Elementy nierdzewne- jak o nie dbać?

Od jakiegoś czasu stal nierdzewna cieszy się niesłabnącą popularnością, jeśli chodzi o materiały wykorzystywane do produkcji poręczy. Jest to spowodowane głównie tym, że jest ona trwała i odporna, a także wygląda nowocześnie. Jednak, mimo tego, że stanowi dobrą podporę dla drewnianych słupków, wymaga dokładnej pielęgnacji. Sprawdźmy więc, jak powinniśmy dbać o elementy nierdzewne.

Dlaczego tak chętnie wybieramy elementy nierdzewne?

Bez wątpienia istnieje wiele powodów, dla których tak chętnie wybieramy poręcze z elementami nierdzewnymi, ale jednym z najważniejszych jest wysoka jakość, jaką się odznaczają. Ponadto dużym plusem jest fakt, że cechuje je wysoka odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. To sprawia, że można łączyć je z innymi materiałami, np. z drewnem. W takim przypadku potrzebna będzie solidna górna część, która przytrzyma belkę, a później połączy się ją z poręczą. Przykładem może być tu: https://gigastal.pl/balustrady-nierdzewne-z-drewnem-gorne-mocowania-slupkow-drewnianych-profil-c-158_546.html.

Jak dbać o elementy nierdzewne?

Należy mieć na uwadze fakt, że stan i wygląd poręczy w dużej mierze zależy od tego, w jaki sposób zadbamy o części, z jakich się składa. Chodzi tu również o elementy nierdzewne, podtrzymujące drewniane belki. Pielęgnowanie ich we właściwy sposób jest w tym wypadku konieczne. Mimo że stali nierdzewnej nie trzeba konserwować, często wymaga czyszczenia. Bez obaw, wystarczy stosować się do kilku zasad, a nasze elementy wykonane ze stali nierdzewnej będą wyglądać nienagannie przez wiele lat.

Miękkie szmatki i gąbki to klucz do sukcesu

Niezwykle istotne jest, żebyśmy do czyszczenia elementów nierdzewnych zawsze wybierali miękkie szmatki lub gąbki. Materiał ten jest bowiem odporny na korozję dzięki barierze ochronnej powstającej na jego powierzchni. Gdy ulegnie ona uszkodzeniu, bakterie i kurz z łatwością będą gromadziły się w rysach. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy więc używać szorstkich szczotek.

Stosuj delikatne detergenty

Następną istotną zasadą pielęgnacji górnej części słupka drewnianego ze stali nierdzewnej jest używanie jedynie odpowiednich środków czystości. Doskonale sprawdzą się delikatne detergenty, takie jak mydło, czy płyn do mycia rąk. Omijajmy produkty zawierające chlorek, czyli np. środki do czyszczenia kafelków. Ponadto nie powinno się wybierać preparatów do srebra, gdyż mogą one zniszczyć delikatną barierę ochronną.

Wypoleruj powierzchnię 

Polerujmy nasze powierzchnie nierdzewne regularnie, a będą się one wyróżniać szczególnym błyskiem i prezentować niezwykle estetycznie. Oprócz tego pozbędziemy się odcisków i będziemy przeciwdziałać zmatowieniu górnej części słupka drewnianego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]