Ogrodzenia tymczasowe – funkcjonalne zabezpieczenie inwestycji i imprez

0
2119

Zwiększają komfort i tym samym wydajność pracy, pomagają w zarządzaniu ruchem, stanowią jeden z elementów zabezpieczenia nieruchomości oraz imprez plenerowych – to zaledwie niektóre z ról ogrodzeń tymczasowych. Czy warto je instalować? Często ich obecność jest wymagana przepisami prawa, jednak warto korzystać z nich również wtedy, gdy nie ma takiego obowiązku, zwłaszcza jeśli zależy nam np. na szybkim postępie prac budowlanych czy też na optymalnym zabezpieczeniu organizowanych przez nas imprez.

Ogrodzenia wielofunkcyjne

Realizacja inwestycji budowlanych – zarówno prywatnych, jak i publicznych czy firmowych – wiąże się z koniecznością wykonania wielu prac, w tym zabezpieczających. Konieczne jest m.in. właściwe zabezpieczenie terenu inwestycji. Do tego celu służą m.in. ogrodzenia tymczasowe – dzięki nim można wyznaczyć teren prac, zabezpieczyć materiały, maszyny i urządzenia znajdujące się na placu budowy, ale to nie wszystko.

Ogrodzenia tymczasowe pozwalają też zwiększyć efektywność prac. O wiele łatwiej wykonuje się obowiązki, mając zapewnione odpowiednie warunki, a jednym z nich jest komfort. Możliwość odgrodzenia się np. od tłumu przechodniów, gapiów czy od aktywności osób niepowołanych zwiększa wydajność i pozwala prowadzić prace w oczekiwanym przez inwestora tempie.

Dzięki ogrodzeniom tymczasowym można też z łatwością budować ciągi komunikacyjne – odgradzać różne obszary, tak aby zapewnić mobilność i bezkolizyjność – co jest przydatne w organizacji ruchu np. na dużych terenach inwestycyjnych czy też podczas imprez masowych.

W tym drugim przypadku używa się ogrodzeń tymczasowych również do ogrodzenia terenu, na którym odbywa się impreza, w ten sposób organizuje się też np. zaplecza koncertowe. 

Ogrodzenia tymczasowe są przydatne w różnych miejscach i z różnych powodów – ich konstrukcja zapewnia uniwersalne zastosowanie. Ogrodzenia takie można ustawiać zarówno na terenie płaskim, jak i na terenie falistym czy górzystym, podobnie – na podłożu stabilnym, ale i na terenie podmokłym. 

Ogrodzenia, bramy, barierki i akcesoria 

Ogrodzenia tymczasowe mają szerokie zastosowanie – jest to możliwe dzięki funkcjonalnej i stabilnej konstrukcji. Ogrodzenia są też łatwe w montażu, co jest ich kolejnym atutem. Na rynku dostępne są różne typy i modele ogrodzeń tymczasowych oraz dodatkowych akcesoriów, dzięki którym zarówno montaż, jak i eksploatacja ogrodzeń jest wygodna i łatwa.

Kompleksową ofertę związaną z ogrodzeniami tego rodzaju znajdziemy m.in. w serwisie easyfence.pl. Na szczególną uwagę zasługują dwa podstawowe typy ogrodzeń tymczasowych – ażurowe oraz pełne. Zarówno jedne, jak i drugie są łatwe w montażu, stabilne i funkcjonalne. Jeśli zależy nam na całkowitym odgrodzeniu terenu inwestycji (np. z uwagi na konieczność ochrony wartościowych przedmiotów, urządzeń, maszyn) – wtedy warto zdecydować się na zakup albo wypożyczenie ogrodzeń pełnych.

Podobnie jak ogrodzenia ażurowe, są one lekkie i mobilne (można je z łatwością przenosić z miejsca na miejsce). Ogrodzenie takie składa się z metalowej wysłony, która zamontowana jest na rurach. Cały panel stabilizowany jest na betonowych blokach, co pozwala zachować optymalną trwałość ogrodzenia.

Panele ogrodzeń ażurowych wykonane są z siatki, która jest zawieszona na ocynkowanych rurach i – podobnie jak w przypadku ogrodzeń pełnych – stabilizowana za pomocą betonowych bloków. Siatka jest odporna na korozję.

Zarówno ogrodzenia ażurowe, jak i pełne są odporne na uszkodzenia i niekorzystne oddziaływanie warunków atmosferycznych.  

Decydując się na skorzystanie z oferty easyfence.pl, mamy również możliwość nabycia dodatkowych elementów ogrodzeń i akcesoriów. Znajdziemy tu m.in. barierki, bramy i furtki ażurowe oraz szeroki wybór specjalistycznych nasadek, podpór, zawiasów, taśm czy różnego rodzaju złączek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]