Siatki ogrodzeniowe

Właśnie kupiłeś działkę i potrzebujesz czym prędzej ją ogrodzić? Grunt sąsiaduje z lasem i obawiasz się nieproszonych gości w postaci leśnych zwierząt? Masz parcelę w centrum miasta i musisz ją szybko zabezpieczyć? Chcesz oznaczyć plac budowy? Potrzebujesz zabezpieczyć trasę stoku narciarskiego? Szukasz oszczędnego i łatwego w montażu rozwiązania? W takim razie koniecznie postaw na siatki ogrodzeniowe. To uniwersalna metoda na ekspresowe i niedrogie ogrodzenie terenu.

Jak najszybciej ogrodzić posesję?

Dzisiaj wiele osób zarówno w celach prywatnych, jak i przemysłowych decyduję się na tymczasowy systemy ogrodzeń z siatki ogrodzeniowej. Niska cena w połączeniu z łatwym montażem, który można wykonać praktycznie samodzielnie, stanowi ogromny atut takiego rozwiązania. Ponadto siatka ogrodzeniowa jest wytrzymała i elastyczna, można z powodzeniem zamontować ją na nieprzystępnym terenie. Co więcej, siatka spokojnie może sięgać nawet do czterech metrów, nie tracąc przy tym swoich właściwości.

Kolejnym plusem jest duża odporność siatki na warunki atmosferyczne włącznie z promieniowaniem UV oraz możliwość indywidualnego dobrania koloru siatki, w zależności od charakteru ogrodzonej posesji. Przy tym, gdy siatka ulegnie uszkodzeniu, można z łatwością ją naprawić, przedłużyć, czy wręcz skrócić. Ponieważ elementy do montażu siatki są powszechnie dostępne i zazwyczaj nie trzeba ich zamawiać z wyprzedzeniem. Zatem wybierając siatkę, decydujemy się nie tylko na rozwiązanie tanie, ale i wygodne w użytkowaniu.

Szeroki wybór siatek ogrodzeniowych jest dostępny w sklepie https://www.agencja-amk.pl/category/siatki-ogrodzeniowe-i-drogowe-1128

W sklepie agancja-amk.pl znajdziemy jedynie siatki plastikowe; ponieważ to one sprawdzają się w wielu przypadkach lepiej od siatki ocynkowanej, czy powlekanej. Zalety, które przeważają na korzyść siatek z tworzywa (plastikowych) to:

  • lekkość – możliwe do rozłożenia przez jedną osobę,
  • lepsza widoczność – siatki dostępne są w kolorze pomarańczowych/czerwony/czerwono-białym, przez co mogą się sprawdzić jako siatki ostrzegawcze, lub do wygradzania obszarów niebezpiecznych na terenach budowy, dobrze widoczne również w warunkach zimowych przy silnych opadach śniegu,
  • łatwiejsze w transporcie,
  • większa ilość na jednej rolce,
  • mogą być wykorzystane jako ogrodzenie tymczasowe – łatwiej je później złożyć i ponownie wykorzystać w innym miejscu,
  • demontowalne i wielokrotnego użytku,
  • wyprodukowane z materiałów po recyklingu.

Co będzie lepsze siatka ocynkowana, czy powlekana?

Na początku trzeba podkreślić, że są to dwie najchętniej wybierane przez konsumentów opcje. Siatka powlekana jest zbudowana ze stalowych drutów, szczelnie otoczonych solidną warstwą polichlorku winylu. Ta specjalistyczna powłoka ma za zadanie chronić siatkę przed korozją, wilgocią i niektórymi uszkodzeniami mechanicznymi. W tym przypadku możemy dowolnie dobierać kolor siatki, lecz wraz z upływem czasu, może się zdarzyć, że kolor wyblaknie. Wszystko zależy od położenia siatki i jakości elementów, z których została wykonana. W siatce ocynkowanej zamiast warstwy polichlorku winylu stosuje się cienką warstwę cynku. Dlatego przy montażu siatki ocynkowanej rdza praktycznie nam nie grozi, chyba że siatka zostanie poważnie zarysowana. Jednak decydując się na siatkę ocynkowaną, nie możemy przebierać w różnych wersjach kolorystycznych, co może być dużym minusem w kontekście naszych oczekiwań dotyczących estetyki ogrodzenia.

Niezależnie od rodzaju siatki, jaki wybierzecie, naprawdę warto zainwestować w tę opcję. Szczególnie jeśli zależy wam na obniżeniu kosztów budowy oraz szybkim i sprawnym montażu ogrodzenia.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem agencja-amk.pl.

[Głosów:2    Średnia:5/5]