Komfortowa kąpiel pod prysznicem

Coraz więcej inwestorów decyduje się na montaż kabiny prysznicowej zamiast wanny w domowej łazience. Chodzi przede wszystkim o aspekty praktyczne, kabina zajmuje przecież znacznie mniej miejsce, do tego można powiedzieć, że jest ekologiczna i wpływa na generowanie oszczędności finansowych, bo przecież biorąc szybką kąpiel pod prysznicem, zużywamy znacznie mniej wody. Czy jednak prysznic pozwala nam osiągnąć tak samo wysoki komfort pod względem relaksacji i zabiegów pielęgnacyjnych podczas wieczornych kąpieli? Jeśli wybierze się odpowiednią kabinę, to na pewno tak. Sprawdź, co brać pod uwagę przy wyborze kabiny prysznicowej. 

Czynniki praktyczne 

Przede wszystkim weź pod uwagę miejsce, w którym zostanie zamontowana kabina oraz metraż całej łazienki i dopiero wtedy wybierz model prysznica. Dzisiaj świetnym rozwiązaniem są odpływy liniowe, zamiast tradycyjnych kabin. Można też wybierać drzwi prysznicowe ze specjalną powłoką hydrofobową, dzięki której na szkle nie będzie pozostawał kamień czy smugi wody. Utrzymanie kabiny prysznicowej w całkowitej czystości i przy zachowaniu jej należytej estetyki będzie dzięki temu bezproblemowe. 

Na pewno zwróć uwagę na system otwierania drzwi. Mogą być one uchylne, łamane albo przesuwane. W większych łazienkach sprawdzą się te otwierane, ale w małych lepszym rozwiązaniem będą przesuwne. Nie zaleca się wybierania drzwi łamanych, ponieważ szybko ulegają usterkom i trudno zachować ich całkowitą czystość we wszystkich szczelinach. Drzwi łamane mogą też nie być całkowicie szczelne. 

Relaks w czasie kąpieli 

Dzisiaj producenci kabin prysznicowych oraz baterii montowanych w prysznicach oferują nam niezliczoną ilość różnych modeli, które można wybierać, uwzględniając indywidualny gust oraz potrzeby. 

Na pewno świetnie sprawdzi się zestaw prysznicowy z deszczownicą, która pozwoli na optymalną wygodę brania kąpieli, a przede wszystkim mycia i spłukiwania głowy oraz całego ciała bez konieczności trzymania słuchawki prysznicowej.

Warto wybierać baterie z termostatem, dzięki któremu raz ustawiona temperatura czy ciśnienie strumienia wody, będzie identyczne podczas każdej kąpieli. Oszczędza to czas, jaki trzeba byłoby poświęcić na każdorazową regulację wody, aby zrealizować komfortową kąpiel. 

Pod prysznicem możesz urządzić profesjonalne SPA. Okazuje się, że nie tylko wanna może służyć do odprężających kąpieli. Wystarczy, że kupisz baterię z hydromasażami, aby oddać się kojącym, upiększającym i regeneracyjnym zabiegom. Ponadto, nowoczesne kabiny prysznicowe z łatwością mogą zamienić się w prozdrowotną saunę.

Jak widzisz, wcale nie musisz żałować, że w Twojej łazience nie zmieści się wanna do realizacji długich kąpieli w pianie. Kabina prysznicowa może spełniać dokładnie te same funkcje, a przy tym być optymalnie praktyczna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]