Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kanału samochodowego?

0
1464

Właściciele samochodów mają do czynienia z kanałami samochodowymi najczęściej w profesjonalnych warsztatach naprawy pojazdów. Niewiele osób decyduje się na zamontowanie kanału we własnym garażu lub na podjeździe, co mogłoby czasami, w przypadku drobnych napraw, zaoszczędzić godzin spędzonych u mechanika. Decydując się na zamówienie konstrukcji, niezależnie od tego, czy jest przeznaczona dla profesjonalnego mechanika, czy też osoby prywatnej, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na szereg elementów, od których będzie zależeć zadowolenie z inwestycji.

Kwestie prawne

Przed złożeniem zamówienia na montaż kanału samochodowego koniecznie należy zapoznać się z obowiązującymi przepisami. W niektórych przypadkach może być wymagane pozwolenie na budowę. Warto wiedzieć, że przenośne, jednolite kanały nie wymagają uzyskania żadnych zgód. Nie zaszkodzi również upewnić się, czy wybrana firma posiada stosowne zgody na obrót materiałami budowlanymi oraz, czy oferowane przez nią produkty posiadają niezbędne atesty bezpieczeństwa i jakości. W przypadku wątpliwości natury prawnej warto skontaktować się z prawnikiem lub doświadczoną firmą zajmującą się produkcją kanałów samochodowych. Samowola budowlana jest w Polsce karalna.

Transport i montaż w cenie

Z pozoru tańsza oferta może okazać się ostatecznie droższa, jeśli firma nie oferuje usługi transportu i montażu. Warto dokładnie zapoznać się ze szczegółami elementów składowych końcowej ceny usługi. Może również okazać się, że firma oddalona o kilkaset kilometrów zamontuje kanał samochodowy w Krakowie taniej niż niektóre przedsiębiorstwa lokalne. Warto zaznaczyć, że montaż kanałów betonowych jest stosunkowo szybki i łatwy, zwłaszcza w przypadku ekipy fachowców. Nowoczesne kanały samochodowe mogą być montowane nawet na mokrym podłożu.

Wymiary

Wymiary kanału samochodowego to jedna z najważniejszych kwestii podczas wyboru produktu z katalogu firmy. Podanie zbyt małych wymiarów może skutkować brakiem możliwości poprawnego użytkowania. Pod uwagę należy wziąć rozmiar samochodów, które trafią do profesjonalnego lub przydomowego warsztatu. W przypadku montażu wewnątrz pomieszczeń należy pamiętać o pozostawieniu odpowiedniej ilości przestrzeni wokół kanału, dzięki czemu możliwe będzie swobodne poruszanie się po garażu lub warsztacie. Rozmiar kanału oraz ilość użytego betonu mają oczywiście wpływ na ostateczny koszt inwestycji.

Wysokiej jakości materiały budulcowe

Kanał samochodowy może posłużyć przez wiele lat, jeśli wybierze się produkt wykonany z najwyższej jakości betonu. Zbrojny, jednolity odlew betonowy z wysokiej klasy betonu będzie stabilny, wytrzymały i szczelny. Dobrej jakości beton nie będzie pękał i kruszył się nawet przy występowaniu skrajnych temperatur oraz pojawieniu się wilgoci. Powinien być odporny nie tylko na warunki atmosferyczne, ale także na uszkodzenia mechaniczne związane z naciskiem pojazdu. Solidny kanał samochodowy z betonu powinien bez problemu poradzić sobie nawet w przypadku dużych obciążeń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]