czy klocki z drewna, są bezpieczne dla dziecka?

Klocki drewniane, są najpopularniejszym rodzajem klocków dla dzieci. Znane są od pokoleń. Znajdziemy je praktycznie w każdym sklepie z zabawkami. Klocki drewniane zaliczane są do grona kreatywnych zabawek dla dzieci, które pozytywnie wpływają na ich rozwój. Dodatkowo dzięki wspólnej zabawie, można spędzić ciekawie czas z rodziną i najbliższymi. Jak wybrać odpowiednie klocki dla malucha?

Czy klocki drewniane są dobrym wyborem?

Klocki drewniane dla dzieci są bardzo często wybierane przez rodziców. Jets to bardzo dobry wybór, ponieważ klocki świetnie wpływają na rozwój dziecka. Klocki z pozoru zwyczajne, proste elementy, za których pomocą dziecko podczas zabawy może zbudować zamek, dom lub inną konstrukcję. Układanie klocków jest świetną zabawą, która rozwija kreatywność i wyobraźnię dziecka. Kolejną zaletą klocków jest rozwijanie sprawności manualnej, koncentracji, jak i cierpliwości.

Klocki drewniane dla dzieci

Dzięki zabawie klockami dziecko buduję relacje społeczne. Bardzo często dzieci bawią się klockami w grupie, czy to w przedszkolu, czy na placu zabaw. Jest to bardzo pomocne w nawiązywaniu kontaktów. Gdy maluch urośnie będzie bardziej otwarty do ludzi i świata.

Zaletą klocków drewnianych jest również fakt, że są bezpieczne dla dzieci. To wszystko dzięki prostej budowie i większemu rozmiarowi. Klocki pozbawione są ostrych krawędzi, czy oddzielnych, małych elementów do połknięcia. Dodatkowo pokryte są bezpieczną farbą. Klocki drewniane wykonane są z naturalnego materiału, który nie wytwarza chemicznych substancji.

Klocki drewniane, a wiek dziecka

Klocki zawsze powinniśmy dobierać do wieku dziecka, na opakowaniu zawarta jest informacja, mówiąca dla jakiego przedziału wiekowego jest dana zabawka. Klocki dzielimy na:

  • Klocki od 1 roku życia, są bezpiecznie dla maluchów. Głównie dlatego, bo zestaw składa się z dużych elementów i prostego kształtu.
  • Klocki od 2 roku życia, bardzo często spotykane są w formie prostych układanek. Ich zaletą jest wielobarwność oraz duży rozmiar.
  • Klocki od 3 i 4 roku życia oraz dla starszych dzieci, im nasze dziecko jest większe, tym bardziej skomplikowanego zestawu potrzebuje. Tutaj już nie musimy się kierować rozmiarem klocków.

Przeczytaj też: http://blogopracy.net.pl/klocki-konstrukcyjne-dla-dzieci-ktore-beda-najlepsze/

[Głosów:0    Średnia:0/5]