamy bardzo dużo możliwości, jeśli chodzi o pozyskiwanie energii elektrycznej. Coraz chętniej korzystamy ze źródeł energii odnawialnej, które nie są szkodliwe dla środowiska i nie wytwarzają szkodliwych gazów. Mowa tu między innymi o panelach słonecznych, które możesz zainstalować na swoim dachu.

Fotowoltaika Brodnica pozwala nie tylko zadbać o środowisko, ale także zmniejszyć rachunki za prąd i zaoszczędzić sporo pieniędzy na prądzie. Fotowoltaika Brodnica to także szansa na uniezależnienie się od elektrowni, które w celu pozyskania prądu spalają węgiel. Inwestycja w taką instalację zwraca się już po kilku latach, dzięki czemu możesz korzystać z zielonej energii, która jest o wiele tańsza niż prąd z elektrowni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]