Windy towarowe

Windy towarowe i osobowe wykorzystywane są do podróży w pionie pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami. O ile te drugie dedykowane są do podróży jedynie osób, o tyle te pierwsze w głównej mierze przeznaczone są dla różnego rodzaju towarów. Czasem podróżują z nimi jedna, maksymalnie dwie osoby. Do wyboru wind towarowych należy się w odpowiedni sposób przygotować. Tylko w ten sposób będzie można zyskać pewność, że korzysta się z funkcjonalnego wsparcia dla swojej firmy.

Funkcjonalne windy towarowe

Wnoszenie ciężkich paczek po schodach dla niektórych osób nie jest wyzwaniem. Owszem, jeżeli takie wydarzenia zdarzają się sporadycznie, to można się z tym pogodzić.

Co mają jednak powiedzieć sklepy znajdujące się w wielopoziomowych centrach handlowych, które dostawy mają każdego dnia lub co drugi dzień? Prędzej czy później mogłoby to skończyć się nadszarpnięciem zdrowia pracowników. Zresztą, w takich nieprzystosowanych centrach handlowych żadna marka nie chciałaby otworzyć działalności. To właśnie w takich miejscach, zakładach produkcyjnych, a nawet w salonach samochodowych, przydają się funkcjonalne windy towarowe. Do wyboru jest wiele rodzai takich dźwigów, które każdy przedsiębiorca może dopasować do indywidualnych potrzeb.

Rodzaje dostępnych dźwigów towarowych

Rynek obfituje w wiele propozycji, które można podzielić ze względu na drzwi, które zostały zamontowane w windzie. Do dyspozycji są:

  • windy z jednym skrzydłem – próg znajduje się na poziomie podłogi;
  • windy z dwoma skrzydłami – próg znajduje się także na poziomie podłogi;
  • windy gilotynowe – próg może znajdować się na tym samym poziomie co wyżej lub może on znajdować się na poziomie parapetu;
  • windy, które jednocześnie będą miały drzwi skrzydłowe oraz gilotynowe.

Jeżeli tylko będzie taka możliwość, winda towarowa (właściwie to wszystkie dźwigi, także windy gastronomiczne, osobowe, itd.) powinny zostać zamontowane równocześnie ze wznoszeniem budynku. Projekt całego magazynu czy zakładu produkcyjnego powinien uwzględniać taką konstrukcję. Wtedy będzie można skorzystać z większej ilości możliwości. Co jednak nie oznacza, że montaż windy na późniejszym etapie nie jest możliwy. Można sobie poradzić z tym wyzwaniem. Potrzebna będzie jednak wizyta technika, który pomoże ustalić gdzie taka winda towarowa powinna zostać zamontowana.

Taką wizytę może zaplanować firma Lift Service Komponenty, której ofertę można znaleźć na http://www.komponentylift.pl/produkty/dzwigi-towarowe. Są to prawdziwi specjaliści, jeżeli chodzi o windy różnego typu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]