Izolacja rurociągów powłoką poliuretanową

Pianka poliuretanowa to środek izolacji, który jest stosowany coraz częściej w naszych domach i nie tylko. Czym jest poliuretan i jakie są jego właściwości? Dlaczego warto izolować rurociągi powłoką poliuretanową?

Czym jest poliuretan?

Piana poliuretanowa jest alternatywą dla dobrze znanej wełny mineralnej. Jest to opcja mniej popularna, jednak z pewnością warto zwrócić na nią uwagę. To bardzo łatwe rozwiązanie, zarówno w montażu, jak i użytkowaniu. Izolacja powłoką poliuretanową jest ekonomiczna oraz bardzo trwała. Obecnie jest wykorzystywana nie tylko w budynkach jednorodzinnych, ale również w obiektach użyteczności publicznej. Powłoka poliuretanowa jest stosowana między innymi do ochrony antykorozyjnej rurociągów od zewnątrz realizowanej natryskowo. Co można nią izolować? Między innymi rury, kolana, łuki, trójniki, zwężki i dysze elastyczne i transparentne, kompensator, a także i łączniki oraz rozdzielacze.

Cechy pianki poliuretanowej

Piankę polietylenową wyróżnia między innymi bardzo wysoki współczynnik dyfuzji pary wodnej, dzięki czemu jest ona prawie nienasiąkliwa. Co więcej, jest ona również sprężysta i giętka, dzięki czemu da się ją dowolnie wyginać bez obawy o uszkodzenia. Z pianki poliuretanowej można wykonać nawet bardzo cienkie otuliny, które doskonale nadają się do izolowania instalacji prowadzonych w bruzdach ściennych i podłodze. Warto wspomnieć, że pianka polietylenowa zachowuje dobre właściwości izolacyjne w temperaturze od -80 do +105°C, zarówno w suchym, jak i wilgotnym otoczeniu. Otuliny z pianki polietylenowej używane są przede wszystkim do izolowania instalacji centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej, choć wykorzystuje się je także w chłodnictwie.

Zalety izolacji powłoką poliuretanową

Zalety izolacji powłoką poliuretanowąIstnieje wiele zalet stosowania izolacji powłoką poliuretanową. Przede wszystkim zapewnia ona ochronę przed ścieraniem, a także zwiększenie żywotności rur oraz ochronę przed korozją podczas eksploatacji. Dodatkowo, taka powłoka gwarantuje instalacji długi okres użytkowania bez awarii i remontów. Izolacja powłoką poliuretanową pozwala także na uzyskanie doskonale gładkiej powierzchni rur o małej chropowatości, co skutecznie zapobiega przyleganiu do ścianek transportowanego medium. Izolacja poliuretanem pozwoli również na redukcję zanieczyszczeń, a to z kolei poprawia czystość chemiczną transportowanego medium. Kolejną zaletą izolacji powłoką poliuretanową jest redukcja hałasu. Warto również wspomnieć o obniżeniu kosztów eksploatacji w transporcie rurociągowym. Co więcej, piana poliuretanowa w przeciwieństwie do wełny, jest bardziej oszczędnym oraz ekologicznym rozwiązaniem. Montaż piany poliuretanowej jest łatwy i zajmuje niewielką ilość czasu, a jej niewielka waga nie obciąża konstrukcji budynku. Wszystko to sprawia, że izolacja powłoką poliuretanową to najlepsza, najszybsza, oraz najskuteczniejsza technika ocieplania poddasza. Zapobiega utracie ciepła, rozprzestrzenianiu się alergenów, a także występowaniu pleśni oraz gryzoni.

Montaż izolacji pianką poliuretanowej

Do montażu izolacji pianką poliuretanową dobrze jest zatrudnić firmę, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Izosolux to firma z 10-letnim doświadczeniem, która zajmuje się profesjonalnie natryskiem polimocznikowych powłok ochronnych oraz natryskiem izolacji pianą poliuretanową. Dzięki wyspecjalizowaniu w jednej dziedzinie, firma Izolsolux posiada bogate doświadczenie i oferuje swoim klientom usługi na najwyższym poziomie.

Więcej na stronie izosolux.pl

F.H.U IZOSOLUX, Ul. Tadeusza Śliwiaka 53, 30-798 Kraków, tel. +48 606 108 176

[Głosów:1    Średnia:5/5]