Jak znaleźć dobrego dewelopera

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się deweloper Gdańsk, który oferuje w tym zakresie duże możliwości.

Kim jest deweloper?

Deweloper jest inwestorem, który wydaje własne środki na realizację inwestycji budowlanych. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że deweloperem może zostać każda osoba fizyczna, która chce zainwestować w nieruchomość, tak samo jak osoba prawna.

Warto wiedzieć, że liczą się tu nie tylko nieruchomości biurowe i mieszkalne, ale również handlowe czy przemysłowe.

Definicja dewelopera znajduje się w ustawie deweloperskiej. Przepisy wskazują, że jest to przedsiębiorca, który na podstawie umowy deweloperskiej zobowiązuje się do ustanowienia prawa własności lokalu i przeniesienia tego prawa na nabywcę. W rzeczywistości jednak deweloperzy, realizujący inwestycje komercyjne, nie znajdują się w obszarze definicji. Warto wspomnieć, że tego rodzaju działalność gospodarcza zawsze związana jest z rynkiem nieruchomości. Działalność można prowadzić nie tylko w formie jednoosobowej, ale także w formie spółki kapitałowej lub osobowej.

Zawód dewelopera

Za opiekę nad całym procesem inwestycyjnym odpowiedzialny jest oczywiście deweloper. Pilnuje on wszystkich rzeczy – od zakupu gruntu do uzyskania pozwoleń.

Dobrze jest zdawać sobie sprawę, że nie ma żadnych konkretnych wymagań, by uzyskać status dewelopera. Prawo jasno jednak wskazuje, że trzeba posługiwać się rachunkiem powierniczym

Deweloper Gdańsk powinien przekazać nabywcy istotne informacje dotyczące budowy, jeszcze przed podpisaniem umowy przedwstępnej. Ważny jest nie tylko harmonogram prac, ale również plan zabudowy okolicy oraz plan budynku. W terminie odbioru mieszkania nabywca może ocenić poprawność wykonanych prac. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że może to zrobić w obecności doświadczonego fachowca. Najlepiej korzystać wtedy z usług sprawdzonych i renomowanych deweloperów, którzy  działają na rynku od wielu lat i cieszą się faktycznie dobrą opinią. Wszelkie błędy powinny zostać wpisane do protokołu.

Deweloper – w ciągu 14 dni – może uznać lub odrzucić wskazane wady. Jeśli je uzna, to ma dokładnie 30 dni na ich usunięcie. Bez wątpienia mieszkania deweloperskie cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zazwyczaj do sprzedaży dochodzi długo przed ukończeniem budowy. Jeśli chodzi o wysokość wynagrodzenia dewelopera, to zależy ona od ceny sprzedawanej nieruchomości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]