Śruby z łbem sześciokątnym z pełnym gwintem DIN 933

Nikt z nas nie potrafi sobie wyobrazić prowadzenia robót budowlanych, monterskich czy instalacyjnych bez używania śrub. Jest to olbrzymia kategoria elementów złącznych, w której znajdziemy śruby do różnych zastosowań. Bardzo interesującym przykładem są śruby z łbem sześciokątnym z pełnym gwintem DIN 933, które znajdują szerokie zastosowanie w wielu pracach, gdzie wymagane jest ścisłe i stabilne połączenie elementów ze stali, drewna czy tworzywa sztucznego. Specyfice śrub DIN 933 przyglądamy się w naszym artykule.

Czym dokładnie są śruby z łbem sześciokątnym z pełnym gwintem DIN 933?

Śruby DIN 933 to elementy złączne przeznaczone do stabilnego, trwałego, ale też odwracalnego łączenia różnego rodzaju elementów. Pełny gwint oraz klasyczny łeb sześciokątny gwarantują uniwersalność oraz łatwość ich zastosowania – są to prawdopodobnie najczęściej używane śruby spośród wszystkich dostępnych na rynku.

Sześciokątny łeb to wielka zaleta tych śrub, do których wkręcania i wykręcania możemy użyć standardowego klucza w odpowiednim rozmiarze – zarówno nasadowego, jak i płaskiego/oczkowego.

Mamy tutaj do czynienia z solidnymi, wytrzymałymi elementami złącznymi, które sprawdzają się zarówno w zastosowaniach profesjonalnych, jak i amatorskich, na przykład do majsterkowania.

To warto wiedzieć:

Śruby z łbem sześciokątnym z pełnym gwintem DIN 933 spełniają również inne normy jakościowe: ISO 4017 oraz polską normę PN/M 82105.

Przykłady zastosowania tych śrub

Śruby z łbem sześciokątnym z pełnym gwintem DIN 933 są wyjątkowo uniwersalnymi elementami złącznymi, które mogą się sprawdzić przy wszelkiego rodzaju pracach budowlanych, instalacyjnych, monterskich itd.

Najczęściej wykorzystuje się je w takich branżach i gałęziach przemysłu, jak:

  • Budownictwo mieszkaniowe i przemysłowe;
  • Budowa i remonty jednostek pływających;
  • Budowa obiektów inżynierskich;
  • Montaż instalacji, w tym wentylacyjnych i klimatyzacyjnych;
  • Budowa maszyn i urządzeń, w tym gospodarstwa domowego;
  • Budowa pojazdów, zarówno cywilnych, jak i np. rolniczych;
  • Budowa statków powietrznych.

Jak widać mówimy tutaj o elementach złącznych, które są praktycznie niezbędne i niezastąpione w szerokim katalogu prac związanych z działalnością przemysłową.

Z jakiego materiału wykonuje się śruby z łbem sześciokątnym z pełnym gwintem DIN 933?

Śruby DIN 933 występują w różnych wariantach materiału, z jakiego zostały wykonane – od stali czarnej (węglowej), aż po stale jakościowe. Skupmy się na tych ostatnich, ponieważ to one gwarantują najlepsze parametry robocze i wytrzymałościowe śrub z łbem sześciokątnym i pełnym gwintem.

Śruby ze stali jakościowych, czyli stali nierdzewnej A2 lub stali kwasoodpornej A4, to najlepszy wybór w sytuacji, gdy przewidujemy, że elementy złączne mogą być narażone na bezpośredni kontakt z niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi – na przykład będą zanurzone w wodzie czy regularnie zalewane przez deszcz.

Cechą stali jakościowych jest bardzo wysoka odporność na procesy korozyjne, a w przypadku stali A4 także na kontakt z wodą morską oraz kwasami. Tym samym śruby z łbem sześciokątnym z pełnym gwintem DIN 933 wykonane ze stali nierdzewnej/kwasoodpornej są przystosowane do wykorzystywania ich w nawet skrajnie niesprzyjających warunkach środowiskowych.

Gdzie można kupić śruby DIN 933?

Śruby z łbem sześciokątnym z pełnym gwintem DIN 933 są dostępne w stałej ofercie Inox-Plus, czołowego dystrybutora elementów złącznych ze stali nierdzewnej i stali kwasoodpornej, a także nierdzewnego osprzętu żeglarskiego.

Inox-Plus to hurtownia online, w której od ręki zaopatrzysz się we wszystkie niezbędne elementy złączne. Wygodnie wyszukasz je w katalogu po normie DIN, ISO lub PN/M, a następnie zamówisz z dostawą pod wskazany adres i gwarancją szybkiej wysyłki. Możesz również skorzystać z fachowego doradztwa ekspertów Inox-Plus, którzy pomogą Ci w doborze odpowiednich elementów złącznych do realizacji konkretnego zadania. Pełną ofertę znajdziesz na stronie https://www.inoxplus.com.pl/.

[Głosów:1    Średnia:5/5]