Czy warto kupić drzwi wejściowe aluminiowe

Decyzja o zakupie stolarki do domu jest jedną z najważniejszych, bowiem od jakości produktów zależy m.in. minimalizowanie strat ciepła oraz zachowanie wysokiej estetyki wykończenia budynku. Na rynku proponowanych jest wiele różnorodnych opcji, jedną z tych, na które warto zwrócić uwagę są drzwi wejściowe aluminiowe.

Więcej plusów niż minusów

Mitem jest to, że aluminium jest materiałem, który absolutnie nie nadaje się do domu. Jak pokazują producenci jest dokładnie na odwrót. Drzwi wejściowe aluminiowe zyskują popularność wśród uznanych architektów i deweloperów, którzy dostrzegają plusy tego rozwiązania i wskazują na konkretne korzyści, których próżno szukać w innych produktach z tej kategorii.

Drzwi wejściowe z aluminium to przede wszystkim wysoka odporność na działanie czynników atmosferycznych, a tym samym trwałość, która nie wymaga szczególnego zachodu czy zabiegów pielęgnacyjnych. Poza tym wybierając aluminiowe drzwi wejściowe można pozwolić sobie na pełną dowolność, jeśli chodzi o kolorystykę lub też zastosowanie okleiny drewnopodobnej. Analogicznie przedstawia się sytuacja związana z tłoczeniami wzorów — aluminium to bardzo plastyczny materiał, który pozwala na uzyskanie dowolnej aranżacji.

Ważne parametry

Drzwi wejściowe aluminiowe dobrze chronią dom — plasują się w klasie drzwi bezpiecznych, a więc są także akceptowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Należą do produktów o doskonałej izolacji akustycznej. Dzięki specjalnej konstrukcji możliwe jest ich odpowiednie wyciszenie.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że aluminiowe drzwi wejściowe są doceniane także pod kątem izolacji cieplnej. Nowoczesne technologie produkcji pozwalają uzyskać wysokie parametry w tym zakresie. Poza tym zachowują swój nienaganny kształt i w porównaniu z drzwiami drewnianymi czy z PCV nie ulegają odkształceniom. Skrzydło drzwi aluminiowych jest zdecydowanie lżejsze od drzwi stalowych, co także jest sporym plusem tak w użytkowaniu, jak i w trwałości produktu.

Na to uważaj

Drzwi aluminiowe wejściowe to spory wydatek, ale nie warto szukać pozornych oszczędności przy ich wyborze. O jakości drzwi aluminiowych świadczy bowiem ich nowoczesna konstrukcja, właściwe wykonanie i nałożenie farby czy okleiny, a także zastosowanie odpowiedniej izolacji. Jeśli więc mamy do wyboru drzwi tańsze z supermarketu i drzwi droższe od lokalnego producenta zdecydowanie pewniejszym wyborem będą te drugie. W końcu żaden inwestor nie chciałby po zaledwie kilku latach ponownie kupować drzwi, czy płacić większych rachunków za ogrzewanie.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

[Głosów:1    Średnia:5/5]