dom

W ostatnim czasie popularne stały się programy o budowie domów i aranżacji wnętrz. Początkowo znały je głównie osoby, które regularnie oglądały kanały związane tematycznie z projektowaniem mieszkań i ogrodów. Jednak w ostatnich latach programy wnętrzarskie pojawiły się również na kanałach takich jak TVN lub Polsat, przez co wzrosła ich oglądalność, a prowadzący wielu z nich stali się sławnymi osobami w świecie show-biznesu. W tym artykule znajdziesz przykłady programów o budowie oraz aranżacji wnętrz, które powinieneś znać.

Program o budowie domów „Szybki dom”

„Szybki dom” różni się od wielu programów wnętrzarskich i budowniczych, ponieważ skupia się na całym procesie budowy, a nie jedynie na popularnych metamorfozach, które mogły znudzić się już doświadczonemu widzowi orientującemu się w temacie. Program wnętrzarski „Szybki dom” mówi o etapach budowy, włączając w to zakup działki, stawianie fundamentów oraz prace wykończeniowe.

Prowadzącym programu jest architekt Adam Marquardt, który pokazuje widzom kolejne etapy budowy. W każdym odcinku opowiedziana jest odrębna historia bohaterów pragnących postawić swój własny dom, a prowadzący tworzy dla nich projekt dostosowany do ich predyspozycji. Program „Szybki dom” może zainspirować widzów oraz pomóc im zaplanować prace remontowe tak, aby wszystko poszło sprawnie i bez większych problemów.

Program „Szybki dom” można obejrzeć na kanale tematycznym HGTV, poświęconym urządzaniu domów oraz ogrodów. Premiery odcinków emitowane są o 21:30, jednak powtórki są puszczane także o innych porach. Jeżeli preferujesz korzystanie z serwisów internetowych, to program Szybki Dom (wszystkie sezony) obejrzysz na www.player.pl, gdzie jest możliwość wyszukania konkretnego odcinka i zobaczenia go o dogodnej porze.

Program wnętrzarski „Dorota was urządzi”

Kolejnym znanym programem o budowie i aranżacji wnętrz jest „Dorota was urządzi”. Zaciekawił widownię ze względu na wyjątkowe aranżacje i kreatywność prowadzącej — Doroty Szelągowskiej. Premiera pierwszego odcinka została wyemitowana na kanale TVN Style w 2014 roku.

Program o aranżacjach mieszkań „Dorota was urządzi” polega na zrobieniu całkowitej metamorfozy domu, której koszt nie może przekroczyć siedmiu tysięcy złotych. Cały remont odbywa się jedynie w trzy dni! Program zainteresował tak dużą grupę widzów, że zaczęto produkcję także innych programów z udziałem Szelągowskiej, np. „Dorota inspiruje”, „Domowe rewolucje” czy „Tu jest pięknie”.

Program o remontach „Domy z potencjałem”

To jeden z częściej oglądanych programów wnętrzarskich HGTV w Stanach Zjednoczonych. Popularność częściowo zawdzięcza prowadzącym, czyli sympatycznemu małżeństwu — Chip’owi i Jo. Wypadają naturalnie i zabawnie na ekranie, a dzięki temu, że często w programie pojawiają się również ich dzieci, czerpie się także przyjemność z oglądania zgranej i szczęśliwej rodziny.

Każdy odcinek programu wnętrzarskiego „Domy z potencjałem” polega na znalezieniu w danej okolicy starego, potrzebującego renowacji domu na sprzedaż, przez co jego cena jest niska. Chip i Jo remontują budynek i sprawiają, że z ruiny zmienia się w piękny dom, gdzie może zamieszkać jego nabywca. Ciekawym etapem prac jest wyszukiwanie starych mebli lub dekoracji w sklepach z antykami oraz przerabiania ich. To może zainspirować wielu widzów do zagospodarowania własnych nieużywanych i niszczejących przedmiotów.

Program o aranżacjach wnętrz „Cudotwórcy”

Program wnętrzarski „Cudotwórcy” jest prowadzony przez bliźniaków — Drew i Jonathan’a Scott. Ich zadaniem jest wyremontowanie i przearanżowanie mieszkania bohatera danego odcinku. Zajmują się domami w złym stanie, którym dają nowe życie.

Program o remontach „Cudotwórcy” jest emitowany na HGTV w różnych porach. Można go także obejrzeć w serwisie internetowym player.pl.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]