Rozstaw słupków do siatki

Hej słupek! Jaki powinien być twój dystans w terenie? Słupek na to, zależy jak bardzo siatka będzie musiała się rozciągać.

Czy słupek słupkowi ma być równy?

Pytanie do słupka oczywiście jest sarkazmem. Dość często jednak każdy specjalista zadaje sobie to pytanie.

Dlaczego tak ważne są słupki? Częściowo „słupek” odpowiada. Aby prawidłowo dopasować rozstaw słupków do siatki niewątpliwie należy uwzględnić kilka niezbędnych elementów. Oto najważniejsze z nich:

– Ukształtowanie terenu. Bez kluczowej powierzchni na jakiej mają być montowane słupki, nikt nie jest w stanie podać prawidłowej ilości.

Przyjmując, że teren jest równy i kształt działki jest idealnym kwadratem to taki rozstaw powinien wynosić liczbę podzielną przez długość obwodu działki. W przybliżeniu powinna ta liczba wynosić dwa. Słupek od słupka winien więc posiadać dwa metry dystansu od siebie.

Faktem jest, że jeżeli mamy do czynienia z terenem posiadającym wiele skarp, bądź drzew, których nie można usunąć to wyliczanie słupków zaczyna robić się bardziej skomplikowane.

Zobacz również: 5 narzędzi dla elektryka

Aby ogrodzenie było stabilne oraz pełniło swoją funkcję wtedy należy zmniejszyć odległości nawet do pół metra. Ktoś pomyśli, że niepotrzebnie. Tymczasem siatka powinna być mocno naprężona również na uskokach w terenie. Zwiększa to stabilizację.

– Kolejnym ważnym czynnikiem jakim należy się sugerować jest czynnik dekoracyjny. Teoretycznie „lepiej” jest zwiększyć liczbę słupków niż miałoby zbraknąć, jednak bardziej przezorni mogą wiele na tym stracić. Ogrodzenie powinno posiadać równomiernie rozstawione słupki, aby walory estetyczne były zachowane.  Montowanie słupków „przypadkowo” prezentuje się co najmniej dziwnie.

Jednym z ostatnich elementów, które ogromnie wpływa na częstotliwość pachołka są fundusze. Ze względów ekonomicznych jak i negocjacyjnych warto zawsze zdecydować o rodzaju danego słupka. Czasem jest tak, że z braku funduszy jesteśmy skłonni rozstaw powiększyć dla wybranego modelu.

Na podstawie wyżej wymienionych argumentów warto się przychylić, aby ogrodzenie z siatki było prawidłowe oraz estetyczne.

Podsumowując odpowiedzią na pytanie: „co ile postawić słupki w ogrodzeniu?”, jest podsuwanie uwzględniające wskazówki.

1) Jeżeli mamy do czynienia z terenem równym, bez przeszkód na linii ogrodzenia rozstaw taki powinien wynosić od 2 do 2,5 metra.

2) Na terenie, w którym występuje skarpa, w zależności od jej długości oraz kąt nachylenia odległość taką należy zmniejszyć od 1,5 do 0,75 metra.

3) Gdy na przeszkodzie stoi drzewo, słupki należy tak zmanipulować, aby zostały one zamontowane przed i za drzewem. Jest to jedyny przypadek, kiedy rozstaw należy zmanipulować przy dystansie ustalonym.

4) Wtedy, kiedy to siatka jest centralną ozdobą, a nie słupek można zwiększyć taką odległość nawet do 3 metrów.

Jak dodaje ekspert z portalu Infobudowa, wszystko wskazuje na to, że rozstaw nie zawsze zależy od czynników naturalnych, ale również od upodobań. Warto więc ująć oba czynniki w wyliczaniu. Ważne jest właśnie dlatego to, aby do każdej działki podchodzić z niezwykłą starannością oraz indywidualnością.

[Głosów:0    Średnia:0/5]