Minikoparki

Usługi minikoparki są coraz częściej wykorzystywanym sposobem na zrealizowanie inwestycji budowlanych. Duża moc oraz stosunkowo niewielka inwestycja finansowa sprawiają, że są one mile widzianym pojazdem na wielu placach budowy. Do jakich prac najlepiej wykorzystywać minikoparki?

Wykonywanie wykopów

Minikoparka świetnie nada się w przypadku konieczności wykonania niewielkich wykopów pod przyłącza gazowe oraz przewody elektryczne. Wykopy te nie wymagają sporych głębokości, co sprawia, że tradycyjna koparka byłaby zbyt dużą inwestycją. Ponadto warto pamiętać, że minikoparka jest kilka razy mniejsza od tradycyjnej koparki, co sprawia, że bez problemów może zostać przetransportowana do miejsc, w których trudno byłoby operować koparką standardowych rozmiarów.

W Polsce można zauważyć tendencję kupowania minikoparki na własność. W ten sposób firma wykonywująca inwestycje budowlane nie musi się martwić o konieczność wynajmu koparki.

Praca na podmokłych terenach

Wiele inwestycji budowlanych ma miejsce na terenach podmokłych. Niezależnie od warunków pogodowych, tereny te charakteryzują się bardzo dużą wilgotnością gleby. W przypadku standardowych koparek problem ten może być bardzo duży. Spora masa własna maszyny może sprawić, że koparka może ugrząźć na podmokłym terenie. Jest to oczywiście nie dobra informacja zarówno dla usługobiorcy, jak i usługodawcy. Wyciąganie koparki z podmokłego tereny może zająć nawet kilka godzin. W przypadku minikoparki problem w wielu przypadkach zupełnie nie istnieje ze względu na małą masę własną koparki.

Części zamienne wysokiej jakości

Minikoparka nie jest idealną maszyną i raz na jakiś czas konieczne są części zamienne do maszyn budowlanych, które wspomogą jej pracę. Jedną z takich części są zęby do minikoparek ułatwiające nabieranie łyżką ziemi. Ich częsta wymiana gwarantuje wysoką wydajność minikoparki. Jedną z najbardziej awaryjnych części są gąsienice gumowe do minikoparek. Wystarczy nawet niewielka przeszkoda, która sprawi, że gąsienica pęknie i powstanie potrzeba jej szybkiej wymiany. Dlatego tak bardzo ważne jest posiadanie rezerwowej gąsienicy, którą będzie można zamontować bez konieczności wizyty w profesjonalnym warsztacie.

Minikoparka może być świetnym rozwiązaniem w przypadku krótkich prac ziemnych. Warto jednak podkreślić, że nie bez znaczenia są również umiejętności osoby obsługującej koparkę. Wiedza oraz doświadczenie mogą sprawić, że całkowity czas wynajęcia minikoparki może znacząco się skrócić, a tym samym powodować wzrost oszczędności.

[Głosów:1    Średnia:5/5]