Początek nowego roku to czas, w którym często podejmujemy nowe wyzwania i postanowienia. Wiele osób uznaje również, że to dobry moment na zakup mieszkania. Jeśli i ty jesteś w tej grupie i planujesz kupno mieszkania w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy koniecznie przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się z niego jakie zmiany na rynku nieruchomości mieszkaniowych przyniesie najbliższy rok.

Według prognoz nadchodzący rok przyniesie podwyżki. Planowane są one dopiero pod koniec roku i na początku kolejnego, jednak to, że nadejdą jest pewne. Wzrost stóp procentowych przełoży się na zwiększenie kosztów kredytu, w związku z tym nie każdy będzie mógł sobie na niego pozwolić. Biorąc pod uwagę, że spora liczba osób bez kredytu nie będzie mogła pozwolić sobie na zakup mieszkania trudności w ich otrzymaniu sprawią, że popyta na rynku nieruchomości osłabnie. Z drugiej strony prognozy mówią raczej o niewielkim wzroście, który nie powinien być aż tak mocno odczuwalny, a nawet jeśli to konsumenci odczują go dopiero w kolejnym roku, więc może sytuacja nie będzie taka beznadziejna.

Wygląda na to, że 2018 nadal będzie bardzo mocnym rokiem jeśli chodzi o ilość nowych inwestycji. Rok 2017 był pod tym kątem prawdziwie rekordowy. Wygląda na to, że 2018 ilość nowych inwestycji mieszkaniowych znów będzie imponująca.

2018 rok będzie nietypowy choćby ze względu na to, że będzie to pierwszy rok, w którym będzie można skorzystać z programu Mieszkanie Plus. Rządowy program pomocy dla osób, które poszukują mieszkania do wynajęcia, z możliwością nabycia ich na własność. Według prognoz z programu będzie chciało skorzystać bardzo dużo młodych ludzi, dla których będzie on szansą, na poprawę sytuacji mieszkaniowej. Dotyczy to zwłaszcza osób, które nie posiadają wystarczających zarobków do tego by wziąć korzystny kredyt, z którego mogliby sfinansować zakup mieszkania.

Według prognoz najwięcej na rynku nieruchomości będzie się działo w największych aglomeracjach, ale mniejsze miasta nie zostaną całkiem w tyle. Janów Lubelski sprzedaż mieszkań będzie tak samo popularną frazą w wyszukiwarce jak warszawa sprzedaż mieszkań itp.

Wygląda na to, że najbliższy rok będzie całkiem niezły jeśli chodzi o warunki do zakupu mieszkania, dlatego jeśli macie to w planach możecie zacząć rozglądać się za wymarzonym mieszkaniem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]