Dywany, czyli jak ocieplić przestronne wnętrze. Praktyczne porady dla sympatyków podłóg w ciepłym wydaniu

Dywany, kiedyś wzorzyste, łapiące kurz tkaniny, które miały za zadanie wygłuszyć mieszkanie, ale także nieco ocieplić wnętrze nie powalały urokiem od strony estetycznej. Teraz mnogość barw i materiałów użytych do zaprojektowania pięknej wykładziny dywanowej, czy praktycznego chodnika potrafi zachwycać.

Plusy i minusy posiadania dywanów we wnętrzach

Z pewnością znajdą się między nami miłośnicy dywanów w przeróżnym wydaniu. Zarówno te z krótkim runem mają swoich zwolenników, jak i te puchate, czy włochate. Niewątpliwie każde z nich mają swój urok.

Dywany z tzw. krótkim runem bardzo dobrze sprawdzą się w salonie, gdzie odpowiednio dobrany kolorystycznie dywan będzie wspaniałą ozdobą.  Z kolei te z długim runem doskonale sprawdzą się w sypialni, gdzie będziemy mogli stąpać po nich bosą stopą zaraz po przebudzeniu.

Decydując się na wzbogacenie swojego wnętrza o wykładzinę dywanową możesz być pewien, że dodasz danemu pomieszczeniu klasy, elegancji i szyku. Pamiętaj jednak, że błędnie dobrany, nie pasujący lub przesadnie rzucający się w oczy dywan może spowodować odmienny efekt od zamierzonego.

Wiele osób, które decydując się na dywan zapomina o tym, że należy go odpowiednio pielęgnować. Nie jest to tak proste jak w przypadku paneli, które wystarczy poodkurzać i przemyć mopem z użyciem płynu do podłóg.

Od czasu do czasu należy dywan wytrzepać. Równie dobrym zabiegiem będzie dla niego posypanie i wyszczotkowanie przy użyciu sody oczyszczonej, bądź też jakieś specjalnego środka do dywanów.

Masz psa lub kota?  Zastanów się dwa razy, czy chcesz się męczyć z sierścią plączącą się pomiędzy frędzlami twojego dywanu. Utrzymanie dywanu w czystości jest dużo trudniejsze gdy posiada się zwierzęta.

Temat może mieć się podobnie do kwestii dywanu przy dzieciach. Z jednej strony nie ma nic bardziej uroczego niż bawiące się na ciepłym i przytulnym dywanie małe dziecko, z drugiej jednak strony nie ma opcji, by ów dywan wyszedł bez szwanku przy tego typu formie zabawy. Najciekawsze propozycje z tego zakresu znajdziemy w https://www.obi.pl/podlogi/dywany/c/2204.

Jeśli powyższe Cię nie odstrasza, to przemyśl jeszcze dokładnie kwestie alergii. Czy ktoś z domowników może być uczulony na roztocza, czy inne mikroorganizmy, które mogą chować się we wnętrzu naszego dywanu. Może to być dla Ciebie i Twoich bliskich niemały problem.

Jeżeli mimo to uważasz, że dywan jest elementem wystroju którego chcesz być posiadaczem, to zastosuj się do wskazówek architektów wnętrz oraz inspiracji z Internetu lub podeprzyj się wiedzą i konsultacją w sprawdzonym markecie mającym w ofercie wykładziny dywanowe.

[Głosów:2    Średnia:3/5]