3 pomysły na hobby, na których możesz zarobić, czyli pasja i zarobek mogą iść w parze

Warto mieć hobby i wcale nie jest to strata czasu i pieniędzy. Co ciekawe, na niektórych hobby można nawet zarobić i co ważne profity mogą być bardzo duże. Oczywiście pod warunkiem, że rzeczywiście znacie się na rzeczy i macie pasję. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam 3 pomysły na hobby, na których możecie zarobić.

Domowy catering jest zawsze w cenie

Bądźmy szczerzy, nic tak nie smakuje jak domowe jedzenie czy domowe wypieki. Jednak mało kto z nas ma czas na gotowanie czy pieczenie, z kolei dania czy desery kupowane w restauracjach nie smakują już zwykle tak dobrze. Zatem wszystkie osoby, które lubią gotować czy piec i co ważne umieją, mogą zarobić przygotowując posiłki dla innych. Co istotne, na takie usługi na rynku jest naprawdę spory popyt. Całkiem dużo można zarobić wykonując artystyczne torty, które dodatkowo są spersonalizowane. W cenie są również cateringi okolicznościowe. Swoje usługi możecie ogłaszać nie tylko na portalach społecznościowych czy aukcyjnych, ale również na tych z ogłoszeniami lokalnymi. Jeżeli więc gotowanie i pieczenie jest Waszą pasją i hobby, a ponadto chcecie, by to hobby przynosiło Wam zarobek, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyście spróbowali.

Unikalne meble na życzenie

Unikalne meble na życzenie

Oglądając w sklepie meble od razu można zauważyć, że są one dość pospolite i podobne. Oczywiście dostępne są również meble oryginalne, ale wtedy owa oryginalność łączy się ze stosunkowo wysoką ceną, a jak wiadomo w obecnych czasach popyt na oryginalność jest bardzo duży. Dlatego też jeśli macie umiejętności i odrobinę talentu, to polecamy Wam robienie mebli na zamówienie, tym bardziej że możecie na tym sporo zarobić. Oczywiście, poza umiejętnościami, warunek jest jeden: musicie posiadać warsztat i narzędzia. Aktualnie bardzo modne są meble z naturalnego drewna. Widoczne sęki dodają im unikalności. Można także wykonywać meble z palet. W tym przypadku będziecie potrzebować profesjonalnych klejów. W tym przypadku pamiętajcie, aby wcześniej dobrze oczyścić i wyszlifować palety. Możecie kupić używane, które kosztują kilka złotych za sztukę. Dodatkowo niezbędne są specjalne farby do drewna, które dobrze kryją, a jednocześnie nie kruszą się. Możecie także wykonywać meble ogrodowe, a nawet zająć się renowacją starych, które dzięki temu zyskują nowe życie. Możliwości jest sporo, a ograniczeniem tylko Wasza wyobraźnia oraz umiejętności.

Remonty, czyli gdy praca jest Twoim hobby

Są osoby, dla których praca jest nie tylko źródłem zarobku, ale i hobby. Choć jest ich niewiele, to jednak się zdarzają. Zatem, jeżeli lubi się to, co się robi, można na tym zarobić jeszcze więcej. Gdy w pracy zajmujecie się remontami, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyście po godzinach również oferowali swoje usługi, a gwarantujemy, że popyt na nie jest bardzo duży, tym bardziej jeżeli Wasze ceny będą konkurencyjne. Pamiętajcie jednak, że aby oferować takie usługi, musicie posiadać właściwy sprzęt i materiały. Oczywiście bardzo ważne jest zainwestowanie w klej anaerobowy, szczególnie jeżeli zamierzacie wykonywać angielską boazerię czy przyklejać płytki, a nawet wracające do mody kasetony w nowej odsłonie.

O formalnościach zdań kilka

Oczywiście, jak możecie się domyślić, dodatkowy zarobek wiąże się z odprowadzaniem podatku. Na szczęście jeżeli na swoim hobby dorabiacie i nie przekraczacie kwoty wolnej od podatku, to zostanie on Wam zwrócony po rozliczeniu  rocznym. Tutaj pojawia się także dylemat, czy zawsze musicie zakładać firmę. Nie jest to konieczne,  gdyż możecie podpisać umowę o dzieło, dzięki temu Wy jako usługodawcy i osoby kupujące u Was, czyli usługobiorcy jesteście zabezpieczeni formalnie, a więc nie trzeba obawiać się o bezpieczeństwo takich transakcji. Jeżeli jednak Wasz interes idzie bardzo dobrze, to może warto pomyśleć o założeniu firmy, tym bardziej że nie jest to drogie ani trudne, a dodatkowo na rozruch możecie otrzymać dofinansowanie z Funduszy Unii Europejskiej.

Hobby może być Waszą pracą, a pracą może być Waszym hobby. Dlatego też jeżeli macie jakieś umiejętności czy talenty na które jest popyt, to warto spróbować przekuć je na zarobek. Dzięki temu będziecie mogli nie tylko dorobić, ale i całkiem dobrze zarobić.

[Głosów:2    Średnia:4/5]