Wszystko w porządku, czyli dobra aranżacja salonu

Snując marzenia dotyczące zakupu nowego domu lub mieszkania, analizujemy nasz model życia, plany na przyszłość i oczywiście budżet. W myślach projektujemy wnętrza, w których będziemy mogli czuć się komfortowo i bezpiecznie. Przydzielamy pokoje, oczami wyobraźni widzimy rodzinne uroczystości i oczywiście mały, przytulny kąt dla nas samych, gdzie wieczorami będziemy mogli odpocząć od zgiełku dnia.

Każde z pomieszczeń jest istotne, od sypialni, przez piwnicę na kuchni kończąc. Wszystkim warto nadać spójny styl i postarać się, aby ich funkcjonalność była na najwyższym poziomie.  Natomiast właściwa aranżacja salonu sprawi, że w ciągu dnia stanie się on strefą do pracy, zabawy, relaksu i wspólnych posiłków. Już na etapie projektowania warto zwrócić uwagę na ilość oraz stronę okien i ustawność salonu. Dobrze również zastanowić się nad korzyściami płynącymi z połączenia pokoju dziennego z jadalnią czy nawet kuchnią, które razem stworzą jedną, dużą przestrzeń łączącą w sobie kilka funkcji.

Ponieważ będzie on spełniał również funkcję reprezentatywną, aranżacja salonu jest kwestią wymagającą dużej sprawności w projektowaniu przestrzeni. Aby uniknąć błędów oraz standardowych rozwiązań, warto zasięgnąć rady profesjonalistów. Projektanci z pracowni Projekt Mimo dysponując swoją wiedzą i doświadczeniem stworzą i zrealizują projekt dostosowany do twoich potrzeb. Praca będzie przebiegać etapowo. Pierwszym i najważniejszym z nich będzie wywiad, na podstawie którego określisz swoje potrzeby, a także oczekiwania dotyczące estetyki i funkcjonalności salonu. Podczas następnego etapu projektant przedstawi ci kilka koncepcji do wyboru, wspólnie opracujecie również kosztorys i harmonogram prac. Jeśli wyrazisz taką potrzebę, pracownia poleci również wykonawców poszczególnych prac oraz podejmie się nadzoru nad ich realizacją.

W oparciu o twój styl życia, salon będzie przestrzenią, w obrębie której znajdzie się miejsce do pracy, duży stół jadalny lub miejsce do oglądania filmów z przyjaciółmi. Projektanci nie będą mieli również problemów z połączeniem tych wszystkich funkcji w jednej przestrzeni. Jeśli dopracujecie koncepcję, pozostanie już tylko ubrać ją w elementy wykończenia, meble, kolory  i detale, które nadadzą wnętrzu salony indywidualny charakter. Również na tym etapie architekci wesprą przedsięwzięcie.  Dobiorą kolory, które sprawią, że salon będzie wydawał się większy, optycznie podniosą sufit, czy po prostu nadadzą mu przytulny klimat. Inspirując się aranżacjami dostępnymi w sieci, kolorowych magazynach , a także w swoim otoczeniu, pamiętaj, aby nie  tracić głowy dla  najnowszych trendów. Moda przemija i szybko się nudzi. Znacznie  lepiej poczujesz się we wnętrzu prostym i funkcjonalnym, niż w eklektycznym, przepełnionym kolorami i fakturami anturażu.  Projektując salon weź pod uwagę także mobilność mebli, która przełoży się na  możliwość aranżowana go na bieżąco, a także o miejsca do przechowywania , dzięki któremu nawet w przypadku niespodziewanej wizyty  szybo zapanujesz nad rozgardiaszem i w kilka chwil przywrócisz wnętrzu harmonię.

[Głosów:1    Średnia:5/5]