Rządowy program Mój prąd

Istnieją różne formy dofinansowań. Jedną z nich jest dotacja na dość kosztowną inwestycję, czyli montaż tzw. fotowoltaiki. Rządowy program Mój prąd – bo tak się nazywa taki projekt, to dobra pomoc dla wszystkich osób, które decydują się na dość drogi system. Warto postarać się o dofinansowanie, jeżeli można mieć darmową energię ze słońca.

Skorzystaj z dotacji i ciesz się energią słoneczną!

To bardzo unikatowy projekt w skali ogólnokrajowej. Dlaczego? Wspiera bowiem rozwój czystej energii ze słońca. Jego celem jest nic innego, jak zwiększenie zainteresowania fotowoltaiką. A co za tym idzie, samodzielne produkowanie czystej energii elektrycznej.

Rządowy program Mój prąd powstał w lipcu 2019 roku i ma być realizowany jeszcze ładnych kilka lat. Dotacja taka jest oczywiście bezzwrotna. Stara się o nią bardzo wielu Polaków. Kiedy otrzymają dofinansowanie, mogą dzięki niemu zamontować panele fotowoltaiczne, a w dalszej kolejności mieć znacznie niższe rachunki za prąd. To się opłaca, patrząc perspektywicznie w przyszłość.

Warunki i kwota

Maksymalnie można dostać co najmniej 5 000 zł. To wystarczająca kwota, która pokryje aż 50% kosztów. Są jednak warunki, aby można cieszyć się takim dofinansowaniem. Najważniejsze, aby m.in. elementy systemu fotowoltaicznego były wyprodukowane w czasie minimum 24 miesięcy przed montażem.

Środki z Rządowego programu Mój prąd nie mogą być przyznane na coś innego, czyli na przykład na remont już założonej wcześniej na dachu instalacji czy zwiększenie jej mocy. Dotacja skierowana jest do wszystkich osób fizycznych, pragnących produkować energię solarną, ale tylko i wyłącznie na własne potrzeby.

Wnioski o dofinansowanie

Wnioski Rządowego programu Mój prąd składa się tuż po zakończeniu projektu wdrożenia fotowoltaiki. Są dwa sposoby, aby to zrobić. Jeden to forma papierowa, a drugi to nowoczesna opcja online – zdecydowanie lepsze i szybsze rozwiązanie.

To nic trudnego ani skomplikowanego. Wystarczy, że zainteresowane otrzymaniem dofinansowania internauci otworzą stronę gov.pl. A tam założą tzw. profil zaufany i następnie znajdą zakładkę dotyczącą Złożenia wniosku o przyznanie dotacji. Później po zalogowaniu się i uzupełnieniu danych osobowych dodadzą jeszcze załączniki i gotowe!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Hymon Energy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]