Technorattan

Ogród to miejsce, w którym z chęcią przebywa cała rodzina, dlatego powinien być dopasowany do potrzeb każdego jej członka. Wykorzystać w nim można wiele różnych materiałów, które pomagają w jego urządzeniu tak, aby był jak najbardziej funkcjonalny i przyjazny. Wśród nich znalazł się technorattan. Dowiedz się, dlaczego akurat po niego można sięgnąć.

Technorattan. Czym do końca jest?

Technorattan to nic innego jak tworzywo sztuczne wzorowane na rattanie naturalnym. Wykonane jest z polietylenu lub poliuretanu, które charakteryzuje bardzo wysoka gęstość, nadająca temu materiałowi szczególnych właściwości. Inaczej technorattan nazywany jest często eco-rattanem, co wiąże się z możliwością zachowania roślin w ich naturalnym środowisku, bez konieczności ich wykorzystywania.

Jakie są najważniejsze właściwości technorattanu?

Technorattan został uznany za jeden z najlepszych materiałów, z jakich można tworzyć wyposażenie przeznaczone do ogrodu. Zawdzięcza to przede wszystkim swoim właściwościom mechanicznym, takim jak odporność na działanie warunków atmosferycznych. Nawet ostre słońce i deszcz nie niszczą tego materiału, nie powodują jego odbarwiania, deformacji czy też kruchości.

Kolejna cecha technorattanu to jego lekkość. Ważny on znacznie mniej niż drewno czy metal, co sprawia, że stworzone z niego wyposażenie jest bardziej mobilne. Mogą je swobodnie przestawiać nawet kobiety czy dzieci, co na pewno ucieszy niejednego mieszkańca domu, pragnącego zaaranżować dla siebie taras czy ogród.

Dzięki temu eco-rattan może być wykorzystywany między innymi do tworzenia mebli czy ogrodzeń. Niezależnie od tego, jak długo będą się one znajdować pod wpływem czynników atmosferycznych, przetrwają tak samo stabilne, wytrzymałe i estetyczne.

Najczęściej spotykane elementy z technorattanu

Meble ogrodowe to zazwyczaj komplety wypoczynkowe, w których znajdują się fotele i sofy oraz stoliki. Wszystkie te elementy mogą być wykonane z technorattanu, co zapewnia im wysoką użyteczność. Cieszą się popularnością zarówno dzięki niej, jak i za sprawą swojego eleganckiego wyglądu, zbliżonego do wyglądu naturalnego rattanu.

Oprócz mebli możemy także sięgnąć po elementy ogrodzenia wykonane z tego materiału. Taśma ogrodzeniowa technorattan jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcemy odgrodzić się dokładnie od sąsiadów czy ulicy. Wystarczy zamontować ją na przęsłach, co nie jest trudne, ponieważ oprócz wytrzymałości cechuje się także pewną elastycznością. Jest gęstym materiałem, dlatego utrudni zaglądanie do ogrodu obcym, ale też osłoni nieco teren wokół domu przed hałasem, spalinami, kurzem z ulicy czy porywistym wiatrem. Sprawdzi się świetnie u każdego, kto lubi cieszyć się spokojem na swoim terenie. Można wybrać ją także w wielu kolorach, co sprawia, że staje się dodatkową ozdobą otoczenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]