Główne zalety stosowania płyt warstwowych

Biorąc pod uwagę powstające w ostatnich latach obiekty przemysłowe, rolnicze czy magazynowe nie da się ukryć, że płyty warstwowe zrewolucjonizowały branżę budowlaną, zastępując tradycyjne formy budowy. Płyty warstwowe wykorzystywane są do wznoszenia obiektów przemysłowych, logistycznych, hal sportowych, chłodni, warsztatów samochodowych, sklepów wielkopowierzchniowych czy nawet obiektów użytkowych. Co stoi za popularnością tych materiałów? W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić, jakie są główne zalety wykorzystywania płyt warstwowych ARPANEL jako materiał budowlany.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Najważniejszym czynnikiem przemawiającym za stosowaniem płyt warstwowych ARPANEL jest oszczędność kosztów i czasu realizacji. Prostota montażu płyt warstwowych dachowych i ściennych płyt warstwowych sprawia, że obiekt może być szybciej oddany do użytkowania. Czas budowy uzależniony jest od wielkości budynku, ale najczęściej nie przekracza on kilku tygodni. Szacuje się, że budowa obiektów z wykorzystaniem płyt warstwowych może zostać zakończona nawet 6 miesięcy szybciej niż w przypadku stosowania tradycyjnych technologii. Szybki proces montażu sprawia, że inwestycja nie jest tak mocno narażona na opóźnienia budowlane i znacznie obniża jej koszty. Dodatkowym atutem jest możliwość zakupu od jednego producenta wszystkich materiałów, akcesoriów i dodatkowych elementów niezbędnych do montażu płyt.

Szczelność i odporność na warunki atmosferyczne

Często spotykanym problemem w budownictwie przemysłowym jest utrata ciepła, spowodowana przede wszystkim niewystarczającym poziomem szczelności budynków. Zaawansowany technologicznie system łączenia płyt ARPANEL zapewnia utrzymanie szczelności dachów i ścian na odpowiednim poziomie przez cały okres użytkowania, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Systemy płyt warstwowych montowanych na zewnątrz budynku, tworzą barierę termiczną, która nie tylko ogranicza straty temperatury od wewnątrz, ale także zapobiega wzrostowi temperatury od zewnątrz. Dodatkowo struktura rdzenia konstrukcyjnego zapobiega wnikaniu wilgoci.

Systemy ARPANEL

Szeroki wybór kolorystyczny

Systemy ARPANEL oferują możliwość zastosowania płyt warstwowych w układzie pionowym i poziomym dla płyt ściennych oraz konstrukcji dachów o małym, bądź średnim kącie nachylenia. Wszystkie rodzaje płyt ARPANEL można swobodnie integrować z innymi systemami budowlanymi. Dodatkowym atutem jest możliwość dopasowania koloru okładzin oraz profilacji do własnych preferencji, dzięki czemu, możliwe jest stworzenie obiektu o niepowtarzalnych walorach estetycznych. Różnorodność i kompleksowość oferty ARPANEL doceniają inwestorzy, projektanci i wykonawcy, którzy mają swobodę wyboru odpowiedniego rozwiązania do izolacji dachów i ścian w zależności od swoich potrzeb i przeznaczenia obiektu.

zalety płyt warstwowych

Liczne zalety płyt warstwowych spowodowały, że są one dziś powszechnie stosowane w budownictwie. Co więcej rozwój technologiczny sprawia, że wypierają one tradycyjne rozwiązania materiałowe. Inwestorzy poszukujący optymalnych rozwiązań budowlanych chętnie korzystają z kompleksowej oferty ARPANEL, której produkty zapewniają krótki czas montażu, doskonałą izolację cieplną oraz spełnienie najwyższych standardów budowlanych.

Więcej szczegółów dotyczących oferty ARPANEL na stronie www.arpanel.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]