Końcówki mocy w ofercie Nautilusa – którą wybrać?

Każdy miłośnik idealnego brzmienia wie, że aby rozkoszować się najwyższą jakością swojej ulubionej muzyki, należy zainwestować w odpowiedni sprzęt audio. Należą do niego również końcówki mocy, które wzmacniają dźwięk i pozwalają cieszyć się niezwykłymi wrażeniami podczas słuchania muzyki. Jakie końcówki mocy znajdziesz w ofercie Nautilusa? Które z nich warto wybrać?

Czym jest końcówka mocy?

Końcówką mocy nazywany jest końcowy element toru wzmacniającego. Ma za zadanie wzmocnić wstępnie wzmocniony oraz przefiltrowany sygnał pochodzący z przedwzmacniacza, a także zasilić głośniki kolumn, które odpowiednio wzmocniony sygnał przekształcą na falę akustyczną. Końcówki mocy oparte na tranzystorach wykorzystują właściwości tego elementu do wzmacniania sygnału elektrycznego i wzmacniają zarówno prąd, jak i napięcie. W dzisiejszych czasach większość wzmacniaczy oparta jest właśnie na tranzystorach. Na rynku dostępne są również tak zwane wzmacniacze lampowe. Tutaj wzmocnienie następuje za pomocą lamp elektronowych, w których wykorzystuje się wiązki elektronów lub jonów poruszających się między elektrodami lampy i sterowanych elektrycznie elektrodami. W ten sposób wzmocniony sygnał o odpowiednich parametrach przekazywany jest do kolumn głośnikowych, które za pomocą wychyleń membrany generują falę akustyczną.

Nautilus – najwyższa jakość brzmienia

Dlaczego warto kupować sprzęt audio w sklepie Nautilus? Jest to firma, która wyróżnia się blisko 20-letnim doświadczeniem w branży. Jej misją jest dostarczanie swoim klientom najwyższej jakości rozwiązań dźwiękowych. Firma Nautilus ma w swojej ofercie bardzo szeroki wybór profesjonalnego sprzętu najwyższej jakości. Dzięki temu, każdy meloman jest w stanie znaleźć w salonach Nautilusa sprzęt, który spełni jego wymagania i pozwoli delektować się idealnie brzmiącą muzyką.

Czym jest końcówka mocy

Końcówki mocy od Nautilusa

W ofercie sklepu Nautilus znajduje się wiele wspaniałych końcówek mocy, które zapewnią Ci niesamowite wrażenia związane ze słuchaniem muzyki. Znajduje się tu zarówno dobrej jakości sprzęt w przystępnej cenie, jak i sprzęt Hi-Fi z najwyższej półki. Dlatego każdy miłośnik muzyki wybierze coś, co sprosta jego oczekiwaniom i możliwościom. Oto niektóre końcówki mocy w ofercie Nautilusa:

  • Heed Obelisk PS – wszechstronny, stereofoniczny wzmacniacz mocy, o mocy wyjściowej na poziomie 50 W przy 8 Ω. Warto podkreślić, że mimo bardzo dobrej ceny, urządzenie zachowuje się jak wzmacniacze dużo wyższej klasy. Wszystko dzięki unikalnej topologii ścieżek i niesamowitej sekcji zasilania. Heed Obelisk PS jest dostosowany do biampingu, tri-ampingu lub systemów multiroom. To świetnej jakości sprzęt w przystępnej cenie, który zadowoli wymagające uszy melomana. Dostępny w klasycznym kolorze głębokiej czerni.
  • Octave RE 320 – najnowsza stereofoniczna końcówka mocy o technologii pozwalającej na wysterowanie praktycznie dowolnych głośników dostępnych na rynku oraz szumy własne na poziomie -110 dB. Pentody KT150 sprawiają, że wzmacniacz jest w stanie oddać moc 2×130 W w trybie pracy ciągłej. Jest dostępny w dwóch eleganckich kolorach – matowej czerni i szarości.
  • Accupase A 250 – to prawdziwa perła, wzmacniacz z najwyższej półki, który zadowoli każdego konesera dźwięku. To wzmacniacz, który przekaże ze źródła na głośniki najdrobniejszy detal zawarty w muzyce, pokaże pełną paletę barw, a także niczym niezakłóconą aurę akustyczną nagrań. Model A-250 miał premierę pod koniec 2017 roku. Posiada wszystkie najlepsze cechy, jakie obecnie ma do zaoferowania firma Accuphase.
[Głosów:1    Średnia:5/5]