Dobranie mebli do pokoju dziennego może wydawać się bardzo prostym zadaniem. W sklepach jest tak ogromny wybór, że mamy zanim zdecydujemy się na zakup, powinniśmy zawsze dokładnie przeanalizować swoją decyzję.

Funkcjonalne, estetyczne, dające potrzebny nam komfort – meble do pokoju dziennego to pełna gama propozycji. Na co jednak powinniśmy zwrócić wtedy szczególną uwagę?

Meble wypoczynkowe

To główny element salonu – do wyboru mamy narożniki, a także komplety wypoczynkowe składające się z komfortowych kanap oraz foteli.

Meble wypoczynkowe powinniśmy dobierać tak, aby wpasowały się w przestrzeń salonu – nie powinny być zbyt duże ani zbyt małe. Warto także zwrócić uwagę na ich wykończenie – praktyczne tkaniny będą najlepszym wyborem, ale jeśli zależy nam na prestiżu, możemy postawić też na skórę naturalną.

Stolik kawowy albo ława

Aby korzystanie z kompletu wypoczynkowego było wygodniejsze, warto dokupić do niego stolik albo ławę. Stoliki kawowe generalnie są niższe od ław i nie pozwalają na rozkładanie, ale za to wprowadzają do wnętrza elegancję. Łatwy są bardziej praktyczne, ale nie odpowiadają każdemu pod kątem swojej estetyki.

Takie meble do pokoju dziennego dobieramy w zależności od swoich indywidualnych potrzeb – warto pamiętać o tym, że możemy kupić je nie tylko z płyt czy z drewna, ale również ze szkła.

Meble na telewizor i inne sprzęty

Trzeci mebel, który powinien znaleźć się w salonie, to szafka na telewizor oraz inne sprzęty elektroniczne, na przykład modem, konsolę, dekoder.

Nawet jeśli planujemy powiesić telewizor na ścianie, takie meble do pokoju dziennego również nam się przydadzą.

Co jeszcze do salonu?

Oprócz tych trzech głównych typów mebli do salonu możemy także dobrać inne ich rodzaje zależnie od naszych potrzeb.

Gdy chcemy w salonie przechowywać nasze zbiory książek, wybierzmy odpowiednie regały do ich prezentacji. Możemy też umieścić w salonie komodę do przechowywania czy witrynę, w której możemy zaprezentować szkła. Często salon łączony jest też z jadalnią, dlatego w pomieszczeniu umieszcza się wtedy stół wraz z krzesłami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]