Sprężarki od Atlas Copco - jakość i niezawodność

Firma Atlas Copco powstała w 1873 roku w Szwecji. Działalność przedsiębiorstwa skupia się na produkcji i dystrybucji specjalistycznych urządzeń z zakresu techniki sprężonego powietrza, górnictwa, budownictwa, jak i techniki przemysłowej.

Grupa Atlas Copco to duże, międzynarodowe przedsiębiorstwo, którego główna siedziba znajduje się w Sztokholmie. W 2017 roku przychody przedsiębiorstwa wyniosły 86 miliardów SEK, a do końca tego roku firma zatrudniała ponad 34 tysiące pracowników. Firma wytwarza swoje produkty w około 100 zakładach produkcyjnych w ponad 20 krajach na całym świecie. Urządzenia z logo Atlas Copco, takie jak wysokiej klasy sprężarki powietrza, są dostępne w ponad 180 krajach. W Polsce firma istnieje od 1994 i nosi nazwę Atlas Copco Polska spółka z o.o. Centrala polskiego oddziału mieści się w Warszawie – pracuje w niej około 350 specjalistów.

Ciekawostką jest to, że w 1984 firma dostarczyła sprzęt do prowadzenia wykopalisk archeologicznych niedaleko Melbourne w Australii, ponieważ został tam odkryty szkielet dinozaura. W podziękowaniu za ten gest dinozaur został nazwany Atlaskopkozaur.

Sprężarki powietrza od Atlas Copco

Sprężarki to urządzenia, które są powszechnie wykorzystywane w niezliczonych gałęziach przemysłu. Powodują one podwyższenie ciśnienia lub wymuszanie przepływu gazu. Takie działanie pozwala na wytworzenie energii kinetycznej.

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów sprężarek powietrza. Jeśli zaklasyfikuje się je ze względu na budowę, można wymienić sprężarki wyporowe i przepływowe. Ze względu na typ sprężanego czynnika można z kolei wymienić urządzenia powietrzne i gazowe. Jeśli weźmie się z kolei pod uwagę stosunek sprężania, można wymienić wentylatory, dmuchawy i kompresory. Sprężarki powietrza znajdują zastosowanie w gospodarstwach domowych jak i dużych zakładach produkcyjnych.

Przy wyborze odpowiedniego urządzenia należy zwrócić uwagę na parametry urządzenia, jego zastosowanie i jakość wykonania. Sprężarki powietrza Atlas Copco to sprzęt wysokiej klasy, który charakteryzuje się dużą wydajnością, niezawodnością i trwałością. W obszernym katalogu tego międzynarodowego przedsiębiorstwa można znaleźć wiele rodzajów sprężarek, przykładowo sprężarki tłokowe bezolejowe, spiralne czy śrubowe. Każde urządzenie spełnia rygorystyczne wymogi i przechodzi szereg testów, zanim trafi na rynek.

[Głosów:2    Średnia:5/5]