praca

Czasem jest tak, że aby zmienić swoje życie, wystarczy po prostu zmienić swoją pracę. A prawie zawsze możesz to zrobić. Jeżeli masz jakieś oszczędności, które pozwolą ci przetrwać ten okres, w trakcie którego będziesz szukać nowego miejsca zatrudnienia, jesteś w stanie porzucić swoją starą posadę właśnie teraz i dać sobie szansę na dużo lepsze i znacznie szczęśliwsze życie. To życie możesz poprowadzić w Zabrzu. Zaraz bowiem jasne stanie się dla ciebie to, jak znaleźć dobrą pracę w Zabrzu. Wbrew pozorom w tym wszystkim często nie chodzi wcale o jakiś niezwykle efektywny sposób szukania nowej pracy, a o to, by szukać jej z pomocą idealnie skonstruowanego CV, które jest taką twoją reprezentacyjną wizytówką.

Od tego CV może naprawdę sporo zależeć, bo może zależeć to, czy uda ci się znaleźć dobrą praca Zabrze, czy może jednak zostaniesz wygryziony przez innych kandydatów na to samo stanowisko. Spróbuj do tego nie dopuścić. Wyróżnij się z tłumu, czyli zadbaj o to, by twoje CV wśród innych podobnie wyglądających dokumentów stało się jednak czymś względnie oryginalnym, czymś, co nie zgubi się tak szybko w stercie innych papierów i nie zostanie rzucone w kąt, ani tym bardziej zapomniane. Nie powinieneś powielać żadnych gotowych schematów. Nie powinieneś korzystać z ogólnodostępnych projektów CV, a już zwłaszcza z tych, które zostały opublikowane na popularniejszych stronach internetowych. Możesz być pewien, że to właśnie z tych projektów skorzystała już spora ilość innych osób, a istnieje równie wysokie prawdopodobieństwo, że część z tych osób będzie konkurować właśnie z tobą i wspólnie z tobą będzie walczyć o to samo stanowisko.

Opisując na jakiekolwiek oferty pracy w Zabrzu, na pewno za każdym razem dołączyć do swojej wiadomości załącznik z CV. To CV musi być zatem czymś atrakcyjnym. Atrakcyjność nie wynika jednak z jego długości, a wręcz przeciwnie, dlatego staraj się stworzyć z tego dokumentu coś skondensowanego i skup się na tym, by zawrzeć w nim jak najwięcej informacji przy wykorzystaniu jak najmniejszej ilości tekstu. Jeżeli stworzysz CV na trzy duże kartki A4, możesz być absolutnie pewien, że nikt nigdy w całości go nie przeczyta, a może być też tak, że osoby rekrutujące odrzucą ten dokument w pierwszej kolejności, bo nie będą chciały same selekcjonować zawartej w nim treści. Pisz tylko o tym, co naprawdę może być ważne. W żadnym wypadku nie próbuj lać wody i nie przesadzaj ze szczegółowym opisywaniem wszystkich posiadanych umiejętności i wszystkich wykonywanych w życiu prac. Postaw na prosty i czytelny przekaz. Pracodawcy naprawdę doceniają umiejętność sprawnego przekazywania najważniejszych informacji.

Pierwszy etap poszukiwań nowej świetnej pracy polega na ponownym przygotowaniu wartościowego i atrakcyjnego CV, dzięki któremu znakomita praca Zabrze już niedługo najprawdopodobniej stanie się twoją rzeczywistością. CV musi mieć i odpowiednią treść, i odpowiedni wygląd. O jego aspekt wizualny także powinieneś więc zadbać, aby nikt nie zarzucił dokumentowi kiepskiej estetyki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]