Gruntowne porządki w domu

Wydarzenia ostatnich kilku lat jeszcze dobitniej uzmysłowiły nam, jak ważne jest zachowanie czystości i higieny. I to zarówno w warunkach domowych, jak i w przedsiębiorstwach oraz budynkach użytku publicznego. Instytucje zajmujące się zdrowiem publicznym jednoznacznie wskazują, że każdy z nas powinien regularnie dbać o czystość pomieszczeń, w których przebywa, jak również organizować okresowe gruntowne sprzątanie. Wiele osób unika kontaktu z produktami do sprzątania, bo nie lubi chemicznego zapachu. Na szczęście w sprzedaży dostępne są ekologiczne środki czystości, które są skuteczne, ale jednocześnie bezpieczne dla człowieka.

Ekologiczne środki czystości

Ekologiczne środki czystości są bezpieczne nie tylko dla człowieka, ale także dla całego środowiska. Kupując tego rodzaju produkty warto jednak wcześniej sprawdzić, czy posiadają one europejski certyfikat jakości Ecolabel. Dużym zaufaniem klientów cieszy się sklep, którego ofertę znaleźć można pod adresem internetowym: https://www.biopur.org/. Sprzedawca oferuje artykuły dedykowane do sprzątania w warunkach domowych, jak i profesjonalne linie produktowe.

Podczas gruntownego sprzątania domu lub mieszkania na pewno przydadzą się: ekologiczny płyn do mycia szyb i luster, uniwersalny płyn do mycia podłogi oraz skoncentrowany żel do WC. Skład każdego z produktów został opracowany zgodnie z potrzebami współczesnych gospodarstwa domowych. Żel do WC skutecznie usuwa brud, kamień i tłuste zabrudzenia z krawędzi i pionowych powierzchni. W czyszczeniu sanitariatów przydatny jest także płyn Biopur Light, który posiada delikatny zapach.

Na uwagę zasługują też produkty dedykowane do profesjonalnego sprzątania. Cennymi nabytkami w firmie mogą okazać się płyny do mycia podłóg, w tym płyny do mycia maszynowego lub manualnego. Nadają się one do gruntownego mycia podłóg z płytek ceramicznych i szkliwionych, linoleum, PCW, tworzyw sztucznych, podłóg kamiennych, kauczukowych lub żywicznych. Produkty Biopur posiadają naturalny skład i są w pełni biodegradowalne.

Akcesoria do sprzątania

Jednak aby skutecznie posprzątać daną powierzchnię, oprócz środków czystości potrzebujemy także akcesoriów do sprzątania. Wśród nich wymienić można, między innymi: ściereczki, gąbki, wiadra, myjki, ściągaczki do szyb. Każdy z tych artykułów powinien być przystosowany do konkretnych potrzeb. Chodzi o to, aby ściereczki, którymi wycieramy szyby, nie przyczyniały się do pozostawiania smug, a zbieraki do szyb skutecznie odprowadzały wodę. Warto zatem korzystać z akcesoriów pochodzących od sprawdzonych producentów, takich jak: Vileda, Clean Pro, Tork lub Taski.

Tak samo istotny jest wybór czyściwa, czyli ściereczek celulozowych, które używa się do sprzątania różnych powierzchni (np. luster lub mebli). Dobrej jakości czyściwo jest wydajne, nie kruszy się i jest niskopylne.

Produkty do dezynfekcji

Na koniec warto wspomnieć o dezynfekcji powierzchni. Tego rodzaju zabiegi wykonywane są nie tylko w obiektach firmowych, ale również prywatnych domach. Sklep internetowy Biopur.org poleca różnego rodzaju płyny o działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym i wirusobójczym. 

W opcji są: płyny do dezynfekcji powierzchni mających i niemających bezpośredniego kontaktu z żywnością oraz paszami, a także płyny myjąco-dezynfekujące w formie koncentratu przeznaczony do dezynfekcji powierzchni odpornych na działanie wody.

[Głosów:0    Średnia:0/5]