usługi budowlane

Planujesz remont mieszkania i zastanawiasz się, na czym możesz oszczędzić? Czy warto wynajmować fachowców, czy może jednak zrobić wszystko samemu? Które prace budowlane jednak lepiej zlecić fachowcom? Odpowiadamy.

Które prace remontowe można wykonać samemu?

Remont musi być dobrze zaplanowany, niektóre rzeczy muszą zostać zrobione przez certyfikowanych fachowców, ale są prace remontowe, które można zrobić samemu. Co takiego? Najczęściej są to działania, które nie wymagają specjalistycznej wiedzy, jak na przykład zrywanie tapet ze ścian, gruntowanie ścian, skuwanie starych kafelek czy nakładanie tapety na ścianę. Z pomocą filmików z kategorii “zrób to sam” można też położyć kafelki czy panele, ważne jest jednak, by podłoże było odpowiednio przygotowane, a do kafelek niezbędny będzie system poziomowania płytek. Z nim możemy mieć pewność, że kafelki nie będą krzywo położone.

Czy opłaca się remontować samemu?

Część osób decyduje się na samodzielny remont mieszkania z nadzieją, że na tym oszczędzi. W teorii faktycznie możemy oszczędzić na kosztach robocizny, ale będziemy musieli zakupić sprzęt potrzebny do remontu, co może skończyć się tym, że tak naprawdę wyjdziemy na zero. Kolejną kwestią jest czas, jeśli chcemy samodzielnie wykonać remont, musimy zajmować się tym w wolnej chwili. Z ekipą budowlaną czas remontu będzie znacznie krótszy.

Gdzie szukać fachowców budowlanych, remontowych?

Jeśli planujemy remont, wybranie odpowiedniej ekipy budowlanej ma ogromne znaczenie. Musimy liczyć się z tym, że nie będzie to tania opcja remontowa, ale z pewnością rozsądniejsza, jeśli chcemy, by mieszkanie przetrwało w dobrym stanie lata. Jednak często nie wiemy, gdzie szukać zaufanych specjalistów, którzy zajęliby się pracami remontowymi w naszym mieszkaniu. Możemy znaleźć firmy budowlane z polecenia, albo poszukać w internecie. Usługi budowlane, remontowe dla domu przeglądaj na www.sprzedajemy.pl, to serwis ogłoszeniowy, na którym możemy znaleźć m.in. lokalne firmy, świadczące usługi remontowe w naszym mieście.

Na co zwrócić uwagę przy remoncie?

Najlepiej będzie zrobić ogólne rozeznanie, sporządzić szacunkowy kosztorys i spytać o stawki danej firmy i czas realizacji. Dobrze też będzie zapoznać się z cenami materiałów budowlanych, by określić czy stać nas na najtańsze materiały, czy możemy pozwolić sobie na droższe produkty. Dzięki temu możemy mniej więcej oszacować, ile będzie kosztować cię remont.

Które prace budowlane lepiej zlecić fachowcom?

Są jednak prace remontowe, których nie wykonamy sami, nawet jakbyśmy chcieli. Dotyczy to przede wszystkim elektryki. Możemy sami zmienić instalację elektryczną, jednak lepiej jest powierzyć tę robotę fachowcom. Podobnie sprawa się ma w przypadku instalacji wodnych, gdzie moglibyśmy przypadkiem zalać sąsiada. Wszelkie prace remontowe, które już ingerują w budynek czy mieszkanie, lepiej zostawić budowlanym fachowcom.

Większość prac remontowych i budowlanych możemy zrobić sami, ale musimy liczyć się z tym, że nie będą to prace wykonane idealnie. Jeśli zależy nam na porządnym remoncie oraz chcemy mieć pewność, że nic się nie zepsuje, lepiej zaufać i zlecić pracę remontową fachowcom.

[Głosów:2    Średnia:5/5]