Jak zaaranżować pokój dla ucznia?

Wielkimi krokami zbliża się rok szkolny. Dla wielu dzieci będzie to zarazem inauguracja ważnego etapu w życiu – nauki w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Niezależnie od tego, czy jest to pierwszy, czy kolejny rok w starej lub nowej szkole – odmieniony wystrój pokoju będzie atrakcyjną zachętą do podjęcia kolejnych edukacyjnych wyzwań. Czy nowa aranżacja pokoju musi się wiązać z koniecznością ponoszenia dużych wydatków? Niekonieczne – szczególnie wtedy, gdy chcemy zmienić jedynie niektóre z elementów wystroju.

Niebanalna funkcjonalność

O jakim pokoju może marzyć nastolatek? Taki pokój na pewno powinien być nowoczesny, a więc: komfortowy i odpowiadający często zmieniającemu się gustowi młodego człowieka.

Urządzając pokój młodzieżowy, należy również pamiętać o tym, że pełni on różne funkcje – ta prywatna przestrzeń dziecka powinna mu zapewnić idealne warunki, zarówno do nauki, jak i odpoczynku. Idealny pokój to azyl, w którym młody człowiek naprawdę może się czuć sobą.

Aby tak się stało, konieczne jest zaangażowanie dziecka w prace przy aranżacji pokoju. To ono powinno zdecydować jaka będzie kolorystyka ścian, mebli i innych akcesoriów, które mają za zadanie stworzyć właściwy klimat.

Komplety mebli młodzieżowych wyróżniają się minimalistyczną funkcjonalnością i jasną kolorystyką. Dzięki prostym formom i dużym powierzchniom użytkowym, można z łatwością zaaranżować nawet niewielki pokój, tak aby był optymalnie dostosowany do zmieniających się potrzeb nastolatka.

Nowoczesne meble są w znacznym stopniu uniwersalne – dlatego do już posiadanego kompletu, z łatwością można dobierać kolejne elementy. Czy będzie to spory wydatek? Zdecydowanie nie – będą to często meble za grosze.

Uniwersalne rozwiązania 

Nowoczesne meble stanowią świetną bazę do tworzenia różnych aranżacji – do jasnych mebli, np. szafy, komody i otwartych półek można łatwo dobrać różne dodatki dekoracyjne: koce, pledy, poduszki, pudełka, pufy, itp.

Za pomocą mebli można również zmieniać funkcjonalność pokoju – ściana utworzona z otwartych półek może z powodzeniem oddzielić przestrzeń służącą do pracy, od przestrzeni wypoczynkowej. Duża liczba półek stanowi też dla dziecka zachętę do samodzielnego kreowania klimatu pokoju.

Aby pokój młodzieżowy spełniał należycie swoje funkcje, konieczne jest zwrócenie szczególnej uwagi na dobór odpowiedniego łóżka, biurka oraz krzesła komputerowego. 

Istotna jest estetyka, ale kwestią zasadniczą jest dopasowanie takich modeli tych mebli, które będą ergonomiczne i zapewnią, w przypadku biurka i krzesła, optymalne warunki do pracy, a w przypadku łóżka – zdrowy i spokojny sen.

Sklep internetowy Meblezagrosze.pl zapewnia szeroki wybór wszelkiego rodzaju mebli, w tym młodzieżowych. 

Na uwagę zasługują zarówno komplety mebli, jak i szafy, szafki, komody i różnego rodzaju półki, a także nowoczesne łóżka w różnych rozmiarach – komfortowe i funkcjonalne (np. modele z dodatkowymi szufladami lub pojemnikami, w których można przechowywać różne rzeczy).

[Głosów:0    Średnia:0/5]