Nowy rok, nowy dom i czas na zmiany. Nie trzeba robić ich wiele wystarczy pomalować ściany na nowe modne kolory. Co będzie na czasie w 2018 roku? Ściany jednego koloru, ściany z kolorami bichromatycznymi, mozaikowe, z wyszukanymi wzorami. Lista jest bardzo długa, te pomysły są nadchodzącym trendem w 2018 roku.

W nadchodzącym roku neutralne tony takie jak biel mają niesamowity potencjał, do tego stopnia, że nawet jeśli pomalujesz cały dom, wewnątrz i na zewnątrz na biało, nie byłoby to nudne, zamiast tego twój dom będzie opisywany jako modny, minimalistyczny lub nowoczesny. Jeśli jednak czysta biel nie jest twoją wymarzoną kolorystyką, rozważ dodanie kilku neutralnych odcieni. Możesz tworzyć przytulne kąty w salonie, używając dwóch kontrastujących kolorów, jednego jaśniejszego i drugiego ciemnego. Możesz także wybrać 3 różne kolory ścian do salonu, jeśli lubisz bardziej eksperymentować. Ponieważ wspomnieliśmy wcześniej, że kolory neutralne będą bardzo na czasie w 2018 roku, nie sposób nie wspomnieć o doskonałej technice, która pozwala uzyskać więcej niż jeden ton na ścianach. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać jeden odcień dla konturów i drugi dla głównych obszarów.

Niebieski kolor ścian w salonie, we wszystkich odcieniach, będzie gorącym trendem przez cały nadchodzący rok. Twoje ściany będą wyglądały wspaniale, jeśli zdecydujesz się właśnie na takie kolory ścian w salonie. Dobrym pomysłem jest dobranie mebli w ciemnych kolorach, ale z ciepłymi tonami, aby salon miał równowagę chłodnych i ciepłych kolorów.

Pomarańcze, kawa i żółcie będą jednymi z najgorętszych trendów w 2018 kolorów, co oznacza, że możesz ich użyć do upiększenia swoich ścian, ale pamiętaj, by wybrać jesienne tony, czyli efektowne, ale nie zbyt krzykliwe. Jeśli Twój salon jest dość mały, musisz zwracać większą uwagę na kolory na ścianach, tak aby nie przytłoczyć całego pomieszczenia.

W sezonie zimowym wino lub odcienie cherry będą stanowić wspaniały kontrast z bielą charakterystyczną dla tego czasu. Dobrą wiadomością jest to, że trend pozostanie z nami i będzie modnym tonem przez cały rok. Popularny w przyszłym roku będzie także industrialny styl, który opiera się na pozostawieniu surowych kolorów odsłoniętego materiału, na przykład pozostawiając niepomalowane betonowe ściany.

Jeśli jesteś fanem różowych i burgundowych tonów, nadszedł twój rok, ponieważ teraz możesz pomalować ściany tym kolorem i będzie to bardzo na czasie. Ponownie do łask wraca także kolor żółty, jednak niezbyt intensywny ale ciepły i słoneczny.

Mamy nadzieję, że wśród powyższych trendów znajdziecie inspirację dla siebie i odmienicie swój salon w nowym roku.

[Głosów:4    Średnia:3/5]