Zakup gniazdek elektrycznych

Zakup gniazdek elektrycznych wbrew pozorom należy przemyśleć. Warto brać pod uwagę, że najczęściej w kompletach sprzedawane są mechanizmy gniazd z pokrywką w danym kolorze. Do takiego kompletu warto doliczyć ramkę z danej serii lub kompatybilną pod względem kolorystycznym

Ważna informacja

Nie każdy klient zdaje sobie sprawę z tego, że ramki i mechanizmy powinno dobierać się z tej samej serii. Większość producentów dopiero w tym momencie jest w stanie udzielić gwarancji na zakupiony towar. W innym wypadku można stwierdzić, że nie występuje kompatybilność w związku z czym gwarancja nie może zostać przyznana. Dobrze jest więc kiedy gniazda hager i ramki pochodzą z tej samej serii danego producenta.

To warto wziąć pod uwagę!

Kupując gniazda hager dobrze jest wziąć pod uwagę sposób ich montażu. Rodzaj połączenia jest w tej sytuacji kluczowy dla niego prawidłowego montowania. Istnieją dwa rodzaje montażu z jednej strony są zaciski śrubowe z drugiej zaś szybkozłącza. Zdecydowana większość gniazd dostępnych obecnie na rynku ma możliwość montażu za pomocą zacisków śrubowych. Jest to najbardziej efektowna ale przy tym również trwała forma montażu. Jednym więc słowem montaż następuje za pomocą wkrętów. Mocuje się je do mechanizmu danego gniazda. W przypadku szybkozłącza nie dokręca się przewodów. W tym wypadku końcówki wkłada się do zacisków. Montaż w ten sposób odbywa się zdecydowanie szybciej. Przy tym wielu elektryków montujących gniazdka wychodzi z założenia, że lepszy dla nich jest stary sprawdzony sposób. Większość firm jednak nie narzuca sposobu montażu swoich produktów. W wielu wypadkach to elektryk może zadecydować w jaki sposób gniazdko powinno zostać zamocowane.

Rodzaje gniazdek elektrycznych

Gniazda elektryczne można podzielić na kilka rodzajów. Wszystko jest tutaj zależne od paru czynników. Przede wszystkim gniazda hager dzieli się ze względu na ich umiejscowienie. Pierwszym typem są gniazdka nadtynkowe i podtynkowe. Następnie warto się zastanowić czy gniazdka montowane będą wewnątrz pomieszczenie czy też na zewnątrz. Ten czynnik jest bardzo istotny ze względu na to, że gniazda zewnętrzne muszą spełnić nieco inne normy. Często są to bowiem gniazda, które muszą być odporne na czynniki atmosferyczne. Muszą być odporne chociażby na deszcz i zalania. W innym wypadku mogą spowodować spięcie w całym domu. Kolejną cechą gniazd jest ich konkretne zastosowanie tzn. czy są to gniazda kuchenne czy też łazienkowe a może mają znaleźć się w wyspach w kuchniach. Te wszystkie czynniki są bardzo istotne jeżeli chodzi o wybór gniazdek do domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułObok czego nie sadzić pora?
Następny artykułJakie rolety na upały?

Pozytywnie zakręcona na tematy związane z architekturą wnętrz i ich projektowaniem.