Czy deszczownica w łazience jest na pewno potrzebna

Inwestycja w kabinę prysznicową zamiast wanny cieszy się coraz większą popularnością. Wszystko dlatego, że prysznic zajmuje mniej miejsca, kąpiele można odbywać szybko i w tak samo doskonałym komforcie, a do tego podczas ich realizacji zużywa się znacznie mniejszą ilość wody, dzięki czemu można liczyć na spore oszczędności finansowe. Coraz częściej wybierane są prysznice nie tylko z tradycyjną słuchawką prysznicową, ale również nowoczesną deszczownicą. Sprawdź, jak działa to akcesorium i zdecyduj o najlepszym wyposażeniu kabiny. 

Jak działa deszczownica?

Deszczownica jest dodatkowym wyposażeniem kabiny prysznicowej, uzupełnia podstawową słuchawkę prysznicową. Montowana jest na górze, nad głową osoby, która bierze kąpiel w kabinie. Ma większą powierzchnię, dzięki czemu woda jest znacznie bardziej rozproszona, a strumień przypomina deszcz. Kąpiel pod deszczownicą jest znacznie bardziej komfortowa, ponieważ użytkownik nie musi trzymać baterii prysznicowej w dłoni, do tego woda dokładnie spływa po całym ciele. 

Czy warto inwestować w deszczownicę? 

Jak najbardziej tak i trzeba przyznać, że deszczownica stanowi dzisiaj już powszechne, wręcz standardowe wyposażenie kabiny prysznicowej. Tego rodzaju akcesorium znacząco podnosi jakość realizowanych kąpieli, wpływa na doskonałe odprężenie i relaksację. Można śmiało stwierdzić, że deszczownica jest idealna, jeśli salon kąpielowy ma być urządzony w komfortowym klimacie SPA. 

Warto również dodać, że deszczownica wpływa pozytywnie na design całej łazienkowej aranżacji. Pasuje do łazienek w każdym stylu, sprawdza się zarówno w łazienkach nowoczesnych, jak i loftowych czy tych retro. Wystarczy wybrać odpowiedni model, a trzeba przyznać, że producenci oferują ich naprawdę wiele. 

Jaką deszczownicę wybrać? 

Bierz pod uwagę rodzaj montażu deszczownicy, bardzo często znajduje się ona w zestawie ze standardową słuchawką prysznicową, dzięki czemu całość komponuje się ze sobą idealnie. 

Deszczownice można wybierać ze względu na ich wielkość i tutaj należy uwzględniać wielkość całej kabiny prysznicowej, ponieważ zbyt duży rozmiar deszczownicy może powodować obszerny strumień wody, a nawet zalewanie łazienki. 

Deszczownicę można wybierać ze względu na kolor i kształt, dostępne są kwadratowe albo okrągłe, w licznych odsłonach kolorystycznych. O ile w tej najpopularniejszej wersji, dostępne są deszczownice srebrne, to dzisiaj nie ma żadnego problemu, aby nabyć deszczownicę czarną albo złotą. 

Zawsze warto zwrócić uwagę na komfort użytkowania deszczownicy, dlatego najlepiej sprawdzają się te z termostatem. Dzięki temu każda kąpiel będzie odbywać się z wykorzystaniem strumienia wody o dokładnie takiej samej temperaturze. 

Należy wybierać deszczownicę najlepszej jakości, od renomowanych producentów. Dzięki temu zyskasz gwarancję jej niezawodnego działania i unikniesz ryzyko powstawania usterek czy korozji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]