Jak wybrać odpowiedni dzwonek do drzwi?

Mogłoby się wydawać, że wybór odpowiedniego dzwonka do drzwi to banalna sprawa. Na rynku znajdziemy szeroki wybór tego typu produktów. Należy jednak pamiętać, że podczas podejmowania decyzji należy zwrócić uwagę na wiele czynników. Istotne jest to, aby dzwonek był komfortowy oraz bezproblemowy w eksploatacji. Najlepiej, aby nie kosztował on majątku.

Jaki dzwonek do domu kupić?

W pierwszej kolejności trzeba określić rodzaj podłączenia. Modele przewodowe to rozwiązanie klasyczne, które wciąż jest często wykorzystywane. Utrudnieniem może być fakt, że niezbędne jest kompleksowe okablowanie. Musimy nie tylko zasilić urządzenie, ale również wykonać połączenie między dzwonkiem, a włącznikiem. Dzwonki przewodowe wymagają zasilania sieciowego, co ma swoje plusy oraz minusy. Nie musimy martwić się o wymianę baterii. Nie zawsze jednak doprowadzenie przewodów jest łatwe, szczególnie jeśli mieszkanie jest już wykończone. Nie w każdym domu przewidziano taki system na etapie projektowania.

Alternatywą dla modeli przewodowych są dzwonki bezprzewodowe. Jest to opcja nowoczesna, która bardzo szybko zyskała szerokie grono zwolenników. Takie dzwonki nie potrzebują dostępu do zasilania sieciowego, co stanowi niewątpliwy plus. Ich działanie opiera się na bateriach lub akumulatorze. Wszystko zależy od specyfikacji wybranego produktu. Działanie dzwonków przewodowych opiera się na łączności radiowej. Oznacza to, że nie musimy wykonywać fizycznego połączenie pomiędzy elementami.

Podczas zakupu należy jednak zwrócić uwagę na zasięg. W przypadku modeli z średniej półki parametr ten znajduje się zwykle na poziomie 250-500 m. Wysokojakościowe dzwonki bezprzewodowe to oczywiście szerszy zasięg. Może on sięgać nawet 500-1000 m. Należy jednak wiedzieć, że są to wartości mierzone na otwartym terenie. Ściany i poziomy utrudniają często skuteczne przenikanie fal radiowych. Jest to bariera, którą należy uwzględnić podczas podejmowania decyzji. Montaż dzwonka bezprzewodowego jest bardzo prost – najczęściej odbywa się on za pomocą haka lub specjalnej taśmy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]