Prace elewacyjne

Prace związane z elewacją budynku powinny być prowadzone tylko wtedy, gdy panują ku temu odpowiednie warunki. W przeciwnym przypadku elewacja może się nie udać i będzie wymagała kosztowych poprawek!

Materiały stosowane do prowadzenia prac elewacyjnych wymagają stosowania w określonych warunkach, co możemy poczytać na ich etykietach.

Niestety, bez odpowiedniej wiedzy tego typu często popełniamy wiele błędów – elewacja wykonana w niesprzyjających warunkach pogodowych może cechować się mniejszą wytrzymałością i trwałością, może nie być tak ciepła, a także może posiadać defekty estetyczne.

Jeśli zatem planujemy prace elewacyjne Łódź, na przykład związane z dociepleniem domu czy jego tynkowaniem, warto pamiętać o tym, aby odbyły się one w czasie, gdy ryzyko ich niepowodzenia będzie najmniejsze.

Najlepsze warunki do prowadzenia prac elewacyjnych

Aby prace elewacyjne były całkowicie udane, powinniśmy prowadzić je odpowiednich warunkach temperaturowych i pogodowych.

Optymalna temperatura do prowadzenia prac elewacyjnych to od 5 stopni do 20 stopni Celsjusza. Prace w temperaturze zbyt niskiej albo zbyt wysokiej mogą skutkować nieprawidłowym łączeniem się materiałów i ich mniejszą odpornością.

Prac elewacyjnych powinno się unikać także przy silnym nasłonecznieniu, padającym deszczu oraz przy silnym wietrze, ponieważ te czynniki pogodowe również będą negatywnie wpływały na materiały elewacyjne.

Dokładne informacje dotyczące optymalnych warunków prowadzenia prac elewacyjnych dla konkretnych materiałów można znaleźć na ich etykietach, a także często na stronach internetowych producentów.

Jak ochronić elewację przed wpływem czynników zewnętrznych?

Może zdarzyć się, że prace elewacyjne chcemy wykonać jak najszybciej, nawet pomimo niesprzyjających warunków. W takim przypadku warto zastosować dodatkową ochronę elewacji budynku.

Najczęściej wykorzystuje się wtedy specjalne siatki, które umieszczane są na rusztowaniach. Dodatkowo, wybrani producenci oferują specjalne dodatki do materiałów na elewacje, które poprawiają ich parametry także w przypadku prac w niekorzystnych warunkach pogodowych, na przykład przy niskich temperaturach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]