łączenia

Elementy złączne, czyli różnego typu wkręty, śruby, nity, nakrętki czy podstawki, to urządzenia, które każdy z nas kojarzy i prawdopodobnie miał okazję używać. Stosuje się je w rozmaitych konstrukcjach, urządzeniach, budynkach, elementach wykończeniowych. By móc manipulować materiałami bardziej wymagającymi, takimi jak kamień, kamienie naturalne, metal, warto używać złączeń o specjalnym wykonaniu. Znajdują one zastosowanie m.in. w branży kolejowej, konstrukcyjnej, stoczniowej oraz licznych innych. Poniżej podpowiemy – jakie elementy złączające są dla nich przeznaczone.

Innowacyjne złącza najwyższej jakości – wkładki Keep-Nut

Pierwszy typ złącza, który warto przedstawić, to wkładka Keep-Nut do tworzenia różnych gniazd gwintowanych. Jest przeznaczona do wykorzystania w marmurze, granicie, kompozytach oraz w innych materiałach naturalnych stosowanych w architekturze. Posiada certyfikat ETA – czyli Europejską Ocenę Techniczną – która gwarantuje jej sprawność i wytrzymałość.

Ponadto, nadaje się do montażu w powierzchniach cienkich – o grubości zaledwie 6 mm. Wyjątkowość wkładek Keep-Nut tkwi w specjalnej gwintowanej tulei, elastycznych koronach oraz pierścieniu wykonanym z poliamidu (niepalnego materiału). Dzięki nim, cały zestaw wkładki utrzymuje się stabilnie.

Wkładki Keep-Nut odznaczają się wyjątkowo wysokimi parametrami trzymania. Dzięki temu, są stosowane wszędzie tam, gdzie pojawia się potrzeba stworzenia solidnej i wytrzymałej konstrukcji wykonanej z cienkich warstw materiału. W wielu sytuacjach, wykorzystanie wysoko wytrzymałych wkładek pozwala obniżyć koszty – poprzez zastosowanie właśnie mniejszej ilości materiałów, które będziemy złączać.

Montaż wkładek Keep-Nut jest bardzo prosty. Należy przygotować w materiale otwór i wpić wkładkę. Nie ma potrzeby stosowania żadnego dodatkowego kleju lub podcięć.

Nitonakrętki samohamowne – polecane do konstrukcji narażonych na wibracje i drgania

Nitonakrętki samohamowne to elementy o wysokiej odporności na szkodliwe oddziaływania jak wibracje lub drgania. Gdybyśmy użyli zwykłych złączy, oddziaływania te szybko doprowadziłyby do ich zluzowania lub stępienia. Dlatego w przypadku konstrukcji narażonych na wpływ wibracji, należy stosować specjalne złącza samohamowne. Przeciwdziałają one samoistnemu luzowaniu lub niepożądanemu odkręceniu się.

Nitonakrętki samohamowne można wprowadzić na dowolną głębokość w materiał, tak, by ich ustawienie odpowiadało wymogom powstającej konstrukcji. Są to elementy stosowane często w motoryzacji, konstrukcji jachtów, kolejnictwie oraz w budowie maszyn przemysłowych. Gwarantują najwyższe bezpieczeństwo oraz stabilność konstrukcji.

Istotnym elementem w budowie nitonakrętek są specjalne wkładki wykonane z poliamidu. Duży wpływ ma też wkładka nylonowa wspomagające działanie tarcia, a tym samym – znacząco utrudniająca wykręcenie nitonakrętki.

Polecamy zwłaszcza sięgać po nitonakrętki dostępne w ofercie: https://mocujemy.pl/. Są to elementy łatwe w montażu, który można wykonać wykorzystując tradycyjne narzędzia manualne. Znajdziesz zarówno nitonakrętki z kołnierzem lub w wersji bez, a także pokryte dodatkowymi ochronnymi warstwami ocynku. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]