Łańcuchy przenośnikowe firmy Janus

Łańcuchy są powszechnie używane w praktycznie każdej maszynie. Były one stosowane od zarania dziejów, jednak data powstania pierwszego łańcucha oraz imię jego twórcy giną w mrokach historii.  Jaka jest definicja łańcucha? Łańcuch to szereg ogniw połączonych ze sobą przegubowo. Obecnie technologia rozwinęła się tak bardzo, że na rynku możemy spotkać wiele różnych rodzajów łańcuchów, które wykorzystywane są w najróżniejszych maszynach. Aby łańcuchy spełniały swoje zadania muszą być bezawaryjne oraz ergonomiczne. Niezależnie od rodzaju łańcucha, muszą one spełniać pewne warunki: powinny być łatwe w montowaniu oraz konserwacji, nie mogą się wydłużać i skracać podczas pracy i muszą być odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne. Wszystkie ce cechy powinny sprawić, że łańcuchy funkcjonują bez zarzutu, a tym samym nie wpływają na funkcjonowanie całego systemu maszynowego.

Firma Janus

Jednym z producentów łańcuchów na polskim rynku jest firma Janus, która działa nieprzerwanie od 1980 roku, dzięki czemu zdobyła już dużą wiedzę i doświadczenie w produkcji łańcuchów. Każdy produkt, wykonany przez wykwalifikowaną kadrę firmy Janus, jest zgodny z obowiązującymi na terenie całej Unii Europejskiej normami. Dodatkowo przedsiębiorstwo wykonuje specjalne zamówienia zgodne z życzeniami klienta, a także odtwarza brakujące części na podstawie dokumentacji dostarczonej przez kontrahentów.

Łańcuchy przenośnikowe – rodzaje

Jednym z rodzajów łańcuchów, które produkuje firma Janus, są łańcuchy przenośnikowe, które służą do bezpośredniego przemieszczania mediów w różnych instalacjach. Oznacza to, że odpowiadają one za transport różnorodnych materiałów między innymi w przemyśle hutniczym recyklingowym czy papierniczym. Najczęściej stosuje się je jako bazy pod linie przenośnikowe. Istnieją różne rodzaje łańcuchów przenośnikowych. Wyróżniamy między innymi łańcuchy przenośnikowe zgrzebłowe, które znajdują swoje zastosowanie w przemyśle cementowym, wydobywczym oraz w rolnictwie. Innym rodzajem łańcuchów przenośnikowych oferowanych przez firmę Janus, są łańcuchy siatkowe, które także wykorzystuje się do transportu. Są one przeznaczone do transportu ciężkich i dużych przedmiotów, dlatego w tym wypadku ważna jest siła i odporność na zużycie.

Łańcuchy firmy Janus

Łańcuchy firmy Janus – gwarancja wysokiej jakości

Część łańcuchów podczas produkcji jest poddawana obróbce cieplnej, dzięki czemu uzyskują one odpowiednią twardość i są odporne na ścieranie się. Istnieje także możliwość zamówienia łańcuchów przenośnikowych specjalnych, które są zgodne z dostarczoną przez klienta dokumentacją. Wszystkie łańcuchy przenośnikowe są wykonane w Polsce z produktów najwyższej jakości, dlatego są niezawodne, łatwe w konserwowaniu, co przekłada się na ich efektywność, wytrzymałość i ekonomiczność. Dodatkowo wysoko wyspecjalizowana kadra firmy Janus zajmuje się doradztwem, dlatego jeżeli nie do końca jesteśmy pewni, jaki rodzaj łańcuchów sprawdzi się w naszych maszynach, warto zwrócić się o pomoc i poradę.

Więcej na stronie www.janus.com.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]